Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1235
دیروز1839
در هفته4552
در ماه37474
مجموع519458

بازدید کنندگان برخط

11
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تقدیر از مدافعان سلامت در  مجموعه های بهداشتی ، درمانی و طلاب  جهادی

مورخ : 98/12/27

بسم الله الرحمن الرحیم

يَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَكَارِهِ، وَ يَا مَنْ يَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ


شيوع ویروس واگيردار کرونا در کشور و ابتلای شماری از هم‌وطنان به اين ويروس جديد و جان‌باختن تعدادی از اقشار مختلف مردم  عزیز موجب حزن  و اندوه شده است. در اين ميان، ایثار و همدلی مؤمنان و همراهی با مجاهدت‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کارکنان در مراکز درمانی صحنه‌هايی زيبا و پرافتخار در کشور رقم زده است.

 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن قدردانی از همة ايثارها و مجاهدت‌های مردم و مسئولان و کادر بهداشت و سلامت کشور نکاتی را يادآور می‌شود:


1- در اين موقعیت حساس و خطیر، لازم است به پيروی از رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و مراجع عظام تقليد دامت برکاتهم، همه با دقت و تعهد کافی به  توصيه‌های بهداشتی و پيشگيرانه مسئولان کشور عمل کنيم که از جمله توصيه‌های مهم رعايت بهداشت فردی، ماندن در منزل، و اجتناب از سفر است.


2- لازم است مسئولان محترم اجرايی مانع تخلف مفسدان اقتصادی و محتکران  شوند و مسئولان محترم قضايی متخلفان را بدون اغماض تحت پیگرد قانونی قرار دهند تا تأمين امکانات پیشگیری و درمان برای مردم به‌ويژه مناطق کم‌برخوردار با مشکل مواجه نشود.


3- نيروهای دفاعی کشور، با تمام توان به کمک مردم و دولت بشتابند و با ثبت و تحليل تجربيات مبارزه با اين آسيب ویروسی ظرفيت ایمن‌سازی کشور را در مواجهه با بحران‌های مشابه به سطح مطلوب افزايش دهند.


4- جامعه مدرسين حوزة علمية قم صمیمانه شاکر و قدردان طلاب عزيزی است که با سازماندهی در گروه‌های جهاد سلامت  و حضور شبانه‌روزی خود عاشقانه و شجاعانه به ميدان مبارزه و کمک به نظام سلامت شتافتند،جان خود و خانواده هایشان را در معرض خطر جدی قرار داده اند  و الگويی شايسته در انجام اين حسنه پديد آوردند.


 خاضعانه از خداوند متعال توفيق و سعادت همة مجاهدان سلامت و خادمان خستگی ناپذیر حوزه درمان را خواستاريم و از حضرتش عافيت و سلامتی کامل همة بيماران را مسئلت داريم.
پروردگارا ،درگذشتگان را مشمول رحمت و مغفرت بی‌کران خود گردان و به بازماندگان صبر و اجر عطا فرما و هرچه سریع تر این بلای عمومی را از امت اسلامی رفع‌کن.

 

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


محمد یزدی


رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom