Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز609
دیروز1466
در هفته609
در ماه22564
مجموع164565

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که یکی از نشانه‌های قدرت و صدق وعده‌ی الهی است، با نصرت وامداد خداوند متعال، چهل سال پرافتخار را پشت سر نهاده و پیام حيات‌بخش همراه با منطقِ قوی خود را جهانی کرده است.

 

نهضتی دینی و مردمی که  با عنایات‌ الهی و توجهات امام‌ عصر (عجل الله تعالی فرجه الشريف) و رهبری امام‌ خمينی (ره‌) به پیروزی رسید و با رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) تداوم يافت، تا امروز ملت رشید ایران شاهد رويش و درخشش نهضت خود در همة صحنه‌ها باشد.

 

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهل و يکمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر را که امسال با ياد و نام سرداران سرافراز اسلام حاج قاسم سليمانی، ابو مهدی المهندس و ياران مقاومت همراه است، به ملت انقلابی ايران و همة مسلمانان و آزادگان جهان تبريک می‌گويد و به شکرانة پيروزی بر طاغوت داخلی، پيوند بی‌سابقه و باشکوه مردم با مجاهدان و قهرمانان مقاومت، رويارويی با طاغوت جهانی و همچنین به‌موجب این پیام الهی "و ذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ"، افق‌های روشن فراروی ملت مسلمان و انقلابی را يادآوری می‌کند:

 

  1. ملت مؤمن ايران اسلامی با ايمان راسخ به سنت‌ها و وعده‌های الهی به جهاد خستگی‌ناپذیر خود در ابعاد علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی ادامه می‌دهد و به فضل الهی در همة امتحانات سربلند و سرفراز خواهد بود.

 

  1. بخش بزرگی از ناکامی‌ها و شکست‌های آمريکا و جبهة استکبار در غرب آسیا، ثمره خون مجاهدان مقاومت، به‌ويژه شهيدانی چون حاج قاسم و ابو مهدی است. شهيدانی که پیوند و پیمان مردم عزيز ما را با مقاومت محکم و جبهة استکبار و وابستگان آن‌ها را در داخل و منطقه مأيوس و سرافکنده کردند.خون شهدای مقاومت پیام خمینی کبیر را دوباره طنین‌انداز کرده که «ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.» و این یعنی خون شهیدان هنوز جاری است و شکست توطئه‌های استکباری به‌ویژه طرح ننگین معامله قرن را رقم خواهد خورد.

 

  1. یکپارچگی ملت مسلمان از سويی و غريو موشک‌های آفندی از سرچشمه مقاومت(ایران) که بزرگ‌ترين پايگاه هوايی تروريست‌های آمريکايی در عین الاسد را هدف قرارداد از سوی ديگر ظهور قدرت خدا بود و ایام‌الله ديگری را رقم زد.

 

  1. دستاوردهای انقلاب اسلامی و حاکميت نسبی ارزش‌های دینی، ایران را به باثبات‌ترين و مقتدرترین کشور منطقه تبدیل کرده است. دشمن در تلاش است با انواع جنایت‌ها، فتنه‌ها ، توطئه‌ها، تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی و حتی ورزشی مانع رشد و پيشرفت اين ملّت شود و اثرگذاری آن را کاهش دهد. بنابراين لازم است ملت مؤمن به‌ويژه نخبگان عزيز فکری، حوزوی و دانشگاهی چونان عقاب‌هايی تيزبين تحرکات پيدا و پنهان دشمن را به‌دقت زير نظر بگيرند و با همگرايی و مجاهدت‌های علمی، درون نظام اسلامی را مستحکم کنند و عظمت و شکوه کشور را به اوج برسانند.

 

  1. رفع يا کاهش وابستگی‌های راهبردی ازجمله وابستگی به نفت و تقویت قدرت علمی و فنی کشور مستلزم جهاد در همة زمينه‌هاست که بحمدالله آغازشده و به‌رغم محدوديت‌های ايجادشده به وسيلة دشمن با تأييدات الهی روزبه‌روز شتاب می‌گيرد و از آینده‌ای درخشان خبر می‌دهد.

 

  1. «بايد قوی شويم» اين وظيفة يکايک ملت‌های مسلمان در سراسر جهان است. شرط لازم قوی شدن، تثبيت و ازدياد ايمان است که اساسی‌ترين مطلوب الهی و بنيادی‌ترين عامل برتریِ بندگان صالح خداست؛ «اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین».(آل‌عمران: 139) گوهر يگانة ايمان آن‌گونه که خدای تعالی معيّن فرموده به همة قدرت‌ها و قوت‌ها معنی می‌دهد. لذا امت اسلامی باید در همة زمينه‌ها به حداکثر توانايی ممکن برسد.

 

  1. ملت ما با حضور در راهپيمايی بزرگ يوم‌الله 22 بهمن بار دیگر صبر و شکر خود را به نمایش خواهد گذاشت و با تقویت همگرايی جهانی آزادگان، پیام روشنی به دشمنان مستکبر و اغوا شدگان غرب غدّار خواهد داد. فریادهای مرگ بر آمریکا نمونه‌ای حقیقی از ایمان به الله و کفر به طاغوت است و راهپیمایی عظیم 22 بهمن جلوه‌ای از شکرگزاری ملت ایران از نعمت نظام الهی، مقاومت و شهدای قهرمان است.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom