Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز513
دیروز1466
در هفته513
در ماه22468
مجموع164469

بازدید کنندگان برخط

7
Online

بیانیه‌ی جامعه مدرسين حوزه علمیه قم به مناسبت رونمايی رژيم آمريکا از معامله قرن
مورخ 1398/11/10

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

قَدْ بَدَتِ الْبَغْضاءُ مِنْ أَفْواهِهِمْ وَ ما تُخْفي‏ صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآياتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ (آل‌عمران: 118)

رئیس‌جمهور جنایتکار آمریکا در نمایشی مضحک و اقدامی زورگویانه، از طرحی رونمایی کرد که بغض و خصومت او علیه امت اسلامی را آشکار کرد. این طرح بار دیگر نشان داد که سیاست رژيم مستکبر آمریکا در منطقه به کمک رژيم صهیونیستی اشغال و استعمار کشورهای اسلامی مخصوصاً فلسطین عزيز است.


رئیس‌جمهور آمریکا طرح اشغالگرانه‌ی خود را «معامله قرن» می‌نامد و متوهمانه تصور می‌کند می‌تواند سرزمين اسلامی فلسطین را برای غاصبان به يغما ببرد. طرحی که در آن فلسطینیان به‌طورکلی ناديده گرفته می‌شوند. طرحی که هيچ انسان آزاده‌ای آن را نمی‌پذيرد.

آمريکا تلاش می‌کند با این طرح شوم، هویت تاریخی بیت‌المقدس به‌عنوان شهر مقدس ادیان ابراهيمی را تغيير دهد و آن را به شهری صهیونیستی و پایتخت غاصبان فلسطين تبديل کند. این طرح بی‌اساس برخلاف همه قطعنامه‌های سازمان ملل، شهرک‌های نامشروع را به‌عنوان بخشی از خاک رژيم صهيونيستیِ غاصب و خون‌ریز به شمار می‌آورد. خطرناک‌ترین بخش اين طرح خبيثانه، خلع سلاح مقاومت به‌عنوان حافظان و مدافعان عزت و کرامت فلسطین است تا از اين طريق هويت، مليّت و سرزمين اين ملّت مظلوم را از ميان بردارند.

به‌رغم تلاش‌های بی‌وقفه رژيم آمريکا و صهيونيست‌ها و جبهه‌ی استکباری در طول ساليان گذشته، مردم مسلمان فلسطین همواره در برابر تهديدهای هويت، سرزمين و مليت خود مقاومت کرده‌اند. امروز مردم مظلوم فلسطين و همه‌ی جريان‌های سياسی آن دريافته‌اند که رژيم جنايتکار آمريکا و جبهه‌ی استکباری هيچ‌گاه ميانجی نبوده؛ بلکه خود پديدآورنده‌ی صهيونيسم و شريک و عامل جنايت‌های آن در سراسر جهان و ازجمله در فلسطين اشغالی است. اکنون با اين تجربه‌ی گران‌بها، به حول و قوه‌ی الهی ملّت عزيز فلسطين و مسلمانان جهان طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن را با طراحان و همراهان آن به زباله‌دان تاريخ خواهند انداخت. به فضل الهی دیری نخواهد پاييد که برخلاف تصور و خیال واهی دولتمردان آمریکا و رژیم صهیونیستی، بیت‌المقدس و فلسطين از وجود پليد آنان پاک و ياران و مجاهدان قدس شريف و فلسطین عزيز سرمشق همه‌ی آزادگان جهان خواهند شد.

بی‌شک راهکار پيشنهادی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر نظرخواهی از ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین حکومت و سرنوشت این سرزمین، تنها راه برای احقاق حق ملت مظلوم فلسطین است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم کردن طرح سراسر ظالمانه‌ی معامله قرن بر لزوم ياری مردم فلسطين تأکيد می‌کند و از همه ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی می‌خواهد به ياری مجاهدان جبهه‌ی مقاومت بشتابند. بحمدالله همگرايی بی‌سابقه‌ی مسلمانان پايان اشغال و غصب فلسطين و پاک‌سازی همه‌ی سرزمين‌های اسلامی از لوث وجود جنايت‌کاران و برقراری امنيت و برادری در اقاليم اسلام را نويد می‌دهد.

إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَكُمْ (محمد: 7)


والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom