Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز585
دیروز1804
در هفته7760
در ماه7760
مجموع348181

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت اغتشاشات اخیر و تقدیر از هوشیاری و بصیرت مردم
مورخ 1398/09/03

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حوادث اخیر کشور که جمعی از اشرار سرسپرده ی بدخواهان ملت ایران دست به آشوب، تخریب و ارعاب زدند با حضور شکوهمند و انقلابی مردم ایران پایان یافت‌ و بار دیگر دشمن زبون و حقیر اسلام و انقلاب با رشادت و شجاعت ملت ایران عقب رانده شد. این حوادث نشان داد دشمنان کینه‌توز و سران زورگو، متجاوز و مستکبر، لحظه‌ای از دشمنی و فتنه‌گری عليه ملت ايران دست برنمی‌دارند.


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و تشکر از ملت رشيد ایران اعلام می‌دارد: نظام اسلامی با قدرت و قاطعیت با آشوبگران و متجاوزان به حريم امنيت برخورد می‌کند و اجازه نخواهد داد امنیت و آرامش کشور به‌دست شماری فريب‌خورده خدشه‌دار شود.

بدون ترديد مسئولان قضایی با آشوبگران جنایتکار که با کُشتن و مجروح‌کردن مردم بی‌دفاع و با به آتش‌کشيدن اموال عمومی و مردم امنیت جامعه را برهم زدند، به‌طور قاطع و قانونی برخورد می‌کنند و از بمباران تبلیغاتی دشمن و ملامت ملامت‌گران هراسی به خود راه نمی‌دهند.

توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و مراجع معظم تقلید «دامت‌برکاتهم» به دولتمردان و مسئولان نظام اسلامی رسيدگی به وضع معیشت و کوشش برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است. از اين رو، مبارزه با گرانی و حمایت از اقشار کم‌برخوردار در زمره ی اولویت‌های دولت محترم قرار دارد. توصيه ی مشفقانه ی جامعه مدرسين به دستگاه‌های مسئول آن است که از بيگانه انتظار آبادانی کشور خود را نداشته باشند و بدون فوت وقت، رشد و پیشرفت درون‌زای کشور را وجهه ی همت خود قرار دهند.

آشوب اخیر به‌گونه‌ای انکارناپذير نشان داد پیام‌رسان‌های خارجی و برخی شبکه‌های اجتماعی داخلی در فضای مجازی بستری مناسب برای دروغ‌گويی و شایعه‌پراکنی برای تهییج عناصر ناآگاه است. اکنون تهديد امنیت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و از همه مهم‌تر امنیت اخلاقی جامعه به وسيله ی پيام‌رسان‌های خارجی کاملا آشکار و عيان شده است. بنابراين لازم است دستگاه‌های مربوط، شبکه ملی اطلاعات را ایجاد کنند تا با جایگزین‌شدن آن زمینه‌های نفوذ و تهاجم دشمن از ميان برود. تثاقل در تقويت زيرساخت‌های لازم برای اين امر به هر بهانه‌ای توجيه‌ناپذير است.

بحمدالله پاسداران امنیت و آرامش کشور در نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی همچون گذشته با مجاهدت‌های مؤمنانه بر نقشه ی دشمن غلبه و سرشاخه‌های آشوب و اغتشاش‌گری را شناسایی و باندهای فعال در این حوادث را متلاشی کردند؛ با وجود اين، متأسفانه خون پاک برخی مردم، جوانان صالح و حافظان امنیت کشور به دست عناصر سرسپرده به بيگانه به‌ناحق ریخته شد و ملت عزيز را داغدار کرد. از خداوند متعال برای این شهیدان مظلوم علّو درجات و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می‌کنیم.

اميد واثق داريم، آينده ی کشور به‌برکت رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» و مردم مؤمن و انقلابی به ويژه جوانان رشيد ايران اسلامی روشن خواهد بود و ملت شريف ایران گام دوم انقلاب را با قوّت، شتاب و نورانيتی بيش از پيش خواهد پيمود.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


(22442/1103/ج)

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom