Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز822
دیروز1664
در هفته5402
در ماه13002
مجموع395855

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ ايام‌ الله دهه‌ فجر و بيانات‌ مهم‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ پيرامون‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌‌
در تاريخ 15/11/1382
بسم الله الرحمن الرحيم‏

تقارن‌ اعياد پر خير و بركت‌ قربان‌ و غدير با دهة‌ مبارك‌ فجر را گرامي‌ داشته‌ و اين‌ ايام‌ شادي‌ آفرين‌ را به‌ ملّت‌ بزرگوار و متدين‌ ايران‌ اسلامي‌، مسلمانان‌ بيدار و آزادي‌ خواه‌ عالم‌ تبريك‌ و تهنيت‌ عرض‌ مي‌كنيم‌.

ربع‌ قرن‌ از پيروزي‌ شكوهمند انقلاب‌ اسلامي‌ گذشت‌. بيست‌ و پنج‌ سال‌ حماسه‌، ايثار، مقاومت‌ و پيروزي‌ را همراه‌ با ملّت‌ بزرگوار و متدين‌ ايران‌ اسلامي‌ پشت‌ سر گذاشته‌ و به‌ آن‌ افتخار مي‌كنيم‌. اقرار مي‌كنيم‌ كه‌ اين‌ ملت‌ زجر كشيده‌ امّا مقاوم‌ با نثار جان‌ ومال‌ خود توانسته‌ است‌ در عرصه‌ آشفتة‌ جهاني‌، انديشه‌هاي‌ نو و رويكردي‌ جديد را در عالم‌ سياست‌ به‌ جهانيان‌ عرضه‌ كند و خداي‌ بزرگ‌ را ستايش‌ مي‌كنيم‌ كه‌ نهال‌ نوپاي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ با وجود برخي‌ كاستيهاي‌ طبيعي‌، راه‌ بالندگي‌ و رشد را يافته‌ و آهسته‌ اما استوار در حال‌ تبديل‌ شدن‌ به‌ درختي‌ تناور در صحنة‌ جهاني‌ است‌. درختي‌ كه‌ بدون‌ ترديد تنها اميد مسلمانان‌ و آزاديخواهان‌ در ايجاد روابطي‌ عادلانه‌ در جهان‌ است‌.

در ربع‌ قرن‌ گذشته‌ دشمنان‌ قسم‌ خوردة‌ اين‌ انقلاب‌ با استراتژي‌ براندازي‌ اين‌ نظام‌ به‌ هر قيمت‌، تلاش‌ كرده‌اند تا با ايجاد صدها فتنه‌ و آشوب‌ و خدعه‌ و مكر اگر بتوانند اين‌ انقلاب‌ را نابود و اگر نتوانند حداقل‌ به‌ بيراهه‌ سوق‌ دهند كه‌ البته‌ با هشياري‌ مسئولين‌ و مردم‌ و پايمردي‌ و مقاومت‌ آحاد ملت‌ در مواقع‌ حساس‌ علي‌ رغم‌ فرازها و نشيب‌ اين‌ دسيسه‌ها ناكام‌ و انقلاب‌ اسلامي‌ با سرافرازي‌ راه‌ گسترش‌ را در پيش‌ گرفته‌ است‌.

در شرائط‌ كنوني‌ و با سوء استفاده‌ از اصلاحات‌ پديد آمده‌ در صحنه‌ سياسي‌، استراتژي‌ براندازي‌ از طرف‌ مخالفان‌ نظام‌ در قالب‌ تخريب‌ انتخابات‌ مجلس‌ هفتم‌ جلوه‌ گر شده‌ و صدها رسانه‌ خبري‌ با ابزار پيدا و پنهان‌ خود تلاش‌ مي‌كنند تا با سياه‌ نمائي‌ و ترغيب‌ رأي‌ دهندگان‌ به‌ عدم‌ شركت‌ در انتخابات‌ مردم‌ را نااميد و سرخورده‌ نموده‌ و اگر بتوانند از انجام‌ انتخابات‌ جلوگيري‌ كنند و يا حداقل‌ باعث‌ به‌ تعويق‌ افتادن‌ انتخابات‌ گردند.

متأسفانه‌ برخي‌ دستگاه‌هاي‌ اجرايي‌ انتخابات‌ و پاره‌اي‌ از مسئولين‌ در كمال‌ تعجب‌ دانسته‌ يا ندانسته‌ با بلندگوهاي‌ استكبار هم‌ صدا شده‌ و اعلام‌ نمودند كه‌ آمادگي‌ برگزاري‌ انتخابات‌ را ندارند و براي‌ تحقق‌ انتخابات‌ شرائطي‌ را قائل‌ شده‌ و اظهار نمودند كه‌ خوب‌ است‌ بهرحال‌ انتخابات‌ به‌ تعويق‌ افتد!!

انتظار مي‌رفت‌ اين‌ بدعت‌ خطرناك‌ و رفتار غير قانوني‌ يعني‌ دخالت‌ قوه‌ مجريه‌ در چگونگي‌ برگزاري‌ انتخابات‌ از طرف‌ مسئولين‌ ارشد اجرائي‌ تقبيح‌ و توبيخ‌ گردد كه‌ متأسفانه‌ اين‌ امر صورت‌ نگرفت‌.

در سالگرد پيروزي‌ انقلاب‌ شكوهمند اسلامي‌ و در شرائطي‌ كه‌ دو هفته‌ تا انتخابات‌ مجلس‌ هفتم‌ باقي‌ است‌، جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ حمايت‌ قاطع‌ از رهنمودهاي‌ مهم‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ با توجه‌ به‌ فرمايشات‌ معظم‌ له‌ بر امور ذيل‌ تأكيد مي‌نمايد:

1) حمايت‌ خود از اقدامات‌ قانوني‌ شوراي‌ نگهبان‌ قانون‌ اساسي‌ را اعلام‌ ميدارد.

2) مسئولين‌، دست‌ اندركاران‌ و ملّت‌ بزرگ‌ ايران‌ را به‌ آرامش‌، بردباري‌ و هشياري‌ انقلابي‌ دعوت‌ نموده‌ واميدواريم‌ مجموعة‌ نظام‌ فرصت‌ ابراز وجود از غوغاسالاران‌ را سلب‌ نمايد.

3) اعلام‌ مي‌كنيم‌ كه‌ هيچ‌ عذري‌ از طرف‌ مسئولين‌ اجرائي‌ در كوتاهي‌ انجام‌ انتخابات‌ پذيرفته‌ نيست‌ و بايستي‌ انتخابات‌ در موعد مقرر (اول‌ اسفند ماه‌ 82) با شكوه‌ و انسجام‌ خاص‌ انجام‌ پذيرد.

4) انتظار مي‌رود ملّت‌ رشيد ايران‌ اسلامي‌، با حضور وسيع‌ و گسترده‌ خود در پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌ يكبار ديگر دشمنان‌ انقلاب‌ را نا اميد و بازي‌ خوردگان‌ داخلي‌ را نيز متنبه‌ و هشيار سازد و راه‌ را بر هم‌ پيماني‌ كفر بين‌ الملل‌ با معدود عناصر ضعيف‌ و مرعوب‌ داخلي‌ ببندند.

اميد است‌ رحمت‌ واسعه‌ الهي‌ و عنايات‌ خاصه‌ حضرت‌ ولي‌ عصر ارواحنا له‌ الفداء چون‌ هميشه‌ اين‌ ملّت‌ متدين‌ و مؤمن‌ را شامل‌ گردد. انشاء الله‌

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom