Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه‌هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می‌تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.ایشان همچنین با اشاره به شکست بی‌تردید سیاست فشار حداکثری آمریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس‌جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز134
دیروز975
در هفته1109
در ماه12262
مجموع21260536

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ بمناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌ ‌
28 آبان ماه 1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

با نزديك‌ شدن‌ به‌ پايان‌ ماه‌ پر فيض‌ و بركت‌ رمضان‌، آخرين‌ جمعه‌ اين‌ ماه‌، «روز قدس‌» فرا مي‌رسد.
بيست‌ و چهار سال‌ قبل‌ كه‌ امام‌ راحل‌(قدس‌ سره‌)، آن‌ مجتهد مجاهد و رهبر متقي‌ اين‌ روز را روز مبارزه‌ با غده‌ سرطاني‌ اسرائيل‌ قرار داد، هيچ‌ كارشناسي‌ نمي‌توانست‌ تصور كند كه‌ آن‌ تصميم‌ هشيارانه‌، از سر صدق‌ و براي‌ خدا، اين‌ تأثير فراگير و تعيين‌ كننده‌ را در جنگ‌ كفر و ايمان‌ و روياروئي‌ نابرابر مستضعفان‌ و مستكبران‌ داشته‌ باشد.
اينك‌ روز قدس‌ كه‌ خوشبختانه‌ مورد قبول‌ و پذيرش‌ اكثريت‌ قريب‌ به‌ اتفاق‌ مسلمين‌ جهان‌ واقع‌ شده‌ به‌ نماد قدرت‌ و استقامت‌ اسلامي‌ و به‌ عاملي‌ براي‌ انسجام‌ و اتحاد نظر مسلمانان‌ تبديل‌ شده‌ است‌ و همه‌ ساله‌ تظاهرات‌ با شكوه‌ اين‌ روز در اقصي‌ نقاط‌ عالم‌ لرزه‌ بر اندام‌ ستمكاران‌ متجاوز وحاميان‌ مستكبر آنان‌ مي‌اندازد.
نكته‌ حائز اهميت‌ اين‌ است‌ كه‌ اين‌ «قدرت‌ نمايي‌» عظيم‌ بدون‌ تكيه‌ بر سلاحهاي‌ مدرن‌ و جنگ‌ افزارهاي‌ پيشرفته‌ و با دستهائي‌ به‌ ظاهر خالي‌ صورت‌ مي‌گيرد و مهمتر اينكه‌ آنچه‌ اين‌ سيل‌ خروشان‌ را به‌ راه‌ مي‌اندازد اعتقادات‌ عميق‌ ديني‌ و فطرت‌ پاك‌ عدالت‌ خواهي‌ و ظلم‌ ستيزي‌ است‌ كه‌ همين‌ مسئله‌ همچون‌ خاري‌ در گلوي‌ ظالمان‌ مادي‌ گراي‌ عالم‌ فرو رفته‌ و آنان‌ را زمين‌ گير كرده‌ است‌.
بدون‌ شك‌ موضوع‌ روز قدس‌ چالش‌ بر سر محدوده‌ يك‌ سرزمين‌ و يا حتي‌ مظلوميت‌ يك‌ ملّت‌ نيست‌ بلكه‌ موضوع‌ روز قدس‌ درگيري‌ انديشه‌ و اعتقاد پاك‌ الهي‌ از يك‌ طرف‌ و تفكر ظالمانه‌ و جابرانة‌ دنيا پرستان‌ از سوي‌ ديگر است‌ و همين‌ نكته‌ مهم‌ است‌ كه‌ روز قدس‌ را قداست‌ مي‌بخشد.
اكنون‌ كه‌ ماه‌هاي‌ رجب‌، شعبان‌ و رمضان‌ را با اميد به‌ فضل‌ الهي‌ پشت‌ سر مي‌گذاريم‌ و دلهاي‌ اميدوار به‌ رحمت‌ حق‌ از صافي‌ شب‌هاي‌ قدر نيز گذشته‌ است‌، انتظار مي‌رود انشاء الله‌ مسلمين‌ سرتاسر جهان‌ و به‌ ويژه‌ مؤمنين‌ ايران‌ اسلامي‌ با درك‌ حساسيت‌ شرائط‌ موجود به‌ خصوص‌ در منطقة‌ خاورميانه‌ با حضور گسترده‌ خود در تظاهرات‌ روز قدس‌، خوابهاي‌ آشفتة‌ مستكبران‌ را به‌ كابوسي‌ وحشتناك‌ تبديل‌ كرده‌ و رعب‌ و وحشت‌ را بر اردوي‌ متجاوزين‌ مستولي‌ كنند.
كمترين‌ تأثير اين‌ حركت‌ انقلابي‌ و اعتقادي‌ گسترش‌ اميد و ايجاد دلگرمي‌ در ميان‌ جواناني‌ است‌ كه‌ جان‌ بر كف‌ هر روز با قطعه‌اي‌ سنگ‌ به‌ مصاف‌ سلاحهاي‌ سنگين‌ و خشونتهاي‌ حيواني‌ رژيم‌ اشغالگر مي‌روند و همچنين‌ تسكيني‌ بر آلام‌ و دردهاي‌ مادراني‌ است‌ كه‌ جگر گوشه‌هاي‌ خود را مظلومانه‌ وغريبانه‌ از دست‌ مي‌دهند.
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علميه‌ قم‌، همراه‌ با ساير اقشار ملّت‌ در تظاهرات‌ با شكوه‌ اين‌ روز عظيم‌ شركت‌ مي‌جويد و اميد است‌ انشاء الله‌ اين‌ قدمهاي‌ خير مرضي‌ درگاه‌ حضرت‌ حق‌ و زمينه‌ ساز ظهور هادي‌ و مهدي‌ امم‌ و منجي‌ واقعي‌ و عدالت‌ گستر عالم‌ ارواحنا له‌ الفداء گردد. انشاء الله‌

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailرویداد عظیم پیاده روی اربعین در سال‌های اخیر با توجه به شرایط بین‌المللی رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفته است به شکلی که تبدیل به یک فرارویداد بی نظیرشده و عملا در حال تبدیل شدن به یکی از شعائر شیعه در دنیای امروز است. این پیاده روی که اقدامی نمادین و البته معنوی در جهت احیا و یادآوری پیام شهدای کربلاست همه ساله در روزهای منتهی به اربعین شهادت سید و سالار شهیدان در مسیرهای منتهی به کربلای معلی برگزار می‌شود.این حرکت عظیم در سال‌های اخیر بازتابی جهانی داشته و نشان دهنده انسجام و اتحاد جهان اسلام...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom