Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز363
دیروز734
در هفته1097
در ماه13457
مجموع21237711

بازدید کنندگان برخط

10
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در مورد صدور قطعنامه‌ آژانس‌ بين‌ المللي‌ هسته‌اي‌
26 شهريور 1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملّت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌
ضمن‌ تبريك‌ ايام‌ مبارك‌ ماه‌ رجب‌ و آرزوي‌ توفيق‌ در عبادت‌ و بهره‌ وري‌ هر چه‌ بيشتر از بركات‌ اين‌ ماه‌ پر فضيلت‌ به‌ اطلاع‌ مي‌رسانيم‌ كه‌ :
همانگونه‌ كه‌ در طول‌ مبارزات‌ حق‌ طلبانه‌ ملّت‌ بزرگ‌ ايران‌ بر شما و همة‌ عدالت‌ خواهان‌ جهان‌ روشن‌ شده‌ است‌، روابط‌ بين‌ الملل‌ و قواعد حاكم‌ بر آن‌ همواره‌ و در همه‌ جهات‌ منافع‌ صاحبان‌ قدرت‌ و ثروت‌ را بر حقوق‌ عموم‌ مردم‌ ترجيح‌ داده‌ و در نهايت‌ نيز تصميم‌گيري‌ و تصميم‌ سازي‌ را در شكلي‌ به‌ ظاهر قانوني‌ در انحصار كشورهاي‌ معدودي‌ قرار مي‌دهد.
لكن‌ وضعيت‌ جهان‌ فعلي‌ به‌ جائي‌ رسيده‌ كه‌ قلدرمآبان‌ عالم‌ همين‌ روابط‌ غير عادلانه‌ را نيز بر نمي‌تابند و دائماً آنرا ناديده‌ گرفته‌ و زير پا مي‌گذارند.
در جريان‌ اشغال‌ عراق‌، آمريكا و هم‌ پيمانان‌ مزدورش‌ بي‌توجه‌ به‌ آراء عمومي‌ جهان‌ و حتي‌ نظرات‌ مجمع‌ عمومي‌ و شوراي‌ امنيت‌ سازمان‌ ملل‌ آنچنان‌ اين‌ نهاد بين‌ المللي‌ را بي‌ اعتبار ساختند كه‌ ترميم‌ آن‌ به‌ سادگي‌ و به‌ اين‌ زوديها، امكان‌پذير نيست‌.
همچنين‌ در نشست‌ اخير حكام‌ سازمان‌ انرژي‌ اتمي‌ نيز يكبار ديگر مستكبرين‌ و هوادارانشان‌، اين‌ سازمان‌ كاملاً فني‌ و غير سياسي‌ را با افزون‌طلبي‌هاي‌ خود، مجبور به‌ اتخاذ موضعي‌ كاملاً سياسي‌ و غير مسئولانه‌ بر عليه‌ ايران‌ اسلامي‌ نمودند و گستاخانه‌ حق‌ مسلّم‌ اين‌ ملّت‌ بپاخاسته‌ در استفاده‌ مشروع‌ از فن‌ آوريهاي‌ صلح‌آميز هسته‌اي‌ را ناديده‌ گرفتند.
در چنين‌ شرائطي‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ تقدير و تشكر از تصميم‌ اصولي‌ مسئولان‌ بلند پاية‌ كشور مبني‌ بر تجديد نظر در عضويت‌ ايران‌ در سازمان‌ انرژي‌ اتمي‌، از شوراي‌ امنيت‌ ملّي‌، مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، دولت‌ محترم‌ و نهادهاي‌ تصميم‌گير مصرّانه‌ مي‌خواهد تا با رعايت‌ كامل‌ مصلحت‌ و پاسداري‌ از عزّت‌ و سرافرازي‌ اين‌ ملت‌ شريف‌، شجاعانه‌ تصميمي‌ مقتضي‌ در برابر زياده‌ خواهي‌هاي‌ بين‌ المللي‌ اتخاذ نمايند.
اگر بناست‌ حضور ايران‌ اسلامي‌ در نهادهاي‌ بين‌ المللي‌ به‌ جز محدوديت‌ و فشارهاي‌ همه‌ جانبه‌ بهرة‌ ديگري‌ در بر نداشته‌ باشد. ضرورت‌ اتخاذ موضعي‌ حكيمانه‌ در برابر اين‌ نهادها امري‌ اجتناب‌ناپذير است‌ كه‌ در ضمن‌ مي‌تواند فرا روي‌ ديگر كشورها نيز قرار گيرد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom