Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1171
دیروز1621
در هفته13053
در ماه35008
مجموع177009

بازدید کنندگان برخط

13
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ در مورد صدور قطعنامه‌ آژانس‌ بين‌ المللي‌ هسته‌اي‌
26 شهريور 1382

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملّت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌
ضمن‌ تبريك‌ ايام‌ مبارك‌ ماه‌ رجب‌ و آرزوي‌ توفيق‌ در عبادت‌ و بهره‌ وري‌ هر چه‌ بيشتر از بركات‌ اين‌ ماه‌ پر فضيلت‌ به‌ اطلاع‌ مي‌رسانيم‌ كه‌ :
همانگونه‌ كه‌ در طول‌ مبارزات‌ حق‌ طلبانه‌ ملّت‌ بزرگ‌ ايران‌ بر شما و همة‌ عدالت‌ خواهان‌ جهان‌ روشن‌ شده‌ است‌، روابط‌ بين‌ الملل‌ و قواعد حاكم‌ بر آن‌ همواره‌ و در همه‌ جهات‌ منافع‌ صاحبان‌ قدرت‌ و ثروت‌ را بر حقوق‌ عموم‌ مردم‌ ترجيح‌ داده‌ و در نهايت‌ نيز تصميم‌گيري‌ و تصميم‌ سازي‌ را در شكلي‌ به‌ ظاهر قانوني‌ در انحصار كشورهاي‌ معدودي‌ قرار مي‌دهد.
لكن‌ وضعيت‌ جهان‌ فعلي‌ به‌ جائي‌ رسيده‌ كه‌ قلدرمآبان‌ عالم‌ همين‌ روابط‌ غير عادلانه‌ را نيز بر نمي‌تابند و دائماً آنرا ناديده‌ گرفته‌ و زير پا مي‌گذارند.
در جريان‌ اشغال‌ عراق‌، آمريكا و هم‌ پيمانان‌ مزدورش‌ بي‌توجه‌ به‌ آراء عمومي‌ جهان‌ و حتي‌ نظرات‌ مجمع‌ عمومي‌ و شوراي‌ امنيت‌ سازمان‌ ملل‌ آنچنان‌ اين‌ نهاد بين‌ المللي‌ را بي‌ اعتبار ساختند كه‌ ترميم‌ آن‌ به‌ سادگي‌ و به‌ اين‌ زوديها، امكان‌پذير نيست‌.
همچنين‌ در نشست‌ اخير حكام‌ سازمان‌ انرژي‌ اتمي‌ نيز يكبار ديگر مستكبرين‌ و هوادارانشان‌، اين‌ سازمان‌ كاملاً فني‌ و غير سياسي‌ را با افزون‌طلبي‌هاي‌ خود، مجبور به‌ اتخاذ موضعي‌ كاملاً سياسي‌ و غير مسئولانه‌ بر عليه‌ ايران‌ اسلامي‌ نمودند و گستاخانه‌ حق‌ مسلّم‌ اين‌ ملّت‌ بپاخاسته‌ در استفاده‌ مشروع‌ از فن‌ آوريهاي‌ صلح‌آميز هسته‌اي‌ را ناديده‌ گرفتند.
در چنين‌ شرائطي‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ تقدير و تشكر از تصميم‌ اصولي‌ مسئولان‌ بلند پاية‌ كشور مبني‌ بر تجديد نظر در عضويت‌ ايران‌ در سازمان‌ انرژي‌ اتمي‌، از شوراي‌ امنيت‌ ملّي‌، مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، دولت‌ محترم‌ و نهادهاي‌ تصميم‌گير مصرّانه‌ مي‌خواهد تا با رعايت‌ كامل‌ مصلحت‌ و پاسداري‌ از عزّت‌ و سرافرازي‌ اين‌ ملت‌ شريف‌، شجاعانه‌ تصميمي‌ مقتضي‌ در برابر زياده‌ خواهي‌هاي‌ بين‌ المللي‌ اتخاذ نمايند.
اگر بناست‌ حضور ايران‌ اسلامي‌ در نهادهاي‌ بين‌ المللي‌ به‌ جز محدوديت‌ و فشارهاي‌ همه‌ جانبه‌ بهرة‌ ديگري‌ در بر نداشته‌ باشد. ضرورت‌ اتخاذ موضعي‌ حكيمانه‌ در برابر اين‌ نهادها امري‌ اجتناب‌ناپذير است‌ كه‌ در ضمن‌ مي‌تواند فرا روي‌ ديگر كشورها نيز قرار گيرد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom