Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز452
دیروز686
در هفته1872
در ماه14232
مجموع21238486

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ 22 بهمن
در تاريخ 21/11/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

بار ديگر در بيست‌ و ششمين‌ سالروز پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و يوم‌ الله‌ بيست‌ و دوم‌ بهمن‌ به‌ درگاه‌ باريتعالي‌ سجده‌ شكر مي‌گذاريم‌.

پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در ميان‌ بهت‌ و ناباوري‌ مستكبران‌ جهان‌ به‌ وقوع‌ پيوست‌ و به‌ رغم‌ دسيسه‌ها و توطئه‌هاي‌ آنان‌ خصوصاً آمريكاي‌ جنايتكار روز به‌ روز بر قوّت‌ و شكوه‌ آن‌ افزوده‌ شد و به‌ خواست‌ خداوند پايگاهي‌ براي‌ نشر ايدة‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ صلي‌ اللّه‌ عليه‌ و آله‌ و سلم‌ گرديد.

امروز آزادگان‌ جهان‌ چشم‌ اميد به‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ و مواضع‌ رهبر فرزانه‌ انقلاب‌ دوخته‌اند.

امروز استكبار جهاني‌ و در رأس‌ آن‌ آمريكاي‌ مستبد، اصلي‌ترين‌ سد راه‌ خود را ايران‌ اسلامي‌ و ايده‌هاي‌ برگرفته‌ از اسلام‌ ناب‌ و انديشه‌هاي‌ خميني‌كبير مي‌داند.

امروز كشوري‌ كه‌ سالها تحت‌ سيطره‌ و چپاول‌ آمريكا بوده‌ است‌ شجاعانه‌ در مقابل‌ همه‌ خواسته‌هاي‌ آمريكا ايستاده‌ و نه‌ مي‌گويد و از اتهام‌هاي‌ واهي‌ آنها نمي‌هراسد.

آنان‌ با حمايت‌ از اسرائيل‌، اين‌ تروريست‌ دولتي‌ و با حمايت‌ از مستبدين‌ همراه‌ خود؛ با شعارهاي‌ واهي‌ مبارزه‌ با تروريسم‌ و استبداد سعي‌ در مقابله‌ با جريان‌ رو به‌ رشدي‌ دارند كه‌ نه‌ تنها جهان‌ اسلام‌ بلكه‌ همة‌ آزادگان‌ جهان‌ از انوار مشعشع‌ و نوراني‌ آن‌ بهره‌مند گرديده‌اند .

تهديد ايران‌ اسلامي‌ به‌ بهانة‌ دستيابي‌ به‌ تسليحات‌ هسته‌اي‌، تلاش‌ در جهت‌ نمايش‌ فاصلة‌ ميان‌ مردم‌ و حكومت‌ اسلامي‌، تبليغ‌ ناكارآمدي‌ نظام‌ اسلامي‌ و... همه‌ و همه‌ در راستاي‌ جلوگيري‌ از جريان‌ رو به‌ رشد انقلاب‌ اسلامي‌ و به‌ زانو در آوردن‌ آن‌ است‌ .

همراه‌ شدن‌ دوباره‌ اظهارات‌ مداخله‌ جويانة‌ رئيس‌ جمهور آمريكا با ايام‌ دهة‌ فجر سبب‌ خشم‌ بيشتر ملت‌ بيدار ما گرديده‌ است‌. مردمي‌ كه‌ جنايات‌ و كينه‌ توزي‌هاي‌ آمريكاي‌ جنايتكار را در صحنه‌هاي‌ مختلف‌ لمس‌ كرده‌ و در مبارزه‌ با شيطان‌ بزرگ‌ از جان‌ و مال‌ خويش‌ گذشته‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با گراميداشت‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ به‌ همه‌ مستكبران‌ جهان‌ كه‌ خواب‌هاي‌ پريشان‌ براي‌ ايران‌ اسلامي‌ ديده‌اند اعلام‌ مي‌كند مردم‌ غيور و سلحشور اين‌ مرز و بوم‌ با هوشياري‌ خويش‌ پاسخ‌ اين‌ توطئه‌ها و ياوه‌گوئي‌ها را در دو صحنة‌ نمايش‌ پيش‌ رو، يعني‌ شركت‌ گسترده‌ در راهپيمايي‌ 22 بهمن‌ و حضور حداكثري‌ در پاي‌ صندوقهاي‌ انتخابات‌ نهمين‌ دوره‌ رياست‌ جمهوري‌، اقتدار ملي‌ خويش‌ را نمايش‌ خواهد داد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ دعوت‌ از آحاد مردم‌ ايران‌ اسلامي‌ براي‌ حضور در اين‌ راهپيمايي‌ عظيم‌، همگام‌ با شما در مراسم‌ اين‌ روز بزرگ‌ شركت‌ خواهد كرد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom