Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز477
دیروز686
در هفته1897
در ماه14257
مجموع21238511

بازدید کنندگان برخط

2
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 19/08/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
ملّت‌ مسلمان‌ و غيرتمند!‌

در آستانه‌ روز جهاني‌ قدس‌، ضمن‌ شكر و سپاس‌ ليالي‌ متبركه‌ قدر، قبولي‌ طاعات‌ و عبادات‌ روزه‌داران‌ عزيز را از خداوند منّان‌ خواستاريم‌.

ربع‌ قرن‌ از اعلام‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وسيله‌ معمار كبير انقلاب‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ رضوان‌الله‌ تعالي‌ عليه‌ مي‌گذرد.

استفاده‌ هوشمندانه‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) از مظلوميّتي‌ تاريخي‌ و انگيزه‌ صحيح‌ عدالت‌خواهي‌ همراه‌ با فراهم‌ نمودن‌ زمينه‌اي‌ مشترك‌ ميان‌ همه‌ مسلمانان‌ جهان‌، روز جهاني‌ قدس‌ را به‌ واقعه‌اي‌ ماندگار و غير قابل‌ انكار در جهان‌ اسلام‌ تبديل‌ كرده‌ است‌. روزي‌ كه‌ برپايي‌ تظاهرات‌ در آن‌ چون‌ خاري‌ در گلوي‌ زياده‌خواهان‌ و سلطه‌طلبان‌ جهاني‌ گير كرده‌ و برنامه‌هاي‌ آنان‌ در يكپارچه‌ و مقهور كردن‌ خاورميانه‌ را بهم‌ ريخته‌ است‌.

در ادامة‌ جناياتي‌ كه‌ بر ملّت‌ مظلوم‌ فلسطين‌ واقع‌ مي‌شود، رژيم‌ غاصب‌ صهيونيستي‌ همچنان‌ ددمنشانه‌ و با اعمال‌ خشونت‌، ملّتي‌ را از خانه‌ و كاشانة‌ خود آواره‌ مي‌كند و هر روز، در ميان‌ سكوت‌ و گاه‌ تأييد كشورهاي‌ مدعي‌ دفاع‌ از حقوق‌ بشر و بي‌ تفاوتي‌ و غفلت‌ آزاردهنده‌ اغلب‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ كودكان‌ و زنان‌ و پيرمردان‌ و پيرزنان‌ بي‌ گناه‌ را كشتار مي‌كند.

علي‌رغم‌ تمامي‌ مظالم‌ و حمايتهاي‌ بي‌ دريغ‌ شيطان‌ بزرگ‌ از رژيم‌ غاصب‌، مسلمانان‌ آگاه‌ سرزمينهاي‌ اشغالي‌ با دست‌هاي‌ خالي‌ مقاومت‌ افسانه‌اي‌ ملّت‌ فلسطين‌ را رقم‌ مي‌زنند و همة‌ دلخوشي‌ و اميد آنان‌ كه‌ در صحنه‌ هستند به‌ حمايتهاي‌ معنوي‌ امّت‌ بزرگ‌ اسلام‌ است‌.

در شرائط‌ كنوني‌ كه‌ بوش‌، مجدداً به‌ رياست‌ جمهوري‌ آمريكا انتخاب‌ شده‌ و داعية‌ ادامة‌ فشار بر مسلمانان‌ را دارد و در موقعيتي‌ كه‌ به‌ احتمال‌ زياد تغييراتي‌ در كادر رهبري‌ ملّت‌ فلسطين‌ پديدار خواهد شد، اميد است‌ انشاءالله‌ مسلمانان‌ متعهد جهان‌ و به‌ ويژه‌ ملّت‌ هوشيار ايران‌ اسلامي‌ با درك‌ صحيح‌ از شرائط‌ زماني‌، با شركت‌ گسترده‌ در تظاهرات‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وظيفه‌ خود عمل‌ كرده‌ و جلوداري‌ خود در رشد معنويت‌ و عدالت‌خواهي‌ را به‌ جهانيان‌ نشان‌ دهند و همچون‌ گذشته‌ نگذارند مقاومت‌ دليرانه‌ ملّتي‌ زجر كشيده‌ فرو كش‌ كند.

توجه‌ به‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر(عج‌) به‌ عنوان‌ تنها منجي‌ مظلومان‌ و مستضعفان‌ عالم‌ و استعانت‌ از ساحت‌ مقدسش‌ در مقابله‌ با شياطين‌، در تظاهرات‌ امسال‌ بايد مد نظر همگان‌ باشد.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom