Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز863
دیروز1847
در هفته4283
در ماه26238
مجموع168239

بازدید کنندگان برخط

10
Online

بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 19/08/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
ملّت‌ مسلمان‌ و غيرتمند!‌

در آستانه‌ روز جهاني‌ قدس‌، ضمن‌ شكر و سپاس‌ ليالي‌ متبركه‌ قدر، قبولي‌ طاعات‌ و عبادات‌ روزه‌داران‌ عزيز را از خداوند منّان‌ خواستاريم‌.

ربع‌ قرن‌ از اعلام‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وسيله‌ معمار كبير انقلاب‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ رضوان‌الله‌ تعالي‌ عليه‌ مي‌گذرد.

استفاده‌ هوشمندانه‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) از مظلوميّتي‌ تاريخي‌ و انگيزه‌ صحيح‌ عدالت‌خواهي‌ همراه‌ با فراهم‌ نمودن‌ زمينه‌اي‌ مشترك‌ ميان‌ همه‌ مسلمانان‌ جهان‌، روز جهاني‌ قدس‌ را به‌ واقعه‌اي‌ ماندگار و غير قابل‌ انكار در جهان‌ اسلام‌ تبديل‌ كرده‌ است‌. روزي‌ كه‌ برپايي‌ تظاهرات‌ در آن‌ چون‌ خاري‌ در گلوي‌ زياده‌خواهان‌ و سلطه‌طلبان‌ جهاني‌ گير كرده‌ و برنامه‌هاي‌ آنان‌ در يكپارچه‌ و مقهور كردن‌ خاورميانه‌ را بهم‌ ريخته‌ است‌.

در ادامة‌ جناياتي‌ كه‌ بر ملّت‌ مظلوم‌ فلسطين‌ واقع‌ مي‌شود، رژيم‌ غاصب‌ صهيونيستي‌ همچنان‌ ددمنشانه‌ و با اعمال‌ خشونت‌، ملّتي‌ را از خانه‌ و كاشانة‌ خود آواره‌ مي‌كند و هر روز، در ميان‌ سكوت‌ و گاه‌ تأييد كشورهاي‌ مدعي‌ دفاع‌ از حقوق‌ بشر و بي‌ تفاوتي‌ و غفلت‌ آزاردهنده‌ اغلب‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ كودكان‌ و زنان‌ و پيرمردان‌ و پيرزنان‌ بي‌ گناه‌ را كشتار مي‌كند.

علي‌رغم‌ تمامي‌ مظالم‌ و حمايتهاي‌ بي‌ دريغ‌ شيطان‌ بزرگ‌ از رژيم‌ غاصب‌، مسلمانان‌ آگاه‌ سرزمينهاي‌ اشغالي‌ با دست‌هاي‌ خالي‌ مقاومت‌ افسانه‌اي‌ ملّت‌ فلسطين‌ را رقم‌ مي‌زنند و همة‌ دلخوشي‌ و اميد آنان‌ كه‌ در صحنه‌ هستند به‌ حمايتهاي‌ معنوي‌ امّت‌ بزرگ‌ اسلام‌ است‌.

در شرائط‌ كنوني‌ كه‌ بوش‌، مجدداً به‌ رياست‌ جمهوري‌ آمريكا انتخاب‌ شده‌ و داعية‌ ادامة‌ فشار بر مسلمانان‌ را دارد و در موقعيتي‌ كه‌ به‌ احتمال‌ زياد تغييراتي‌ در كادر رهبري‌ ملّت‌ فلسطين‌ پديدار خواهد شد، اميد است‌ انشاءالله‌ مسلمانان‌ متعهد جهان‌ و به‌ ويژه‌ ملّت‌ هوشيار ايران‌ اسلامي‌ با درك‌ صحيح‌ از شرائط‌ زماني‌، با شركت‌ گسترده‌ در تظاهرات‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وظيفه‌ خود عمل‌ كرده‌ و جلوداري‌ خود در رشد معنويت‌ و عدالت‌خواهي‌ را به‌ جهانيان‌ نشان‌ دهند و همچون‌ گذشته‌ نگذارند مقاومت‌ دليرانه‌ ملّتي‌ زجر كشيده‌ فرو كش‌ كند.

توجه‌ به‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر(عج‌) به‌ عنوان‌ تنها منجي‌ مظلومان‌ و مستضعفان‌ عالم‌ و استعانت‌ از ساحت‌ مقدسش‌ در مقابله‌ با شياطين‌، در تظاهرات‌ امسال‌ بايد مد نظر همگان‌ باشد.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom