Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز12
دیروز869
در هفته4688
در ماه20229
مجموع21216842

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه جامعه مدرسین حوزه علميه قم در محکوميت اخراج غير قانوني نماينده آيت‌الله العظمي سيستاني از بحرين
مورخ 1393/02/06

بسم الله الرحمن الرحیم

بر اساس اخبار واصله ، دولت بحرین در اقدامی غیر قانونی، آیت الله حسین النجاتی، نماینده حضرت آیت‌الله العظمي سیستانی (دام ظله العالي) را پس از اهانت، از خاک این کشور اخراج کرده است.

دولت بحرین در حالی مرتکب این اقدام غیر قانونی گردیده است که در چند سال اخیر جهت تغییر ترکیب جمعیتی بحرین، تابعیت دهها هزار نفر از اتباع خويش را لغو و به جای آن به تعداد زیادی از اتباع سایر کشورها تابعیت داده است.

اخراج ايشان در کنار سرکوب گسترده  مردم آزادی‌خواه بحرین حکایت از آن دارد که انقلاب مردم بحرین همچنان ادامه دارد و رفتار های ضد حقوق بشری و دیکتاتور مآبانه  حکومت بحرین نتوانسته است آتش این نهضت مردمی را خاموش کند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن این رفتار غیر قانونی ، نسبت به عواقب اینچنین اقداماتی هشدار داده و به حاکمان بحرین توصیه می کند به جای برخوردهای قهرآمیز، به خواسته‌های قاطبه مردم مظلوم بحرین تن در دهد و با اینگونه اعمال كه همسو با سیاست های دشمنان قسم خورده امت اسلامی است، آتش اختلافات مذهبی را شعله ور ننماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom