اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پي اهانت شبكه تلويزيوني دانمارك به ساحت مقدس نبي اكرم(صلي الله عليه و آله و سلم)
در تاريخ 17/07/1385

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏بارديگر دستگاه استكباري غرب بر آن شده است تا با هتك حرمت از ساحت مقدس نبي اكرم، پيامبر اعظم حضرت محمد بن عبدالله (صلي الله عليه و آله و سلم) بر روند رو به تزايد بيداري اسلامي در سراسر جهان سدّي افكند. صهيونيسم جهاني با طراحي سلسله برنامه‌هاي شيطاني از ابزارهاي گوناگون خود بهره مي‌برد تا شكست خود در برابر اسلام اصيل را جبران نموده و از عظمت و شوكت اسلام بكاهد در حاليكه «يريدون ليطفئوا نور الله بافواههم والله متم نوره ولو كره المشركون».

جامعه مدرسين حوزه علميه قم اقدام اخير تلويزيون دانمارك در جسارت به ساحت پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم)را به شدت محكوم و آنرا در راستاي پياده سازي طرح ننگين تقابل اديان آسماني اسلام و مسيحيت و بر پايي جنگ صليبي ديگري مي‌داند. طرحي كه در سال گذشته با انتشار كاريكاتورهاي توهين‌آميز در مطبوعات غربي و سخنان پاپ بند‌يكت شانزدهم نيز همين هدف را دنبال مي‌كرد.

همچنين از دولت جمهوري اسلامي ايران مي‌خواهد تا در مناسبات و روابط خود با دولت دانمارك تجديد نظر نموده و به وظيفه اسلامي خود در اين زمينه عمل نمايد.

بر آن عقيده‌ايم كه اگر دولتهاي اسلامي و به خصوص عربي در روابط آشكار و مخفي خود با كشورهاي غربي مصالح عاليه اسلام را در نظر گيرند اين روند پليد كنترل خواهد شد كه دولت محترم در اين جهت نيز بايستي از راههاي ديپلماتيك جهت ترغيب كشورهاي اسلامي به اين مهم تلاش نمايد.

مردم عزيز ايران اسلامي نيز در روز قدس شدت انزجار خود را از دستهاي آلوده و شرك آميز دشمنان اسلام نشان خواهند داد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني