Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد که پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یک پیوند مستحکم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی که اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حرکت...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز24
دیروز702
در هفته3587
در ماه15947
مجموع21240201

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در محكوم نمودن جنايات اخير رژيم صهيونيستي در «قانا»
در تاريخ 09/05/1385
بسم الله الرحمن الرحيم‏رژيم اشغالگر قدس كه درصحنه‌هاي نظامي و سياسي و تبليغاتي با شكست‌هاي پياپي مواجه شده است، بار ديگر با نشان دادن چهره خونخوار و كريه خود در مقابل ديدگان بي تفاوت سازمان‌هاي مدعي دفاع از حقوق بشر و مدافعان صلح بين‌المللي براي پوشش شكست‌هاي خود، تعداد زيادي از كودكان و زنان در «قانا» را به خاك و خون كشيد به اين اميد كه مقاومت لبنان در برابر تجاوز و اشغالگري در هم شكند.

جامعه‌مدرسين حوزه علميه قم با محكوم نمودن اين جنايات وحشيانه كه متاسفانه بر اساس اخبار واصله همچنان ادامه دارد و با ابراز مراتب همدردي با خانواده‌هاي شهداء لبناني بر نكات ذيل تاكيد مي‌نمايد.

1) امروز مقاومت اسلامي در لبنان سمبل دفاع از هويت اسلامي و ملي كليه مسلمانان خاصه مردم مقاوم لبنان در مقابل نظام استكباري زور و سلطة اسرائيل غاصب است. بر همه مسلمانان جهان خاصه علماء و انديشمندان و عموم مسلمانان در سراسر جهان واجب است به هر نحو ممكن حمايت مادي و معنوي خود را از اين دفاع مشروع و قانوني ابراز نمايند.

2) به سران دولت‌هاي اسلامي خاصه دولتهاي عربي توصيه مي‌گردد تا دير نشده است راه خود را از مسير جانبداري و حمايت از رژيم صهيونيستي جدا نمايند و حداقل رابطه رسمي خود را با رژيم اشغالگر قدس و حاميان مستقيم اين رژيم قطع نمايند تا به آتش قهر امت اسلامي دچار نشوند.

3) به دولتهاي حامي رژيم اشغالگر قدس هشدار مي‌دهيم امت اسلامي در سراسر جهان نسبت به حمايت بي‌دريغ آنها از جنايات و خونريزي و تجاوزات دولت اسرائيل ساكت نخواهند بود و آنها به زودي تاوان اين حمايت مستقيم را خواهند پرداخت. تحريم استفاده از كالاهاي اسرائيلي به كشورهاي حامي اسرائيل و عدم مبادلات تجاري با آنها كمترين اقدامي است كه عموم مسلمانان انجام خواهند داد.

در خاتمه از كليه آزادانديشان در سراسر دنيا خاصه علماء كشورهاي اسلامي از همه مذاهب و فرق درخواست مي‌نماييم كه با بيان حقايق احكام اسلامي مبني بر لزوم دفاع و مبارزه با تجاوز و اشغالگري، به وظيفه قانوني و اسلامي خود عمل نموده و مراتب انزجار صريح خود را از اين تجاوز وحشيانه و ننگين ابراز نمايند.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به حملات پهپادی انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله اتفاقات مهم در عرصه بین الملل بوده است که در این باره نکاتی چند قابل ذکر است :1 - بامداد شنبه 23 شهریور رسانه‌های خبری عربستان از حمله به دو پالایشگاه شرکت نفت «آرامکو» در شهرهای «بقیق» و «هجره حریص» در شرق این کشور خبر دادند. ساعاتی بعد انصارالله یمن مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و اعلام کرد در صورتی که عربستان سعودی به تجاوز و محاصره خاک این کشور ادامه دهد، اهداف و رشته عملیات‌بعدی یمنی‌ها روزبه‌روز...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom