Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز219
دیروز757
در هفته2812
در ماه11474
مجموع21186135

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پي حمله به حرمين شريفين عسكريين(عليهم السلام)
در تاريخ 23/03/1386

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
انا لله و انا اليه راجعون
السلام علیك یا اباصالح المهدی(عج)

بار ديگر دست پليد و جنايت پيشه استكبار و استعمار به هتك حرمت حرمين شريفين عسكريين«عليهم السلام» اقدام كرد. دستي كه پس از اشغال سرزمين مظلوم عراق و دامن زدن به اختلافات مذهبي، همواره در صدد ايجاد فتنه و آشوب و درگيري و نزاع داخلي بوده است.
اين مصيبت بزرگ مع الاسف در حالي همگان را داغدار نمود كه كربلاي معلي، نجف اشرف، كاظمين شريف و سامرا مطهر پس از حضور اشغالگران بارها آماج حملات و تهديدات دشمنان بوده و خاطر مسلمانان و شيعيان، مكدّر ازانفجار سال گذشته حرمين شريفين عسگريين «عليهم السلام» بود. امّ الفساد سرزمين عراق، آمريكاي جنايت پيشه و انگليس خبيث است كه با طراّحي و سازماندهي گروهكهاي فرقه‌گرا، متعصب و بدور از عقل و منطق، مسلمانان را دسته‌بندي كرده و با تجهيز آنان به انواع تسليحات نظامي و اطلاعاتي ، راه را براي ادامه اشغال و جنايت مهيا مي‌كنند.
دشمنان اسلام بدانند كه سامرا قلب مسلمانان و شيعه است و با فرو ريختن قبّه ساميّه و گلدسته‌هاي منوّر آن هيچ خللي در جايگاه رفيع و پرعظمت بارگاه امامين عسگريين«عليهم السلام» ايجاد نخواهد شد و عمق كينه مسلمانان به دشمنان بيش از پيش فزوني خواهد يافت. اين بارگاه منوّر قبله دلهاي عشّاق اهل بيت و صاحب بنايي رفيع و بلند مرتبه و مشحون احترام و عظمت است. بايستي دانست كه جنايتكاران سامرا از آنجا كه سال گذشته نتوانستند مابين شيعيان و اهل تسنن اختلاف مورد خواست خود را ايجاد نمايند ، بار ديگر دست به چنين ظلمي بزرگ و عملي خبيث آلودند. اما با تأييدات ذات اقدس الهي و نظر مبارك ولي الله الاعظم ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء از اين جنايت نيز طرفي نخواهند بست و بيش از پيش خود را رسوا خواهند نمود.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن محكوميت شديد اين فاجعه مولمه و عرض تسليت به پيشگاه منور حضرت صاحب الزمان ولي عصر ارواحنا فداه، مقام معظم رهبري(مدظله العالي)، مراجع عظام تقليد(دامت بركاتهم)، حوزه‌هاي علميه قم و نجف اشرف و عموم مسلمانان و شيعيان، مسؤوليت مستقيم آن را متوجه اشغالگران پليد سرزمين اسلامي عراق ميداند و از تمامي مسلمانان درخواست مي‌كند كه به وحدت و انسجام بيشتر اهتمام ورزيده و نقشه هتاكان را نقش بر آب نمايند.
«اللهم انا نشكو اليك فقد نبيّنا صلواتك عليه وآ له و غيبتة وليّنا و كثرة عدوّنا و قلّة عددنا و شدّة الفتن بنا و تظاهر الزمان علينا». 
والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علی مشكینی

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom