Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز348
دیروز734
در هفته1082
در ماه13442
مجموع21237696

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

در تاریخ 11/07/1386

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از شصت سال است که پاره‌ای مقدّس و مبارک از پیکر جهان اسلام درگیر فتنه‌ای سهمگین و ظلمی ویرانگر شده است فتنه‌ای که جنایت پیشگان استعمارگر بخاطر بسط قدرت و طمع مادی خویش میلیونها انسان آزاد و مسلمان را از موطن اصلی خویش با فجیع‌ترین شیوه‌ها آواره کرده و صدها هزار نفر را به شهادت رسانده‌اند.

غاصبان قدس شریف با بی‌رحمی و سنگدلی تمام بر روی خون‌های پاک، اجساد مطّهر و خانه‌های ویران شدة فلسطین اشغال شده کاخ‌های فساد خویش را بنا نهاده و بدنبال خیزش امت اسلامی و بیداری آزاد اندیشان جهان مذبوحانه جهت تداوم سلطه خویش دست و پا می‌زنند.

اگر دیروز به مدد تبلیغات استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی صدای ملت مظلوم فلسطین و فریادهای امت اسلامی مورد بی توجهی قرار می‌گرفت و عده ی مزدور و خودباخته به دنبال به رسمیت شمردن این غده‌ای سرطانی بودند امروز به یمن تعالیم بلند روح خدایی و هدایت های مقام معظم رهبری و تلاش‌های مسؤولین جمهوری اسلامی وحضور مؤثر آنها در عرصه بین الملل، این امر به تردید جدی در موجودیت رژیم اشغالگر قدس منجر و صدای شکسته شدن دیوارهای پوسیده کاخ صهونیست از دور و نزدیک به گوش می‌رسد.

امروز دیگر همگان دریافته‌اند که یگانه راه مقابله با توطئه های استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس انسجام امت اسلامی پیرامون تعالیم بلند اسلام ناب می‌باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن عرض تسلیت شهادت مولی الموحدین امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام و گرامیداشت لیالی مبارک قدر همگام با امت اسلامی در مراسم راهپیمایی روز قدس شرکت می‌نماید.  

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

محمد یزدی

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom