Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز451
دیروز686
در هفته1871
در ماه14231
مجموع21238485

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیرامون معرفی نامزدهای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری

ملت هوشمند و آگاه ایران اسلامی

مردم عزیز استانهای تهران، قزوین، ایلام و آذربایجان شرقی

پس ازگذشت قریب سه دهه از پیروزی ا نقلا‌ب اسلامی ایران، پا بر جا ماندن نظام اسلامی و بالندگی و تعالی این نظام شکوهمند بر دو پایه نظام ولایی اسلام مبتنی بر نظریه مترقی ولایت مطلقه فقیه و بیعت آگاهانه و حضور مقتدرانه مردم در دفاع از ارزشهای اسلامی – انقلابی و ولایی استوار گشته است.

ریسمان الهی که از سویی از آسمان آویخته و سویی در قلوب روشن و ضمیر تابناک ملت بزرگوار ایران دارد و مردم عزیز میهن اسلامی همواره به آن اعتصمام داشته و با وحدت و یکپارچگی خود با حرکتی پرشتاب به سمت تعالی کشور گام برمی‌دارند. ساختار قانونی و روش‌مند شناسایی رهبری نظام اسلامی نیز از همین رویکرد برخاسته و براساس همین روش شکل گرفته است . چنان‌چه تشکیل مجلس خبرگان رهبری که تقویت کننده و تضمین کننده جایگاه مترقی ولایت فقیه است با حضور گسترده و تأثیرگذار مردم همیشه در صحنه در سه دوره پیاپی نشانه روشن و شفافی از این حقیقت است. به‌‌خصوص آن که این آگاهی و هوشیاری عمومی در هر دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری رو به رشد و شکوفایی بوده است. و بحمدلله حضور پر مفهوم و تأثیرگذار مردم در سومین دوره انتخابات خبرگان با بیش از 28 میلیون نفر تاکیدی مجدد بر بیعت و حمایت قاطعانه مردم از رکن رکین ولایت مطلقه فقیه در کشور بود.

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از چهار حوزه‌ استان‌های تهران ،‌قزوین، ایلام و آذربایجان شرقی در روز 24 اسفند ماه سال‌جاری وهمزمان باانتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ارج نهادن به بینش عمیق ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و با توجه به اهمیت انتخاب نمایندگان شایسته وخبره در نهاد والای مجلس خبرگان رهبری از عموم مردم چهار حوزه انتخابیه یاد شده دعوت می‌نماید که با حضور همیشگی و پر شور خود ،‌نمایندگان وزین و بصیر خود در این مجلس را که باعث سربلندی نظام ،‌رهبری معظم و خبرگان خواهد بود با رای بالا برگزینند. همچنین به‌اطلاع می‌رساند که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طبق تعهدات گذشته خود و نظر به درخواست عموم علما،‌روحانیون و مردم متدین حوزه‌های یاد شده پس از بحث و بررسی فراوان و ضمن احترام به تمامی نامزد‌های مطرح در این دوره از انتخابات، اعلام می‌دارد که حضرات آیات و حجج اسلام و المسلمین محمدرضا مهدوی کنی،‌ علی اسلامی، سید‌مجتبی‌طاهری خرم‌ آبادی و جواد حاجی زاده به ترتیب برای حوزه‌های انتخابیه تهران، قزوین، ایلام و آذربایجان شرقی از سوی این نهاد مورد اعتماد واثق بوده و واجد صلاحیت حضور در مجلس خبرگان رهبری شناخته شدند. اطمینان کامل بر آن داریم که انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز همچون سایر انتخابات مورد اقبال شایسته ملت بزرگوار حوزه‌های نامبرده انتخاباتی واقع خواهد شد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom