Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز70
دیروز734
در هفته804
در ماه13164
مجموع21237418

بازدید کنندگان برخط

7
Online

نگراني جامعه مدرسين حوزه علميه قم از عدم رعايت حجاب و عفاف و شيوع بي حجابي در کشور
مورخ 03/03/1389

بسم الله الرحمن الرحيم
متاسفانه چندي است رفتار عده‌اي از ساختار شكنان و هنجارگريزان در ترويج عفاف‌گريزي و بدحجابي،‌ انزجار عمومي ملت شريف ايران را در پي داشت و دل‌هاي فراواني را به درد آورد. نظر به آنچه اتفاق افتاده و با توجه به ضرورت‌هاي موجود ذكر چند نكته ضروري است.
1. عفاف و حجاب از ضروريات دين مبين اسلام و از اوامر صريح حضرت پروردگار در قرآن كريم است. قرآن كريم و روايات معصومين(عليهم السلام) به صراحت همگان را به رعايت اصل مترقي عفاف و حجاب دعوت مي‌كند بي‌ترديد مردم شريف ايران كه پس از سال‌ها مبارزه و با نثار خون‌هاي فراوان، حكومت سراسر ظلم طاغوت را برچيدند، به دنبال احياي اسلام و موازين و قوانين مترقي آن بوده و هرگز اجازه نخواهند داد كه فساد و فحشا ديگر بار اين كشور اسلامي را فرا بگيرد. ملتّي كه جوانان خود را در راه اسلام فدا كرده و سال‌ها در برابر كشف حجاب رضاخاني ايستادگي نموده، ‌نمي‌خواهد و نمي‌گذارد كه چنين پديده‌ شومي گريبان‌گير دختران و پسران اين كشور شود و سلامت معنوي جامعه را به خطر اندازد. همچنين از حقوق مهم شهروند جامعه اسلامي آن است كه محيط او آلوده به بي‌بند و باري و عدم رعايت حجاب و عفاف نباشد و مسئولان جامعه بايد در نگهداشت اين حق تلاش كنند.
2. ساختار شكني‌هاي اخير در عرصه‌ حجاب و عفاف،‌ خبر از حركتي سازمان دهي شده مي دهد؛ حركتي كه بي‌ترديد دشمنان انقلاب در سازماندهي و برنامه‌ريزي آن نقش بسزايي دارند. پر واضح است كه مقابله با آن حركت سازماندهي شده، بايد با سازماندهي و برنامه‌ريزي همراه باشد. از اين رو مسئولان فرهنگي نظام بايد ضمن ايجاد عزم همگاني و همت مضاعف، به برنامه‌‌ريزي دقيق و راهبردي بپردازند و در اين راه فرصت را از دست ندهند. نيز مسئولان اجرايي نظام بايد با قاطعيت و صلابت با اين پديده برخورد قانوني كنند و به بهانه فرهنگي بودن موضوع،‌ شانه از بار مسئوليت خالي نكنند و كوتاهي ننمايند.
3. مسئولان محترم بايد مبارزه با عفاف گريزان و ساختار شكنان را از حوزه مسئوليت خود شروع كنند و اجازه نفوذ و ورود ساختار شكنان را به نهادها و ادارات مربوطه ندهند و بدين وسيله ضمن مبارزه با يكي از مظاهر فساد اداري، زمينه سلامت ديني ادارات ونهادها وحفظ حرمت آنها را فراهم آورند.
4. مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي درباره عفاف و حجاب با صراحت تمام،‌ مديران و مسئولان نظام را ملزم به اجراي آن مي‌كند. در اين ميان مسئوليت وزارت علوم و فناوري و آموزش و پرورش كه عهده‌دار تربيت نسل جوان و نوجوانان‌اند خطير‌تر است. نيز مسئولان محترم صدا و سيما بايد با جديت فراوان به اين مهم بپردازند و ضمن نظارت بر توليدات خود از جهت پوشش اسلامي، مجريان برنامه‌هاي تلويزيوني را به رعايت اين مهم هشدار دهند و ساحت فرهنگ ساز‌ترين نهاد را از اين گونه ساختار شكني‌ها مبرّا سازند.
5. سخن آخر اينكه تسامح و تساهل در اين امر مهم زيبندة‌ دولت محترم نيست. از اين رو شايسته است كه دولت اصول‌گرا و بويژه رئيس جمهور محترم، با توجه به هجمه جديد در گستره عفاف و حجاب، با موضع‌گيري قاطع، خواسته‌هاي مردم متدين شريف ايران را كه اين روزها از طريق راهپيمايي‌ها واعلام نظرها و بيانيه‌ها ابراز مي‌شود، جامه عمل بپوشانند.

و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته
محمد يزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom