Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز138
دیروز1043
در هفته3917
در ماه20423
مجموع21090466

بازدید کنندگان برخط

3
Online

حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام در نوبت عصر یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، این اجلاسیه را فرصتی برای هم اندیشی روحانیت و علما دانست و از تلاش های دست اندرکاران برگزاری اجلاسیه تشکر کرد.


وی موضوع صیانت از انقلاب اسلامی را مساله ای مهم دانست و گفت: انقلاب اسلامی ما یک انقلاب معنوی و فرهنگی بود و باید ابعاد مختلف انقلاب را مدنظر داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام در ادامه تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب درباره اسلامی سازی علوم انسانی، ابراز داشت: بشر به معنویت نیاز دارد، انقلاب اسلامی نه تنها به دنیای انسان ها بلکه به آخرت بشریت هم می اندیشد.

وی تاکید کرد: باید اثبات کنیم هر کاری که می کنیم خدا را در نظر داریم، این مساله را باید در مدیریت جامعه مدنظر داشته باشیم.

امام جمعه شیراز افزود: اگر می خواهیم دنیا و آخرتمان آباد شود باید اهل احسان باشیم، امیدواریم حرکتی که در حوزه و نسل جوان حوزه شروع شده و عرصه تبلیغ آغاز شده، به گونه ای ادامه یابد تا بتوانیم به رسالت خود به درستی عمل کنیم.

استاد حوزه های علمیه اعتماد به روحانیت را به خاطر خدامحوری دانست و گفت: هر روز باید تلاش کنیم تا این ویژگی و شاخصه تقویت شود.

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom