Ayeh

رهنمود

article thumbnailدر شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و به‌مناسبت روز پاسدار، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز797
دیروز1073
در هفته2847
در ماه21762
مجموع21120738

بازدید کنندگان برخط

5
Online

آيت الله سيد محمدعلي موسوي جزايري نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري و نماينده ولي فقيه در اين استان در دهمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد از جامعه مدرسين بابت برگزاري اين اجلاسيه مهم تقدير کرد.


وي فرمايشات حضرت آيت الله العظمي سبحاني در اين اجلاسيه را ارزشمند خواند و اظهار داشت: ايشان انصافا سخنان زيبا و قابل توجهي داشتند که براي همه علما، بزرگان و طلاب حوزه علميه قابل استفاده است.

وي در ادامه گفت: بعد از پيروزي انقلاب نيازهاي زيادي به وجود آمد و احساس کرديم دست مان خالي است چون سياست هاي ضد ديني رژيم ظاغوت رمقي براي حوزه هاي علميه خوزستان باقي نگذاشته بود و از طرفي سياست هاي مرموزانه محمدرضا شاه با نسل جوان ما در خوزستان کاري کرده بود که هيچ رغبتي نسبت به کل دين و بويژه روحانيت نداشته باشند.

آيت الله موسوي جزايري افزود: سرمايه ما در آن روز افراد عالم، فاضل، متعهد، دلسوز و انقلابي بودند ولي چه کنيم که افکار هيچکدام به سمت تربيت طلاب متصور نبود و به همين جهت احساس کرديم حوزه انقلابي و کارآمد دواي درد ما است و از آن روز ما به دنبال تحول در حوزه خوزستان افتاديم.

امام جمعه اهواز با بيان اينکه جدا کردن نسل جوان از دين از گذشته مدنظر دشمنان بوده است، ابراز داشت: در زمان آغاز جنگ تحميلي در خوزستان ما از اين فرصت استفاده کرديم و گفتيم اين بسيجي هاي عزيزي که به جبهه مي روند بايد به جبهه حوزه علميه هم وارد شوند و عده اي را هم دعوت کرديم ولي ابتدا با انکار مواجه شديم با اينکه اين افراد عاشق شهادت بودند ولي از حوزه علميه ترس و واهمه داشتند؛ در نهايت حدود 20 نفري را به حوزه آورديم و مدرسه اي به نام مقدس امام خميني(ره) تأسيس کرديم.

وي پيوند حوزه علميه با انقلاب اسلامي را مسأله اي ضروري عنوان کرد و گفت: محتواي حوزه علميه خدا و ارزش هاي متعالي دين است و حوزه با انقلاب به نتيجه مي رسد، چراکه اگر انقلابي نباشيم در برابر ارزش هاي ديني بي تفاوت مي شويم و به همين دليل در همان دوران، جوان هاي انقلابي بودند که در حوزه علميه خوزستان منشأ خدمات فراواني شدند.

آيت الله موسوي جزايري با اشاره به برگزاري حلقه های تربيتي در مساجد خوزستان، ابراز داشت: اين کار هم توسط طلاب انقلابي شروع شد و تا امروز هم اين جلسات ادامه دارد و حوزه اي که با 20 نفر در اهواز شروع شد به 2 هزار نفر رسيده است و امروز پنج هزار طلبه برادر و پنج هزار طلبه خواهر در استان خوزستان مشغول تحصيل هستند.

وي فعاليت هاي شبکه هاي ماهواره اي در خوزستان برعليه شيعه و انقلاب را خطرناک توصيف کرد و يادآور شد: اين شبکه ها در حال تلاش بودند و عقايد مردم را بويژه در مورد ولايت اهل بيت(ع) متزلزل مي کردند و به همين دليل مجبور شديم و از مسؤولان خواهش کرديم يک شبکه ماهواره اي به زبان عربي راه اندازي شده و براي اهل بيت(ع) و انقلاب تبليغ کند.

نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري در ادامه گزارشي نيز از شبکه الاهواز ارائه و خاطرنشان کرد: اين شبکه که عنوان «الأهواز» دارد با توسل به اهل بيت(ع) تا الان تعطيل نشده و بسيار موفق بوده است و ما براي مقابله با شبکه هاي ضد انقلاب توفيقات زيادي کسب کرده ايم.

آيت الله موسوي جزايري در پايان سخنان خود از شخصيت حضرت آيت الله العظمي سيستاني تجليل و از توجه ايشان به حوزه هاي علميه و انقلاب اسلامي قدرداني کرد.

طلیعه

article thumbnailتوجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مباحث اقتصادی باعث شده است که ایشان در نامگذاری سالها موضوعات و عناوین اقتصادی را مد نظر قرار دهند و به عنوان مسئله اصلی و در اولویت بدان نگاه کنند. ایشان با پشتوانه نظرات کارشناسی، همواره دغدغه‌های اقتصادی را بیان داشته و در سالهای مختلف، با درنظر گرفتن مهمترین مسائل مورد نیاز جامعه و کشور، عنوانی را برای هر سال مطرح می‌کنند. آنچه اکنون می‌تواند بخش بسیار مهمی از نگرانی‌ها را برطرف کند و شاخص‌های اقتصادی را بهبود ببخشد موضوعی تحت عنوان تولید است. کشور ما...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom