Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام  با اشاره به برخی که می گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام، آدم نشده، سمّ است؛ ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سمّ مضاعف است. رهبرمعظم انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند.ایشان افزودند: می گویند بیایید درباره‌ی موشک مذاکره کنیم، معنای حقیقی این حرف این است که شما باید...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز521
دیروز780
در هفته521
در ماه18980
مجموع21170810

بازدید کنندگان برخط

5
Online

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، رییس سیاستگذاری ائمه جمعه در نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد از حوزه علمیه به عنوان شجره طیبه نام برد و گفت: خدماتی که در طول تاریخ از سوی علما و حوزه‌های علميه صورت گرفته مورد تحسین دوست و دشمن است.


وی افزود: البته این سخنان به معنای این نیست که هیچ مشکل و نقصی در حوزه‌های علمیه نیست؛ یا این‌که خیال شود که نقش معصوم گونه‌ای برای آن معتقد هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان این‌که در حوزه علمیه آزادی بیان و اندیشه وجود دارد، اظهار داشت: یکی از ضعف‌های حوزه مسأله محور بودن آن است نه نظریه محور؛ امروز برای پاسخ به نیازها باید از نظریه محوری بودن استفاد کرد؛ ‌چرا که علم روش محور سبب تولید علم‌های مختلف می‌شود.

وی ادامه داد: با روش نظریه محوری می‌توان پاسخگوی مسائل مختلف و جدید بود؛ از فواید روش نظریه محوری بودن این است که ما در تولید فکر یک قدم از جامعه پیشتازتر خواهیم بود؛ در این علم منتظر نمی‌مانیم که جامعه مسأله‌ای را تولید کند، بلکه پیش از تولد مسأله، نظریه آن تولید شده است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه اظهار داشت: امروز برای هیچ مسلمان آشنا به شرایط موجود تردیدی نیست که وحدت میان مسلمانان یک ضرورت و تکلیف است؛ ما مرجعیت معنوی و علمی اهل‌بیت(ع) را باید تبیین کنیم؛ چرا که اکثر اهل سنت نسبت به اهل‌بیت(ع) حب دارند.

وی تصریح کرد: در قالب همین موضوعات باید وحدت را محقق کنیم؛ موضوع را از امامت شروع نکنیم که به وحدت ‌نرسیم؛ چرا که برای اهل سنت امامت یک موضوع فقهی است نه اعتقادی.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی به نظریه حقانیت و مشروعیت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: امیرمؤمنان(ع) برای حفظ وحدت اسلامی 25 سال سکوت کرد، آیا با این سیره نمی توان نظریه پردازی کرد و در چارچوب آن پاسخگو بود.
 
وی ادامه داد: عدم نگارش حکومتی و اجتماعی به تکالیف فقهی از دیگر مشکلات حوزه است؛ در نگرش اجتماعی ضمن عمل به وظایف به مسائل مختلف اجتماع نیز توجه می‌شود؛ حوزه باید به تولید روش معرفتی، مفهوم سازی نیز توجه ویژه داشته باشد که در این زمینه مشکلاتی داریم.

طلیعه

article thumbnailپس از سقوط رژیم منحوس پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی توانست علی رغم معارضه و هجمه‌های بی شمار دشمنان، حرکت آرمانی و ارزش مدار خود را دنبال کند که در این میان نقش ولایت فقیه و رهبری نظام در این حرکت پویا و پر تحرک نقشی اساسی و راهبردی بوده است. رهبری به عنوان سیاستگذار کلّىِ نظام با تنظیم سیاست‌هایی راهبردی به هدایت سکان کشتی انقلاب می‌پردازد. جایگاه قانونی و شرعی ولایت فقیه ایجاب می‌کند همه قوای سه‌گانه در چارچوب سیاستهای رهبری برنامه‌ریزی کنند و سیاستهای اجرایىِ خودشان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom