Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز359
دیروز723
در هفته6243
در ماه12014
مجموع21236268

بازدید کنندگان برخط

5
Online

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، رییس سیاستگذاری ائمه جمعه در نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد از حوزه علمیه به عنوان شجره طیبه نام برد و گفت: خدماتی که در طول تاریخ از سوی علما و حوزه‌های علميه صورت گرفته مورد تحسین دوست و دشمن است.


وی افزود: البته این سخنان به معنای این نیست که هیچ مشکل و نقصی در حوزه‌های علمیه نیست؛ یا این‌که خیال شود که نقش معصوم گونه‌ای برای آن معتقد هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان این‌که در حوزه علمیه آزادی بیان و اندیشه وجود دارد، اظهار داشت: یکی از ضعف‌های حوزه مسأله محور بودن آن است نه نظریه محور؛ امروز برای پاسخ به نیازها باید از نظریه محوری بودن استفاد کرد؛ ‌چرا که علم روش محور سبب تولید علم‌های مختلف می‌شود.

وی ادامه داد: با روش نظریه محوری می‌توان پاسخگوی مسائل مختلف و جدید بود؛ از فواید روش نظریه محوری بودن این است که ما در تولید فکر یک قدم از جامعه پیشتازتر خواهیم بود؛ در این علم منتظر نمی‌مانیم که جامعه مسأله‌ای را تولید کند، بلکه پیش از تولد مسأله، نظریه آن تولید شده است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادامه اظهار داشت: امروز برای هیچ مسلمان آشنا به شرایط موجود تردیدی نیست که وحدت میان مسلمانان یک ضرورت و تکلیف است؛ ما مرجعیت معنوی و علمی اهل‌بیت(ع) را باید تبیین کنیم؛ چرا که اکثر اهل سنت نسبت به اهل‌بیت(ع) حب دارند.

وی تصریح کرد: در قالب همین موضوعات باید وحدت را محقق کنیم؛ موضوع را از امامت شروع نکنیم که به وحدت ‌نرسیم؛ چرا که برای اهل سنت امامت یک موضوع فقهی است نه اعتقادی.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی به نظریه حقانیت و مشروعیت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: امیرمؤمنان(ع) برای حفظ وحدت اسلامی 25 سال سکوت کرد، آیا با این سیره نمی توان نظریه پردازی کرد و در چارچوب آن پاسخگو بود.
 
وی ادامه داد: عدم نگارش حکومتی و اجتماعی به تکالیف فقهی از دیگر مشکلات حوزه است؛ در نگرش اجتماعی ضمن عمل به وظایف به مسائل مختلف اجتماع نیز توجه می‌شود؛ حوزه باید به تولید روش معرفتی، مفهوم سازی نیز توجه ویژه داشته باشد که در این زمینه مشکلاتی داریم.

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom