Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز25
دیروز1822
در هفته6426
در ماه13716
مجموع243128

بازدید کنندگان برخط

11
Online

 حضرت آیت الله یزدی در آیین افتتاحیه نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در مدرسه امام موسی کاظم(ع) قم در حال برگزاری است، ضمن خوشامدگویی به حاضران، برگزاری این اجلاسیه ها را دارای برکات ارزشمندی دانست.

 
وی نفس اجتماع حضرات و علمای اعلام را دارای اعتبار بزرگ و موضوعی ارزشمند دانست و گفت: این دورهم نشستن سبب آشنایی به امور حوزه های علمیه می شود و علمای بلاد از نظرات ارزشمند مراجع تقلید استفاده می کنند.
 
حضرت آیت الله یزدی با تاکید بر این که تمامی برنامه های اجلاسیه از سوی معاونت جامعه و روحانیت جامعه مدرسین پیگیری و دنبال می شود، تصریح کرد: حتما نظرات علمای اعلام مؤثر است و این گونه اجلاسیه ها فرصتی برای تبادل نظر است.
 
وی افزود: در کشوری همچون جمهوری اسلامی ایران که جمعیت آن دو برابر شده، در سایه انقلاب اسلامی، فضای اداری، اقتصادی و علمی آن توسعه قابل توجهی پیدا کرده و بناهای حوزوی آن به عنایت بزرگانی همچون آیت الله العظمی مکارم شیرازی گسترش یافته است.
 
حضرت آیت الله یزدی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در مسائل سیاسی، اجتماعی امروز جامعه هم نقد و هم تعریف دارم، که در اینجا فرصت پرداختن چندانی به آن نیست.
 
وی با اشاره به شرایط کشور و تحریم دشمنان، بیان کرد: معنای اقتصاد مقاومتی آن هم در شرایط تحريم توجه به ظرفیت هاي داخل، اهتمام به تولید، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسرف است.
 
حضرت آیت الله یزدی بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب روحانیان نمی توانستند در مسائل سیاسی و اجتماعی دخالت کنند و تاثیرگذار باشند و اگر کسی کاری می کرد مورد هجمه قرار می گرفت، اما با این وجود علمای آگاه در هر شرایطی به وظیفه خود در حد توان عمل می کردند.
 
رییس شورای عالی جامعه مدرسین یادآورشد: همان گونه که حضرت امام خواستار دور هم نشستن علمای حوزه می شدند، این اجلاسیه ها نیز فرصتی برای تبادل نظر و هم اندیشی روحانیت و علمای بلاد است.
 
وی با بیان این که علما هیچ گاه تکالیف خود را متاثر از حکومت ها نمی دانستند و وظایف خود را انجام می دادند، گفت: اگر برخی از دوستان می گویند این اجلاسیه ها اثری ندارد، باید بگوییم این گونه نیست؛ خوشبختانه این اجلاسیه ها آثار بسیار خوبی داشته و بعد از برگزاری اجلاسیه نیز جلسات متعددی برای پیگیری آن برگزار می شود.
 
حضرت آیت الله یزدی یادآورشد: ان شاءالله اجلاسیه نهم جامعه مدرسین و علمای بلاد نیز منشا آثار و برکات بسیار خوبی برای حوزه های علمیه، روحانیت و کشور باشد.
 
رییس شورای عالی جامعه مدرسین در بخش پایانی سخنان خود یادآورشد: امروز نظام در اختیار ما قرار گرفته و باید در حفظ آن بکوشیم؛ دولت ها می آیند و می روند، روحانیت یک نهاد مسؤول است، هر دولتی برای خود یک تفکر و نظراتی دارد، اما خوشبختانه ما رهبری و ولی امر داریم، ایشان فقیهی جامع الشرایط هستند و طبعا باید با نظر ایشان حرکت داشته باشیم.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom