Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز639
دیروز899
در هفته3444
در ماه14597
مجموع21262871

بازدید کنندگان برخط

4
Online

 حضرت آیت الله یزدی در آیین افتتاحیه نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در مدرسه امام موسی کاظم(ع) قم در حال برگزاری است، ضمن خوشامدگویی به حاضران، برگزاری این اجلاسیه ها را دارای برکات ارزشمندی دانست.

 
وی نفس اجتماع حضرات و علمای اعلام را دارای اعتبار بزرگ و موضوعی ارزشمند دانست و گفت: این دورهم نشستن سبب آشنایی به امور حوزه های علمیه می شود و علمای بلاد از نظرات ارزشمند مراجع تقلید استفاده می کنند.
 
حضرت آیت الله یزدی با تاکید بر این که تمامی برنامه های اجلاسیه از سوی معاونت جامعه و روحانیت جامعه مدرسین پیگیری و دنبال می شود، تصریح کرد: حتما نظرات علمای اعلام مؤثر است و این گونه اجلاسیه ها فرصتی برای تبادل نظر است.
 
وی افزود: در کشوری همچون جمهوری اسلامی ایران که جمعیت آن دو برابر شده، در سایه انقلاب اسلامی، فضای اداری، اقتصادی و علمی آن توسعه قابل توجهی پیدا کرده و بناهای حوزوی آن به عنایت بزرگانی همچون آیت الله العظمی مکارم شیرازی گسترش یافته است.
 
حضرت آیت الله یزدی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: در مسائل سیاسی، اجتماعی امروز جامعه هم نقد و هم تعریف دارم، که در اینجا فرصت پرداختن چندانی به آن نیست.
 
وی با اشاره به شرایط کشور و تحریم دشمنان، بیان کرد: معنای اقتصاد مقاومتی آن هم در شرایط تحريم توجه به ظرفیت هاي داخل، اهتمام به تولید، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسرف است.
 
حضرت آیت الله یزدی بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب روحانیان نمی توانستند در مسائل سیاسی و اجتماعی دخالت کنند و تاثیرگذار باشند و اگر کسی کاری می کرد مورد هجمه قرار می گرفت، اما با این وجود علمای آگاه در هر شرایطی به وظیفه خود در حد توان عمل می کردند.
 
رییس شورای عالی جامعه مدرسین یادآورشد: همان گونه که حضرت امام خواستار دور هم نشستن علمای حوزه می شدند، این اجلاسیه ها نیز فرصتی برای تبادل نظر و هم اندیشی روحانیت و علمای بلاد است.
 
وی با بیان این که علما هیچ گاه تکالیف خود را متاثر از حکومت ها نمی دانستند و وظایف خود را انجام می دادند، گفت: اگر برخی از دوستان می گویند این اجلاسیه ها اثری ندارد، باید بگوییم این گونه نیست؛ خوشبختانه این اجلاسیه ها آثار بسیار خوبی داشته و بعد از برگزاری اجلاسیه نیز جلسات متعددی برای پیگیری آن برگزار می شود.
 
حضرت آیت الله یزدی یادآورشد: ان شاءالله اجلاسیه نهم جامعه مدرسین و علمای بلاد نیز منشا آثار و برکات بسیار خوبی برای حوزه های علمیه، روحانیت و کشور باشد.
 
رییس شورای عالی جامعه مدرسین در بخش پایانی سخنان خود یادآورشد: امروز نظام در اختیار ما قرار گرفته و باید در حفظ آن بکوشیم؛ دولت ها می آیند و می روند، روحانیت یک نهاد مسؤول است، هر دولتی برای خود یک تفکر و نظراتی دارد، اما خوشبختانه ما رهبری و ولی امر داریم، ایشان فقیهی جامع الشرایط هستند و طبعا باید با نظر ایشان حرکت داشته باشیم.

طلیعه

article thumbnailارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom