Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار حدود دو هزار نفر از طلاب سراسر کشور، فضلا، اساتید و مدیران حوزه‌های علمیه، وظیفه‌ی حوزه‌ها و علمای دین را بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه خواندند و تأکید کردند: علما در مقام ورثه‌ی انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه‌ی قسط، مجاهدت کنند.رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به نیاز امروز انسانها به معارف برجسته‌ی دینی و همچنین اقبال دنیای اسلام و حتی جوامع خارج از دنیای اسلام به این معارف، وظیفه‌ی حوزه‌های علمیه را نسبت به گذشته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز539
دیروز779
در هفته1318
در ماه17806
مجموع21143614

بازدید کنندگان برخط

8
Online

بیانیه پایانی ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله ربّ العالمین و الصلاه والسلام علی سیدنا محمد و آله الطیبین الطاهرین سیّما بقیه الله فی الارضین واللعن علی اعدائهم اجمعین من الآن الی یوم الدین.

با عنایات خداوند متعال و توجهات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا له الفداء ) و در آستانه میلاد حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) و در سالی که نام نو آوری و شکوفایی بر تارک آن می درخشد ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد با حضور حضرات آیات عظام و علما وفضلای محترم بلاد و اساتید فرهیخته حوزه های علمیه سراسر کشور و مسئولان طراز اول نظام برگزار گردید.


نشست های مشترک جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علما وفضلای محترم سراسر کشور همه ساله با محور قرار دادن مباحث و مسائل مربوط به مردم‌، روحانیت و حوزه‌های علمیه و نظام در جهت پیشبرد اهداف متعالی اسلام و تقویت نظام اسلامی و تعمیق باور‌های اعتقادی مردم برگزار می گردد.

اینک در آستانه دهه چهارم از پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای جامه عمل پوشاندن به آرمان های بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، که همان تحقق حاکمیت دین در جامعه و عینیت دین و سیاست بود و به دنبال تاکیدات مراجع عظام تقلید و بویژه مقام معظم رهبری (‌مدظلهم العالی‌) بر ضرورت ایفای نقش فعال روحانیت و حوزه های علمیه در عرصه‌های مختلف نظام اسلامی‌، جامعه مدرسین و علمای محترم بلاد، در ششمین نشست مشترک خود به «‌ضرورت تعامل روحانیت با نظام‌» و بازشناسی خلاء‌های ارتباطی و ارتقای نقش روحانیت در کارآمدی نظام اسلامی و تجدید مهندسی روحانیت و نظام متناسب با دهه چهارم انقلاب و مباحث پیرامونی آن پرداخت.

جامعه مدرسین با بهره گیری از تجربیات نشست های پیشین‌، موضوع اجلاسیه ششم را از مدت‌ها پیش در دستور کار خود قرار داد و با تشکیل کمیسیون های سه گانه علاوه بر توجه به نقطه نظرات اعضاء‌، با استفاده از دیدگاه های علماء ، فضلا و کارشناسان محترم ، موجبات غنابخشی به ابعاد گوناگون موضوع و مباحث و مسائل پیرامونی آن را فراهم آورد. و در پایان اجلاسیه نکات ذیل را متذکر می شویم:

1ـ با توجه به هجمه گسترده فرهنگی دشمنان اسلام و استکبارجهانی بر لزوم اهتمام و برنامه ریزی کلان جهت مقابله با معضل فوق تاکید نموده و تلاش همگان را در جهت ارتقاء سطح اعتقادی مردم‌، با عنایت به معارف اهل بیت ( علیهم السلام) خواستاریم و اعلام می داریم در این برهه از زمان که جوانان به دنبال شناختِ هویت حقیقی خود می‌باشند و شیاطین، هزاران دام در مسیر رشد و تکامل آنان گسترانیده‌اند از اوجب واجبات است که متولیان دینی و فرهنگی جامعه ضمن توجه به خطر های موجود ،بر ارتباط صحیح با این نسل نو پا‌، همت گماشته و همواره در این جهاد اکبر آنان را یاری نمایند و پاسخگوی پرسش‌هایی باشند که برخاسته از اذهان جستجوگر آنان است.

2ــ تمامی مسلمین بویژه پیروان مکتب اهل بیت (علیهم السلام ) را به ضرورت وحدت کلمه در گفتار و رفتار میان مسلمانان فرا خوانده وبا حمایت از حقوق ملت مظلوم فلسطین‌، افغانستان و عراق‌، ایده استکباری مبنی بر تحمیل استیلای خویش بر مسلمین را در قالب طرح موسوم به توافقنامه امنیتی بغداد ـ واشنگتن را محکوم می نماییم. و تا علمای بیدار اسلام و مقام مرجعیت هستند، این خواب دشمن، تعبیر نخواهد شد.

3ـ شرکت کنندگان در این اجلاس ضمن حمایت همه جانبه از حقوق هسته ای ملت ایران ، مسئولان و دولتمردان را به اهتمام همه جانبه به همدلی و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم توصیه اکید می‌نمایند.

4ــ اکنون که با ابتکار مقام معظم رهبری ( مدظله العالی )سال جاری سال نوآوری و شکوفایی نامیده شده است ، ضمن لبیک به ندای معظم له، طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه را به تلاشی نو با بهره‌مندی از فن‌آوری‌های پیشرفته روز و انتشار معارف مکتب اهل بیت (علیهم السلام‌) ، با استفاده از امکانات و ابزار نوین اطلاع رسانی به زبان‌های زنده دنیا دعوت می نماییم .

5ـ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم سراسر کشور جهت  آگاهی و بیدارنمودن  ملت ها، ضمن دعوت همگان به بازخوانی وصیت امام راحل بویژه در تمسک به ثقلین، استکبار ستیزی‌، عدالت خواهی، توجه به اقشار مستضعف و اجرای قوانین و مقررات شرعی و تقویت روحیه اعتماد به نفس و دین باوری خود را ملزم می‌دانند وصیت نامه سیاسی - الهی حضرت امام خمینی‌(‌ره‌) را مبنای حرکت‌های ارزشمند خود قرار داده و براجرای مفاد کامل آن تاکید می نمایند .

6ـ در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولان و علمای محترم بلاد ، پیگیری منویات مقام معظم رهبری و مراجع عظام (مدظلهم  العالی) را در راستای ایجاد تحول بنیادین درنظام روحانیت و حوزه های علمیه ضروری دانسته و بر اجرای کامل آن تاکید می نماییم.

محمدیزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
سی ام خردادماه 1387مصادف با
پانزدهم جمادی الثانی 1429

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailماه مبارک رمضان فرصتی کم نظیر و استثنایی برای تبلیغ و ترویج معارف در جامعه اسلامی است. دلهای مومنین در آمادگی باطنی و معنوی خاصی به سر می‌برد و منتظر جذب نورانیت و معرفت است. بار سنگین این تبلیغ و ترویج معارف بر دوش علمای دین و مبلغان حوزه‌های علمیه است.با پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی مظاهر غفلت و دین ستیزی بسترهای مناسبی برای رشد باورهای مذهبی و تقویت دینداری مردم ایجاد شد. مدارس، دانشگاه ها، پادگان‌ها، رسانه‌ها همه بستری برای ترویج دین قرار گرفتند و فرصت مغتنمی برای مروجان معارف اسلامی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom