Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار حدود دو هزار نفر از طلاب سراسر کشور، فضلا، اساتید و مدیران حوزه‌های علمیه، وظیفه‌ی حوزه‌ها و علمای دین را بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه خواندند و تأکید کردند: علما در مقام ورثه‌ی انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه‌ی قسط، مجاهدت کنند.رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به نیاز امروز انسانها به معارف برجسته‌ی دینی و همچنین اقبال دنیای اسلام و حتی جوامع خارج از دنیای اسلام به این معارف، وظیفه‌ی حوزه‌های علمیه را نسبت به گذشته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز678
دیروز754
در هفته2211
در ماه18699
مجموع21144507

بازدید کنندگان برخط

3
Online

رئیس قوه قضائیه: نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت حوزه‌های علمیه قوام یافته است

آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه در ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت فرماندهی حوزه‌های علمیه در حال ادامه حیات پر برکت خود می‌باشد.


رئیس قوه قضائیه در این نشست که روز پنجشنبه در مدرسه عالی امام خمینی برگزار شد گفت: حوزه‌های علمیه در تاریخ تشیع مرکز فرماندهی فرهنگی، فکری و سیاسی جامعه بوده است و نقش هدایت جامعه را ایفا می‌کرده است.

در برپایی حکومت اسلامی زمینه‌های متنوعی پیش می‌آید که نیازمند ایفای نقش حوزه‌هاست و بدون ورود حوزه و روحانیت آن امور به انجام می‌رساند.

وی افزود: هر کدام از دستاوردهای عظیم نظام اسلامی و موفقیت‌های آن افتخاری است که به ذهن‌ ما خطور نمی‌کرد و به برکت فرماندهی فرهنگی و فکری حوزه‌های علمیه به جایگاه کنونی رسیده است.

آیت الله هاشمی شاهرودی با بیان ضرورت‌های پیش روی حوزه علمیه گفت: تولید فکر و اندیشه در همه زمینه‌ها بویژه مورد نیاز جهان اسلام، روابط بین ملت‌ها، نظریه پردازی برای نظام‌های اقتصادی، اداری در سطح کلان از جمله وظایف حوزه‌های علمیه می‌باشد.

وی افزود: تریت علما و مجتهدین در زمینه‌های مختلف بویژه مورد نیاز جهان اسلام، روابط بین ملت‌ها، نظریه پردازی برای نظام‌های اقتصادی، اداری، در سطح کلان، از جمله وظایف حوزه‌های علمیه می‌باشد.

وی افزود: تربیت علما و مجتهدین در زمینه‌های مختلف بویژه در وضعیت جهان امروز که بتوانند نقش هدایت مردم را متکفل بشوند از دیگر وظایف حوزه‌های علمیه است.

آیت الله هاشمی شاهرودی بر مهم بودن روابط و روحانیت تاکید کرد و گفت: ‌ارتباط خاصی مردم با روحانیت و مراجع تقلید جایگاه خاصی به حوزه‌های علمیه بخشیده است. این روابط باید تشکیلاتی باشد و با آسیب شناسی آن ایرادات احتمالی از بین برود.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز حوزه قضائی ایران نظامی است که مورد ستایش حقوق دانان ارشد کشورهای اسلامی قرار گرفته است و توانسته‌ایم در اجلاسیه‌های مختلف نظام قضایی ایران را به سایر کشورهای اسلامی بشناسانیم.

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailماه مبارک رمضان فرصتی کم نظیر و استثنایی برای تبلیغ و ترویج معارف در جامعه اسلامی است. دلهای مومنین در آمادگی باطنی و معنوی خاصی به سر می‌برد و منتظر جذب نورانیت و معرفت است. بار سنگین این تبلیغ و ترویج معارف بر دوش علمای دین و مبلغان حوزه‌های علمیه است.با پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی مظاهر غفلت و دین ستیزی بسترهای مناسبی برای رشد باورهای مذهبی و تقویت دینداری مردم ایجاد شد. مدارس، دانشگاه ها، پادگان‌ها، رسانه‌ها همه بستری برای ترویج دین قرار گرفتند و فرصت مغتنمی برای مروجان معارف اسلامی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom