Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز188
دیروز705
در هفته188
در ماه12548
مجموع21236802

بازدید کنندگان برخط

3
Online

گزارش نشست صبح ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد صبح امروز در نوبت صبح با ارائه گزارش کمیسیون‌ها و سخنرانی چندتن از حاضران ادامه یافت.


پس از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ، آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس کمیسیون جایگاه روحانیت در کارآمدی نظام در اجلاسیه ششم، با ارائه گزارش در بحث‌های مطرح شده در این کمیسیون بر نقش روحانیت در ارتقاء سطح کار آمدی نظام تاکید و نسبت به نفوذ تفکر جدایی دین از سیاست هشدار داد.

آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به پرورش نیروی انسانی توانمند علمی، معنوی و برخوردار از دید حکومتی برای پذیرش مسؤولیت‌های شرعی در نهادهای حکومتی و دولتی و همچنین تقویت فرهنگ مسؤولیت پذیری روحانیت و حوزه‌های علمیه نسبت به مسائل و نیازهای خرد و کلان جامعه و نظام تأکید کرد.

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و دانش، بینش و روش را برای هر چه بهتر شدن انجام رسالت روحانیت لازم و مهم دانست و گفت روحانیت باید متناسب با زمان حرکت کند و در سیاستگذاری کلان و بدنه اجرایی کشور فکر روحانیت حضور داشته باشد.

در این نشست تعدادی از علمای حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند ارتقاء سطح کمی و کیفی حوزه‌های علمیه، ارتباط بیشتر و مؤثر روحانیت با جوانان، طرح برخی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کشور از جمله نظرات ارائه شده در نشست صبح این اجلاسیه بود.

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom