Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از مردم قم، حملات موشکی به دو پایگاه امریکا در عراق را یک سیلی خواندند و با تأکید بر اینکه مقابله اصلی باید در جهت پایان دادن به حضور فساد برانگیز و ویرانگر امریکا در منطقه باشد، گفتند: از برکات عظیم شهادت و معنویت حاج قاسم سلیمانی قیامتی بود که در شهرهای ایران و عراق در مراسم های تشییع به‌پا شد. این بدرقه ها، زنده بودن انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان کشید و من در مقابل آنچه روح بزرگ آن شهید عزیز برای ایران و منطقه به ارمغان آورد، سر تعظیم فرود...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز165
دیروز1299
در هفته4891
در ماه34922
مجموع130222

بازدید کنندگان برخط

4
Online

گزارش نشست صبح ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد صبح امروز در نوبت صبح با ارائه گزارش کمیسیون‌ها و سخنرانی چندتن از حاضران ادامه یافت.


پس از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ، آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس کمیسیون جایگاه روحانیت در کارآمدی نظام در اجلاسیه ششم، با ارائه گزارش در بحث‌های مطرح شده در این کمیسیون بر نقش روحانیت در ارتقاء سطح کار آمدی نظام تاکید و نسبت به نفوذ تفکر جدایی دین از سیاست هشدار داد.

آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به پرورش نیروی انسانی توانمند علمی، معنوی و برخوردار از دید حکومتی برای پذیرش مسؤولیت‌های شرعی در نهادهای حکومتی و دولتی و همچنین تقویت فرهنگ مسؤولیت پذیری روحانیت و حوزه‌های علمیه نسبت به مسائل و نیازهای خرد و کلان جامعه و نظام تأکید کرد.

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و دانش، بینش و روش را برای هر چه بهتر شدن انجام رسالت روحانیت لازم و مهم دانست و گفت روحانیت باید متناسب با زمان حرکت کند و در سیاستگذاری کلان و بدنه اجرایی کشور فکر روحانیت حضور داشته باشد.

در این نشست تعدادی از علمای حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند ارتقاء سطح کمی و کیفی حوزه‌های علمیه، ارتباط بیشتر و مؤثر روحانیت با جوانان، طرح برخی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کشور از جمله نظرات ارائه شده در نشست صبح این اجلاسیه بود.

طلیعه

تصویر مطلبهفته گذشته شاهد جنایت تازه آمریکای جنایتکار در ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی بودیم. جمعه شب 13 دی‌ماه 98 و در پی حمله پهپادی نیروهای آمریکایی به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به‌همراه ابومهدی المهندس معاون حشد شعبی عراق و هشت تن دیگر از همراهان (چهار تن عراقی و چهار تن ایرانی) به شهادت رسیدند. این عملیات تروریستی که بطور واضح ناقض قوانین بین المللی بود شرایط بحران را در خاورمیانه وارد فاز جدیدی کرد. سردار سلیمانی که ستون و نماد...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom