Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار حدود دو هزار نفر از طلاب سراسر کشور، فضلا، اساتید و مدیران حوزه‌های علمیه، وظیفه‌ی حوزه‌ها و علمای دین را بیان معارف اسلام و تلاش برای تحقق آنها در جامعه خواندند و تأکید کردند: علما در مقام ورثه‌ی انبیا باید برای عملی شدن توحید و اقامه‌ی قسط، مجاهدت کنند.رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به نیاز امروز انسانها به معارف برجسته‌ی دینی و همچنین اقبال دنیای اسلام و حتی جوامع خارج از دنیای اسلام به این معارف، وظیفه‌ی حوزه‌های علمیه را نسبت به گذشته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز570
دیروز779
در هفته1349
در ماه17837
مجموع21143645

بازدید کنندگان برخط

6
Online

گزارش نشست صبح ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد صبح امروز در نوبت صبح با ارائه گزارش کمیسیون‌ها و سخنرانی چندتن از حاضران ادامه یافت.


پس از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ، آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس کمیسیون جایگاه روحانیت در کارآمدی نظام در اجلاسیه ششم، با ارائه گزارش در بحث‌های مطرح شده در این کمیسیون بر نقش روحانیت در ارتقاء سطح کار آمدی نظام تاکید و نسبت به نفوذ تفکر جدایی دین از سیاست هشدار داد.

آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به پرورش نیروی انسانی توانمند علمی، معنوی و برخوردار از دید حکومتی برای پذیرش مسؤولیت‌های شرعی در نهادهای حکومتی و دولتی و همچنین تقویت فرهنگ مسؤولیت پذیری روحانیت و حوزه‌های علمیه نسبت به مسائل و نیازهای خرد و کلان جامعه و نظام تأکید کرد.

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و دانش، بینش و روش را برای هر چه بهتر شدن انجام رسالت روحانیت لازم و مهم دانست و گفت روحانیت باید متناسب با زمان حرکت کند و در سیاستگذاری کلان و بدنه اجرایی کشور فکر روحانیت حضور داشته باشد.

در این نشست تعدادی از علمای حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند ارتقاء سطح کمی و کیفی حوزه‌های علمیه، ارتباط بیشتر و مؤثر روحانیت با جوانان، طرح برخی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کشور از جمله نظرات ارائه شده در نشست صبح این اجلاسیه بود.

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailماه مبارک رمضان فرصتی کم نظیر و استثنایی برای تبلیغ و ترویج معارف در جامعه اسلامی است. دلهای مومنین در آمادگی باطنی و معنوی خاصی به سر می‌برد و منتظر جذب نورانیت و معرفت است. بار سنگین این تبلیغ و ترویج معارف بر دوش علمای دین و مبلغان حوزه‌های علمیه است.با پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی مظاهر غفلت و دین ستیزی بسترهای مناسبی برای رشد باورهای مذهبی و تقویت دینداری مردم ایجاد شد. مدارس، دانشگاه ها، پادگان‌ها، رسانه‌ها همه بستری برای ترویج دین قرار گرفتند و فرصت مغتنمی برای مروجان معارف اسلامی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom