Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز501
دیروز962
در هفته5242
در ماه21713
مجموع21091756

بازدید کنندگان برخط

5
Online

گزارش نشست صبح ششمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد

ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد صبح امروز در نوبت صبح با ارائه گزارش کمیسیون‌ها و سخنرانی چندتن از حاضران ادامه یافت.


پس از سخنرانی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ، آیت الله مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس کمیسیون جایگاه روحانیت در کارآمدی نظام در اجلاسیه ششم، با ارائه گزارش در بحث‌های مطرح شده در این کمیسیون بر نقش روحانیت در ارتقاء سطح کار آمدی نظام تاکید و نسبت به نفوذ تفکر جدایی دین از سیاست هشدار داد.

آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به پرورش نیروی انسانی توانمند علمی، معنوی و برخوردار از دید حکومتی برای پذیرش مسؤولیت‌های شرعی در نهادهای حکومتی و دولتی و همچنین تقویت فرهنگ مسؤولیت پذیری روحانیت و حوزه‌های علمیه نسبت به مسائل و نیازهای خرد و کلان جامعه و نظام تأکید کرد.

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و دانش، بینش و روش را برای هر چه بهتر شدن انجام رسالت روحانیت لازم و مهم دانست و گفت روحانیت باید متناسب با زمان حرکت کند و در سیاستگذاری کلان و بدنه اجرایی کشور فکر روحانیت حضور داشته باشد.

در این نشست تعدادی از علمای حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند ارتقاء سطح کمی و کیفی حوزه‌های علمیه، ارتباط بیشتر و مؤثر روحانیت با جوانان، طرح برخی از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف کشور از جمله نظرات ارائه شده در نشست صبح این اجلاسیه بود.

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom