Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پُرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه‌حل مشکلات کشور هستند، به ارائه‌ی تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: آمریکایی‌ها با عربده‌کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه‌ی عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می‌دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه‌ی باقیمانده‌ی دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2552
دیروز5529
در هفته2552
در ماه75358
مجموع20864039

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بيانيه‌ پایانی دومين‌ گردهم‌ آيي‌ جامعه‌ مدرسن‌ با علماء بلاد و اساتيد حوزه‌هاي‌ علميه‌ سراسر کشور

 بسم الله الرحمن الرحیم

 الحمد لله‌ رب‌ العالمين‌ و الصلوة‌ و السلام‌ علی‌ سيدنا محمد و آله‌ الطيبين‌ الطاهرين‌ سيما بقیة‌ الله‌ في‌ الارضين‌

 مقارن‌ ايام‌ مبارك‌ ولادت‌ حضرت‌ سيّد الشهداء امام‌ حسين‌ (ع‌) و حضرت‌ قمر بني‌ هاشم‌ ابي‌ الفضل‌ العباس‌ و حضرت‌ سيد الساجدين‌ حضرت‌ امام‌ زين‌ العابدين‌ (ع‌) و در سالي‌ كه‌ با نام‌ مولاي‌ متقيان‌ امير مؤمنان‌ علي‌ بن‌ ابيطالب‌ صلوات‌ الله‌ عليه‌ مزين‌ شده‌ است‌ با توفيق‌ خداوند عزّشأنه‌ و عنايت‌ خاص‌ حضرت‌ ولّي‌ عصر ارواحنا فداه‌، جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، دوّمين‌ گردهم‌ آيي‌ خود را با علماء محترم‌ بلاد و اساتيد برجسته‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و نمايندگان‌ محترم‌ طلاب‌ و فضلاء حوزه‌ علميه‌ قم‌ «دامت‌ تأييداتهم‌» برگزار نمود.


 در اين‌ اجلاسيه‌ كه‌ با تبادل‌ نظر و بحث‌ و گفتگو در محيطي‌ صميمي‌ و با صفا پيرامون‌ مسائل‌ مختلف‌ ديني‌، فرهنگي‌، اجتماعي‌ و سياسي‌ همراه‌ بود، شركت‌ كنندگان‌ ضمن‌ اعلام‌ پشتيباني‌ قاطع‌ از نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ با محوريت‌ ولايت‌ فقيه‌ و صيانت‌ از قانون‌ اساسي‌ نسبت‌ به‌ موارد ذيل‌ تأكيد مي‌نمايند.

 1 - تلاش‌ همه‌ جانبه‌ و پي‌گير مسئولين‌ براي‌ نشر معارف‌ عاليه‌ اسلام‌ و تحفظّ بر تعاليم‌ نوراني‌ اهل‌ بيت‌ عصمت‌ و طهارت‌ (ع‌) در اصول‌ و فروع‌، آداب‌ و سنن‌ و تقدير از زحمات‌ مستمّر كلّيه‌ نگهبانان‌ مرزهاي‌ اعتقادي‌ بويژه‌ مراجع‌ معظم‌ تقليد «دامت‌ بركاتهم‌».

 2 - پيروي‌ از سيره‌ مرضيه‌ فقهاء بزرگ‌ و سلف‌ صالح‌ در بيان‌ احكام‌ و حلّ و فصل‌ امور همراه‌ با بسط‌ و گسترش‌ و نوآوري‌ متناسب‌ با مقتضيات‌ زمان‌ در چارچوب‌ ضوابط‌ شرع‌ مقدس‌ و استنباط‌ از  اصول‌ مأخوذه‌ از حضرات‌ معصومين‌ (ع‌).

 3 - حفظ‌ وحدت‌ و هم‌ آهنگي‌ كامل‌ نيروهاي‌ خودي‌ بر محور اسلام‌، انقلاب‌ و ديدگاه‌هاي‌ حضرت‌ امام‌ «رضوان‌ الله‌ عليه‌» و نظرات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مد ظله‌ العالي‌».

 4 - پاسداري‌ از ارزشهاي‌ اصيل‌ اخلاقي‌ و اهتمام‌ بر احترام‌ به‌ مقدسات‌ ديني‌ و رعايت‌ حريم‌ احكام‌ مسلم‌ اسلام‌ در جامعه‌ و بسيج‌ همگاني‌ براي‌ مقابله‌ مناسب‌ با تهاجم‌ سازمان‌ يافته‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ از ناحيه‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و ايادي‌ غافل‌ يا جاهل‌ آنان‌ در داخل‌ و جلوگيري‌ از ايجاد تشنح‌ در افكار عمومي‌ و مأيوس‌ ساختن‌ ملت‌ شهيد پرور ايران‌.

 5 - ابراز نگراني‌ از وضع‌ اقتصادي‌ مردم‌ خاصه‌ طبقات‌ ضعيف‌ و كم‌ درآمد،و درخواست‌ جدّي‌ از مسئولان‌ محترم‌ براي‌ برنامه‌ ريزي‌ مؤثر در كاستن‌ مشكلات‌ و استفاده‌ بهينه‌ از امكانات‌ مادي‌ و معنوي‌ كشور در جهت‌ زدودن‌ فقر، بيكاري‌، فساد اداري‌ و تبعيض‌ ناروا، و توجه‌ خاص‌ به‌ مسائل‌ مربوط‌ به‌ جوانان‌ عزيز در زمينه‌هاي‌ مختلف‌.

 6 - اهتمام‌ ويژه‌ علماء اعلام‌ و روحانيون‌ محترم‌ و فضلاي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و انديشمندان‌ متعهد به‌ ارتباط‌ بيشتر با دانش‌آموزان‌، دانشجويان‌ و تغذيه‌ فكري‌ و معنوي‌ اين‌ قشر مفيد و آينده‌ ساز براي‌  جلوگيري‌ از نفوذ منحرفين‌ در مجامع‌ علمي‌ فرهنگي‌.

 7 - ضمن‌ محكوم‌ نمودن‌ عملي‌ جنايات‌ وحشيانه‌ رژيم‌ اشغالگر قدس‌ كه‌ با پشتيباني‌ همه‌ جانبه‌ دشمنان‌ اسلام‌ بويژه‌ دولتمردان‌ مستكبر آمريكا صورت‌ مي‌گيرد و حمايت‌ قاطع‌ از نهضت‌ مردم‌ مبارز فلسطين‌ و انتفاضه‌، از دولت‌هاي‌ ممالك‌ اسلامي‌ مي‌خواهيم‌ با قطع‌ روابط‌ سياسي‌ و اقتصادي‌ خود با اسرائيل‌ غاصب‌ به‌ وظيفه‌ ديني‌ و تاريخي‌ خود را عمل‌ نمايند.

 8 - تاكيد مجدد بر لزوم‌ تداوم‌ تبادل‌ نظر روحانيون‌ سراسر كشور و علماء بلاد در قالب‌ گردهم‌ آئي‌هاي‌ استاني‌ و سراسري‌ بمنظور گسترش‌ ابعاد مختلف‌ ديني‌ و فرهنگي‌ و ريشه‌ يابي‌ مشكلات‌ و دستيابي‌ به‌ راه‌ حل‌هاي‌ مناسب‌ در تمام‌ زمينه‌ها.

 در خاتمه‌ با تجليل‌ از يوم‌ الله‌ 13 آبان‌، روز مبارزه‌ با استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جهانخوار و روز دانش‌آموز و دعوت‌ از عموم‌ اقشار ملت‌ شريف‌ ايران‌ براي‌ شركت‌ در راهپيمائي‌ فردا (جمعه‌ 13) آبان‌ و با استغاثه‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ بقية‌ الله‌ ارواحناه‌ براي‌ تعجيل‌ در فرج‌ شيعيان‌ و ظهور آن‌ حضرت‌ همگي‌ را بخداوند بزرگ‌ مي‌سپاريم‌.

 والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
 علي‌ مشكيني‌

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم CFT در صدر اخبار داخلی قرار داشت و درباره الحاق ایران به آن، نظرات گوناگونی مطرح شد. این لایحه یکی از لوایح چهارگانه ذیل «اف‌ای تی اف» است که عبارتند از:۱. لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی۲. لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم۳. لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)۴. لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom