Ayeh

رهنمود

article thumbnailرهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند که در ادامه به بخش‌هایی از این بیانیه اشاره می‌کنیم: آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز244
دیروز1205
در هفته7009
در ماه17275
مجموع21057583

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه‌ پایانی دومين‌ گردهم‌ آيي‌ جامعه‌ مدرسن‌ با علماء بلاد و اساتيد حوزه‌هاي‌ علميه‌ سراسر کشور

 بسم الله الرحمن الرحیم

 الحمد لله‌ رب‌ العالمين‌ و الصلوة‌ و السلام‌ علی‌ سيدنا محمد و آله‌ الطيبين‌ الطاهرين‌ سيما بقیة‌ الله‌ في‌ الارضين‌

 مقارن‌ ايام‌ مبارك‌ ولادت‌ حضرت‌ سيّد الشهداء امام‌ حسين‌ (ع‌) و حضرت‌ قمر بني‌ هاشم‌ ابي‌ الفضل‌ العباس‌ و حضرت‌ سيد الساجدين‌ حضرت‌ امام‌ زين‌ العابدين‌ (ع‌) و در سالي‌ كه‌ با نام‌ مولاي‌ متقيان‌ امير مؤمنان‌ علي‌ بن‌ ابيطالب‌ صلوات‌ الله‌ عليه‌ مزين‌ شده‌ است‌ با توفيق‌ خداوند عزّشأنه‌ و عنايت‌ خاص‌ حضرت‌ ولّي‌ عصر ارواحنا فداه‌، جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، دوّمين‌ گردهم‌ آيي‌ خود را با علماء محترم‌ بلاد و اساتيد برجسته‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و نمايندگان‌ محترم‌ طلاب‌ و فضلاء حوزه‌ علميه‌ قم‌ «دامت‌ تأييداتهم‌» برگزار نمود.


 در اين‌ اجلاسيه‌ كه‌ با تبادل‌ نظر و بحث‌ و گفتگو در محيطي‌ صميمي‌ و با صفا پيرامون‌ مسائل‌ مختلف‌ ديني‌، فرهنگي‌، اجتماعي‌ و سياسي‌ همراه‌ بود، شركت‌ كنندگان‌ ضمن‌ اعلام‌ پشتيباني‌ قاطع‌ از نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ با محوريت‌ ولايت‌ فقيه‌ و صيانت‌ از قانون‌ اساسي‌ نسبت‌ به‌ موارد ذيل‌ تأكيد مي‌نمايند.

 1 - تلاش‌ همه‌ جانبه‌ و پي‌گير مسئولين‌ براي‌ نشر معارف‌ عاليه‌ اسلام‌ و تحفظّ بر تعاليم‌ نوراني‌ اهل‌ بيت‌ عصمت‌ و طهارت‌ (ع‌) در اصول‌ و فروع‌، آداب‌ و سنن‌ و تقدير از زحمات‌ مستمّر كلّيه‌ نگهبانان‌ مرزهاي‌ اعتقادي‌ بويژه‌ مراجع‌ معظم‌ تقليد «دامت‌ بركاتهم‌».

 2 - پيروي‌ از سيره‌ مرضيه‌ فقهاء بزرگ‌ و سلف‌ صالح‌ در بيان‌ احكام‌ و حلّ و فصل‌ امور همراه‌ با بسط‌ و گسترش‌ و نوآوري‌ متناسب‌ با مقتضيات‌ زمان‌ در چارچوب‌ ضوابط‌ شرع‌ مقدس‌ و استنباط‌ از  اصول‌ مأخوذه‌ از حضرات‌ معصومين‌ (ع‌).

 3 - حفظ‌ وحدت‌ و هم‌ آهنگي‌ كامل‌ نيروهاي‌ خودي‌ بر محور اسلام‌، انقلاب‌ و ديدگاه‌هاي‌ حضرت‌ امام‌ «رضوان‌ الله‌ عليه‌» و نظرات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مد ظله‌ العالي‌».

 4 - پاسداري‌ از ارزشهاي‌ اصيل‌ اخلاقي‌ و اهتمام‌ بر احترام‌ به‌ مقدسات‌ ديني‌ و رعايت‌ حريم‌ احكام‌ مسلم‌ اسلام‌ در جامعه‌ و بسيج‌ همگاني‌ براي‌ مقابله‌ مناسب‌ با تهاجم‌ سازمان‌ يافته‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ از ناحيه‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و ايادي‌ غافل‌ يا جاهل‌ آنان‌ در داخل‌ و جلوگيري‌ از ايجاد تشنح‌ در افكار عمومي‌ و مأيوس‌ ساختن‌ ملت‌ شهيد پرور ايران‌.

 5 - ابراز نگراني‌ از وضع‌ اقتصادي‌ مردم‌ خاصه‌ طبقات‌ ضعيف‌ و كم‌ درآمد،و درخواست‌ جدّي‌ از مسئولان‌ محترم‌ براي‌ برنامه‌ ريزي‌ مؤثر در كاستن‌ مشكلات‌ و استفاده‌ بهينه‌ از امكانات‌ مادي‌ و معنوي‌ كشور در جهت‌ زدودن‌ فقر، بيكاري‌، فساد اداري‌ و تبعيض‌ ناروا، و توجه‌ خاص‌ به‌ مسائل‌ مربوط‌ به‌ جوانان‌ عزيز در زمينه‌هاي‌ مختلف‌.

 6 - اهتمام‌ ويژه‌ علماء اعلام‌ و روحانيون‌ محترم‌ و فضلاي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و انديشمندان‌ متعهد به‌ ارتباط‌ بيشتر با دانش‌آموزان‌، دانشجويان‌ و تغذيه‌ فكري‌ و معنوي‌ اين‌ قشر مفيد و آينده‌ ساز براي‌  جلوگيري‌ از نفوذ منحرفين‌ در مجامع‌ علمي‌ فرهنگي‌.

 7 - ضمن‌ محكوم‌ نمودن‌ عملي‌ جنايات‌ وحشيانه‌ رژيم‌ اشغالگر قدس‌ كه‌ با پشتيباني‌ همه‌ جانبه‌ دشمنان‌ اسلام‌ بويژه‌ دولتمردان‌ مستكبر آمريكا صورت‌ مي‌گيرد و حمايت‌ قاطع‌ از نهضت‌ مردم‌ مبارز فلسطين‌ و انتفاضه‌، از دولت‌هاي‌ ممالك‌ اسلامي‌ مي‌خواهيم‌ با قطع‌ روابط‌ سياسي‌ و اقتصادي‌ خود با اسرائيل‌ غاصب‌ به‌ وظيفه‌ ديني‌ و تاريخي‌ خود را عمل‌ نمايند.

 8 - تاكيد مجدد بر لزوم‌ تداوم‌ تبادل‌ نظر روحانيون‌ سراسر كشور و علماء بلاد در قالب‌ گردهم‌ آئي‌هاي‌ استاني‌ و سراسري‌ بمنظور گسترش‌ ابعاد مختلف‌ ديني‌ و فرهنگي‌ و ريشه‌ يابي‌ مشكلات‌ و دستيابي‌ به‌ راه‌ حل‌هاي‌ مناسب‌ در تمام‌ زمينه‌ها.

 در خاتمه‌ با تجليل‌ از يوم‌ الله‌ 13 آبان‌، روز مبارزه‌ با استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جهانخوار و روز دانش‌آموز و دعوت‌ از عموم‌ اقشار ملت‌ شريف‌ ايران‌ براي‌ شركت‌ در راهپيمائي‌ فردا (جمعه‌ 13) آبان‌ و با استغاثه‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ بقية‌ الله‌ ارواحناه‌ براي‌ تعجيل‌ در فرج‌ شيعيان‌ و ظهور آن‌ حضرت‌ همگي‌ را بخداوند بزرگ‌ مي‌سپاريم‌.

 والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
 علي‌ مشكيني‌

طلیعه

article thumbnailحضور گسترده و وصف ناپذیر مردم در راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرین دیگری را به صفحات پرافتخار تاریخ انقلاب افزود. راهپیمایی غرورآفرین و حماسه‌ساز ۲۲ بهمن ‌امسال همزمان در بیش از هزار شهر و۱۰ هزار روستا با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و وحدت، همبستگی و انسجام ملی مردم کشورمان، بار دیگر جهان را شگفت‌زده ‌کرد. ‌در این راهپیمایی، مسئولان، شخصیت‌ها، مقامات کشوری و لشکری به طور گسترده همراه مردم حضور داشتند و مردم شهر‌های مختلف با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom