Ayeh

رهنمود

article thumbnailدر خجسته سالروز میلاد پیامبر رحمت و هدایت حضرت رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و حضرت امام صادق(علیه‌السلام)، مسئولین نظام، میهمانان شرکت‌کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در این دیدار، تنها راه سعادت و رستگاری بشریت را تبعیت از دین اسلام و نور قرآن دانستند و با اشاره به گسترش روزافزون بیداری اسلامی و روحیه‌ی مقاومت در میان ملت‌های مسلمان و دستپاچگی آمریکا و متحدانش از این...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز447
دیروز989
در هفته1436
در ماه9797
مجموع20985914

بازدید کنندگان برخط

8
Online

بيانيه‌ پایانی دومين‌ گردهم‌ آيي‌ جامعه‌ مدرسن‌ با علماء بلاد و اساتيد حوزه‌هاي‌ علميه‌ سراسر کشور

 بسم الله الرحمن الرحیم

 الحمد لله‌ رب‌ العالمين‌ و الصلوة‌ و السلام‌ علی‌ سيدنا محمد و آله‌ الطيبين‌ الطاهرين‌ سيما بقیة‌ الله‌ في‌ الارضين‌

 مقارن‌ ايام‌ مبارك‌ ولادت‌ حضرت‌ سيّد الشهداء امام‌ حسين‌ (ع‌) و حضرت‌ قمر بني‌ هاشم‌ ابي‌ الفضل‌ العباس‌ و حضرت‌ سيد الساجدين‌ حضرت‌ امام‌ زين‌ العابدين‌ (ع‌) و در سالي‌ كه‌ با نام‌ مولاي‌ متقيان‌ امير مؤمنان‌ علي‌ بن‌ ابيطالب‌ صلوات‌ الله‌ عليه‌ مزين‌ شده‌ است‌ با توفيق‌ خداوند عزّشأنه‌ و عنايت‌ خاص‌ حضرت‌ ولّي‌ عصر ارواحنا فداه‌، جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، دوّمين‌ گردهم‌ آيي‌ خود را با علماء محترم‌ بلاد و اساتيد برجسته‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و نمايندگان‌ محترم‌ طلاب‌ و فضلاء حوزه‌ علميه‌ قم‌ «دامت‌ تأييداتهم‌» برگزار نمود.


 در اين‌ اجلاسيه‌ كه‌ با تبادل‌ نظر و بحث‌ و گفتگو در محيطي‌ صميمي‌ و با صفا پيرامون‌ مسائل‌ مختلف‌ ديني‌، فرهنگي‌، اجتماعي‌ و سياسي‌ همراه‌ بود، شركت‌ كنندگان‌ ضمن‌ اعلام‌ پشتيباني‌ قاطع‌ از نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ با محوريت‌ ولايت‌ فقيه‌ و صيانت‌ از قانون‌ اساسي‌ نسبت‌ به‌ موارد ذيل‌ تأكيد مي‌نمايند.

 1 - تلاش‌ همه‌ جانبه‌ و پي‌گير مسئولين‌ براي‌ نشر معارف‌ عاليه‌ اسلام‌ و تحفظّ بر تعاليم‌ نوراني‌ اهل‌ بيت‌ عصمت‌ و طهارت‌ (ع‌) در اصول‌ و فروع‌، آداب‌ و سنن‌ و تقدير از زحمات‌ مستمّر كلّيه‌ نگهبانان‌ مرزهاي‌ اعتقادي‌ بويژه‌ مراجع‌ معظم‌ تقليد «دامت‌ بركاتهم‌».

 2 - پيروي‌ از سيره‌ مرضيه‌ فقهاء بزرگ‌ و سلف‌ صالح‌ در بيان‌ احكام‌ و حلّ و فصل‌ امور همراه‌ با بسط‌ و گسترش‌ و نوآوري‌ متناسب‌ با مقتضيات‌ زمان‌ در چارچوب‌ ضوابط‌ شرع‌ مقدس‌ و استنباط‌ از  اصول‌ مأخوذه‌ از حضرات‌ معصومين‌ (ع‌).

 3 - حفظ‌ وحدت‌ و هم‌ آهنگي‌ كامل‌ نيروهاي‌ خودي‌ بر محور اسلام‌، انقلاب‌ و ديدگاه‌هاي‌ حضرت‌ امام‌ «رضوان‌ الله‌ عليه‌» و نظرات‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مد ظله‌ العالي‌».

 4 - پاسداري‌ از ارزشهاي‌ اصيل‌ اخلاقي‌ و اهتمام‌ بر احترام‌ به‌ مقدسات‌ ديني‌ و رعايت‌ حريم‌ احكام‌ مسلم‌ اسلام‌ در جامعه‌ و بسيج‌ همگاني‌ براي‌ مقابله‌ مناسب‌ با تهاجم‌ سازمان‌ يافته‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ از ناحيه‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و ايادي‌ غافل‌ يا جاهل‌ آنان‌ در داخل‌ و جلوگيري‌ از ايجاد تشنح‌ در افكار عمومي‌ و مأيوس‌ ساختن‌ ملت‌ شهيد پرور ايران‌.

 5 - ابراز نگراني‌ از وضع‌ اقتصادي‌ مردم‌ خاصه‌ طبقات‌ ضعيف‌ و كم‌ درآمد،و درخواست‌ جدّي‌ از مسئولان‌ محترم‌ براي‌ برنامه‌ ريزي‌ مؤثر در كاستن‌ مشكلات‌ و استفاده‌ بهينه‌ از امكانات‌ مادي‌ و معنوي‌ كشور در جهت‌ زدودن‌ فقر، بيكاري‌، فساد اداري‌ و تبعيض‌ ناروا، و توجه‌ خاص‌ به‌ مسائل‌ مربوط‌ به‌ جوانان‌ عزيز در زمينه‌هاي‌ مختلف‌.

 6 - اهتمام‌ ويژه‌ علماء اعلام‌ و روحانيون‌ محترم‌ و فضلاي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و انديشمندان‌ متعهد به‌ ارتباط‌ بيشتر با دانش‌آموزان‌، دانشجويان‌ و تغذيه‌ فكري‌ و معنوي‌ اين‌ قشر مفيد و آينده‌ ساز براي‌  جلوگيري‌ از نفوذ منحرفين‌ در مجامع‌ علمي‌ فرهنگي‌.

 7 - ضمن‌ محكوم‌ نمودن‌ عملي‌ جنايات‌ وحشيانه‌ رژيم‌ اشغالگر قدس‌ كه‌ با پشتيباني‌ همه‌ جانبه‌ دشمنان‌ اسلام‌ بويژه‌ دولتمردان‌ مستكبر آمريكا صورت‌ مي‌گيرد و حمايت‌ قاطع‌ از نهضت‌ مردم‌ مبارز فلسطين‌ و انتفاضه‌، از دولت‌هاي‌ ممالك‌ اسلامي‌ مي‌خواهيم‌ با قطع‌ روابط‌ سياسي‌ و اقتصادي‌ خود با اسرائيل‌ غاصب‌ به‌ وظيفه‌ ديني‌ و تاريخي‌ خود را عمل‌ نمايند.

 8 - تاكيد مجدد بر لزوم‌ تداوم‌ تبادل‌ نظر روحانيون‌ سراسر كشور و علماء بلاد در قالب‌ گردهم‌ آئي‌هاي‌ استاني‌ و سراسري‌ بمنظور گسترش‌ ابعاد مختلف‌ ديني‌ و فرهنگي‌ و ريشه‌ يابي‌ مشكلات‌ و دستيابي‌ به‌ راه‌ حل‌هاي‌ مناسب‌ در تمام‌ زمينه‌ها.

 در خاتمه‌ با تجليل‌ از يوم‌ الله‌ 13 آبان‌، روز مبارزه‌ با استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جهانخوار و روز دانش‌آموز و دعوت‌ از عموم‌ اقشار ملت‌ شريف‌ ايران‌ براي‌ شركت‌ در راهپيمائي‌ فردا (جمعه‌ 13) آبان‌ و با استغاثه‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ بقية‌ الله‌ ارواحناه‌ براي‌ تعجيل‌ در فرج‌ شيعيان‌ و ظهور آن‌ حضرت‌ همگي‌ را بخداوند بزرگ‌ مي‌سپاريم‌.

 والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
 علي‌ مشكيني‌

طلیعه

article thumbnailحدود دو ماه از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه می‌گذرد. به رغم گذشت این مدت پرونده این قتل همچنان مفتوح و هر روز ابعاد جدیدی از این پرونده آشکار و خبرهای جدیدی از سوی منابع ترکیه‌ای درباره آن به گوش می‌رسد. اخباری که با برملا شدن هر کدام از آنها احتمال دست داشتن شخص ولیعهد سعودی در این ماجرا را بیش از پیش به اثبات نهایی نزدیک می‌کند تا جایی که روز جمعه 25 آبان ماه روزنامه واشنگتن پست در این باره نوشت: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با استفاده از...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom