Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز672
دیروز899
در هفته3477
در ماه14630
مجموع21262904

بازدید کنندگان برخط

2
Online

دکتر محمد نوبخت معاون رییس جمهور روز پنج شنبه مورخ 1394/07/ در نشست عمومی هفتمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری با اشاره به این که رییس جمهور نیز از دل حوزه برخواسته است، گفت: آقای روحانی نیز فرزند حوزه است و خود را همچنان متعلق به حوزه می داند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که بیش از دو سال از دوره خدمتی دولت یازدهم گذشته و کمتر از دو سال برای خدمتگزاری دولت باقی مانده است، افزود: دولت نیز همه توان خود را در این مدت جهت خدمت به مردم همانند گذشته به کار خواهد گرفت.


دکتر نوبخت با اشاره به این که در سال 1392 و بعد از تشدید تحریم های سال 1391، توانایی جمهوری اسلامی در همه عرصه ها چه در تولید و چه در صادرات نفت و همچنین در استفاده از منابع نفتی کاهش پیدا کرد به گونه ای که تحریم های اقتصادی به همراه تهدید و فشار، درآمد جمهوری اسلامی ایران را از 118 میلیارد دلار در سال 92 به 52 میلیارد دلار تقلیل داد.

نوبخت با بیان این که در فاصله حدود یک سال درآمد کشور در شرایطی قرار گرفت که به نصف تقلیل یافت، ادامه داد: پیش نویس طرح نفت در برابر غذا روی میز دشمن قرار گرفت.

وی با بیان این که دو شاخص مهم رشد اقتصادی که نشان می دهد توان کشور چقدر است در سال 91 به منفی 6.8 رسید و تورم نیز به بیش از 40 درصد رسید.

نوبخت خاطرنشان کرد: با چهار قطعنامه مقرر شده بود که به هیچ وجه غنی سازی در ایران صورت نگیرد و در برابر همین مسأله موضوع تحریم ها نیز وجود داشت.

وی با بیان این که با تلاش های دولت و حمایت مقام معظم رهبری رشد منفی 6.8 درصدی به یک رشد مثبت تبدیل شد و تورم 40 درصدی نیز به زیر 15 درصد رسید، افزود 15 درصد نیز رقم بالایی است و همه توان دولت در جهت کاهش این رقم خواهد بود.

معاون رییس جمهور با بیان این که مردم به دنبال آمار و ارقام نیستند و تنها جیب و سفره خود را نگاه می کنند، تصریح کرد: تقلیل تورم و رشد منقی کار بسیار ارزشمندی بود که از سوی دولت یازدهم صورت گرفت.

وی با بیان این که بیش از 246 طرح بزرگ ناتمام در دو سال گذشته به اتمام رسیده، افزود: بیش از دو هزار و 900 طرح ناتمام از دولت گذشته برای این دولت به ارث رسیده است و کلنگ خورده بود و در سبد تقاضای مردم بود و برخی از طرح ها نیز فاقد توجیه اقتصادی و حتی اجتماعی هستند، اما دولت خود را موظف به نهایی کردن این طرح ها می داند.

نوبخت با بیان این که دولت دوشنبه این هفته به مازندران سفر خواهد کرد، گفت: ما نمی توانیم طرح جدیدی را شروع کنیم و باید طرح هایی را که از گذشته شروع شده و از اهمیت بالایی برخوردار است به آن بودجه تزریق کنیم تا به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان این که دولت علیرغم محدودیت های منابع طرح های بزرگی را به اتمام رسانده است، تصریح کرد: برای امسال این رقم 52 میلیارد دلار عملاً به 24میلیارد دلار تقلیل پیدا کرد.

معاون رییس جمهور در ادامه سخنان خود به گزارش روز گذشته صندوق بین المللی پول اشاره کرد و با بیان این که در این گزارش رشد اقتصادی ایران برای سال آینده بین 6 تا 7 درصد پیش بینی شده است، افزود: این رشد همچنین برای امسال نیز 8 دهم درصد پیش بینی شده است.

وی در ادامه سخنان خود کاهش نرخ قیمت نفت خام از سوی عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: متأسفانه با توطئه های دشمنان درآمد های نفتی ما تقلیل پیدا کردند.

نوبخت با بیان این که مجموعه دریافتی شش ماه اول امسال ما از خزانه نسبت به بودجه ما 70 درصد است، گفت: این رقم نسبت به سال گذشته در همین نیمه 92 درصد پارسال را داریم.

وی با بیان این که بیش از نه هزار و 300 میلیارد تومان در همین کمبودها مجبور شدیم برای فرمان رهبری در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و بحث خودکفایی به گندم کاران بپردازیم و خرید تضمینی داشته باشیم، افزود: دولت پول چایکاران را برای اولین بار پرداخت کرد و دولت همچنان خواهان توجه به اقشار مختلف است و دوستداریم حقوق کارمندان را حتی 50 درصد بالا ببریم.

وی با بیان این که دولت بیش از هشت هزار و 200 میلیارد تومان نقدی برای طرح عمرانی هزینه کرد، گفت: همچنین دولت برای مهار آب های مرزی دو هزار و 300 میلیارد تومان هزینه کرد.

نوبخت با اشاره به این که دولت بیش از 11 هزار و 500 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی کشور هزینه کرده است، گفت: همچنین بیش از 4800 میلیارد تومان به بیمارستان ها دادیم تا بتوانند به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارزان ارائه کنند.

وی با بیان این که برای آینده دو کار مهم در پیش داریم چون شرایط کشور سخت خواهد بود، افزود: تا شش ماه آینده تحریم ها همچنان ادامه دارد و دولت همچنان منتظر نظر مجلس در خصوص برجام است و تا مقدمات شروع شود تا پیان سال باید با همین تحریم هاپیش برویم و ما برای تأمین خواسته های مردم در مضیقه هستیم .

وی با بیان این که رشد اقتصادی ما هنوز برای سه ماه مثبت است و اگر از اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم امکان بازگشت آن رقم گذشته وجود دارد، گفت: صنعت ما مشکل دارد و دولت نیز خود را موظف می داند از این صنایع حمایت کند.

طلیعه

article thumbnailارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom