Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز702
دیروز1783
در هفته2485
در ماه2485
مجموع342906

بازدید کنندگان برخط

8
Online

آیت الله مرتضی مقتدایی، قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صبح امروز (پنج شنبه 1394/07/16) در نشست عمومی هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری با اشاره به این که جمع کثیری از علما، اساتید، مدیران و علمای سه استان در این اجلاسیه حضور دارند، گفت: از حضور علما و روحانیان استان های شمالی در این اجتماع عظیم که نماد وحدت و همدلی روحانیت است تقدیر و تشکر دارم.

 
وی در ادامه سخنان خود به فاجعه مصیبت بار منا و کشته شدن بیش از چهار هزار نفر انسان اشاره کرد و با بیان این که این فاجعه انسانی امت اسلامی را داغدار کرد، بیان داشت: متأسفانه بر اثر بی کفایتی و بی لیاقتی حکام آل سعود روح ملکوتی آنان عروج کرد و روز عید قربان روح آنها در منا به ملکوت اعلی عروج کرد که ان شاءالله مشمول غفران باشند.
 
آیت الله مقتدایی با بیان این که مقام معظم رهبری در جریان آن حادثه غم بار واقعاً منقلب و عزادار بودند و سه روز را عزای عمومی اعلام کردند، تصریح کرد:  از طرف ایشان در مسجد اعظم قم و همچنین در استان های مختلف کشور مراسم عزا بر پا شد.
 
وی در ادامه سخنان خود به هشدار های قاطعانه مقام معظم رهبری به آل سعود اشاره کرد و با بیان این که نهیبی که به حکام آل سعود زدند تاثیر بسزایی داشت، تصریح کرد: آن سخنرانی قاطعانه مقام معظم رهبری از ناراحتی ایشان سرچشمه می گرفت و امیدواریم به پیشنهاد ایشان کمیته حقیقت یاب تشکیل شود.

آیت الله مقتدایی در ادامه سخنان خود به روند برنامه های هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در مازندران اشاره کرد و با بیان این که برنامه های بسیاری انجام شده و دیروز در سه کمیسیون حوزه و روحانیت، تبلیغی و فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی تشکیل شده است، گفت: کمیسیون ها کارهای کارشناسی انجام دادند که دبیر کمیسیون ها گزارشی از آنچه در کمیسیون های خود گذشت را در همین نشست مطرح می کنند و خلاصه آن به تصویب می رسد و به امور مربوطه ارجاع داده می شود و با پیگیری به مرحله اجرا می رسد و اگر نتوانستیم نفوذی داشته باشیم از مقام رهبری استمداد می کنیم و باید تلاش کرد این پیشنهادات که با دلسوزی و آشنایی شما عزیزان از منطقه تهیه شده است به ثمر برسد.
 
قائم مقام جامعه مدرسین با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام در مورد شناختن وظیفه روحانیت، گفت: حضرت رسول(ص) تاکید می فرمایند خبر بدهم شما و جمعیتی را که جزء پیامبران و شهدا نیستند اما شهدا و انبیاء و شهدا غبطه منزلت آنان می خورند و در روز قیامت آنان بر روی منبرهای نور ساکن هستند.
 
وی ادامه داد: در اینجا از پیامبر سؤال شد آنان چه کسانی هستند و پیامبر فرمود: این اشخاص دو کار انجام می دهند که یکی این است که خدا را پیش بندگان محبوب می کند و دوم کاری می کند که بندگان خدا را دوست بدارند.
 
آیت الله مقتدایی با بیان این که روحانیت مردم را به امر به معروف و نهی از منکر تشویق می کند، ادامه داد: اینجا است که کار روحانیت دارای ارزش است و شهدا و پیامبران به جایگاه روحانیت غبطه می خورند و ما روحانیانی هستیم که لباس ما لباس سربازی امام زمان(عج) است و باید دقت کرد که باید مورد رضایت ایشان باشد.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom