Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز652
دیروز899
در هفته3457
در ماه14610
مجموع21262884

بازدید کنندگان برخط

2
Online

آیت الله مرتضی مقتدایی، قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صبح امروز (پنج شنبه 1394/07/16) در نشست عمومی هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری با اشاره به این که جمع کثیری از علما، اساتید، مدیران و علمای سه استان در این اجلاسیه حضور دارند، گفت: از حضور علما و روحانیان استان های شمالی در این اجتماع عظیم که نماد وحدت و همدلی روحانیت است تقدیر و تشکر دارم.

 
وی در ادامه سخنان خود به فاجعه مصیبت بار منا و کشته شدن بیش از چهار هزار نفر انسان اشاره کرد و با بیان این که این فاجعه انسانی امت اسلامی را داغدار کرد، بیان داشت: متأسفانه بر اثر بی کفایتی و بی لیاقتی حکام آل سعود روح ملکوتی آنان عروج کرد و روز عید قربان روح آنها در منا به ملکوت اعلی عروج کرد که ان شاءالله مشمول غفران باشند.
 
آیت الله مقتدایی با بیان این که مقام معظم رهبری در جریان آن حادثه غم بار واقعاً منقلب و عزادار بودند و سه روز را عزای عمومی اعلام کردند، تصریح کرد:  از طرف ایشان در مسجد اعظم قم و همچنین در استان های مختلف کشور مراسم عزا بر پا شد.
 
وی در ادامه سخنان خود به هشدار های قاطعانه مقام معظم رهبری به آل سعود اشاره کرد و با بیان این که نهیبی که به حکام آل سعود زدند تاثیر بسزایی داشت، تصریح کرد: آن سخنرانی قاطعانه مقام معظم رهبری از ناراحتی ایشان سرچشمه می گرفت و امیدواریم به پیشنهاد ایشان کمیته حقیقت یاب تشکیل شود.

آیت الله مقتدایی در ادامه سخنان خود به روند برنامه های هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در مازندران اشاره کرد و با بیان این که برنامه های بسیاری انجام شده و دیروز در سه کمیسیون حوزه و روحانیت، تبلیغی و فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی تشکیل شده است، گفت: کمیسیون ها کارهای کارشناسی انجام دادند که دبیر کمیسیون ها گزارشی از آنچه در کمیسیون های خود گذشت را در همین نشست مطرح می کنند و خلاصه آن به تصویب می رسد و به امور مربوطه ارجاع داده می شود و با پیگیری به مرحله اجرا می رسد و اگر نتوانستیم نفوذی داشته باشیم از مقام رهبری استمداد می کنیم و باید تلاش کرد این پیشنهادات که با دلسوزی و آشنایی شما عزیزان از منطقه تهیه شده است به ثمر برسد.
 
قائم مقام جامعه مدرسین با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام در مورد شناختن وظیفه روحانیت، گفت: حضرت رسول(ص) تاکید می فرمایند خبر بدهم شما و جمعیتی را که جزء پیامبران و شهدا نیستند اما شهدا و انبیاء و شهدا غبطه منزلت آنان می خورند و در روز قیامت آنان بر روی منبرهای نور ساکن هستند.
 
وی ادامه داد: در اینجا از پیامبر سؤال شد آنان چه کسانی هستند و پیامبر فرمود: این اشخاص دو کار انجام می دهند که یکی این است که خدا را پیش بندگان محبوب می کند و دوم کاری می کند که بندگان خدا را دوست بدارند.
 
آیت الله مقتدایی با بیان این که روحانیت مردم را به امر به معروف و نهی از منکر تشویق می کند، ادامه داد: اینجا است که کار روحانیت دارای ارزش است و شهدا و پیامبران به جایگاه روحانیت غبطه می خورند و ما روحانیانی هستیم که لباس ما لباس سربازی امام زمان(عج) است و باید دقت کرد که باید مورد رضایت ایشان باشد.

طلیعه

article thumbnailارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom