Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز760
دیروز1553
در هفته7257
در ماه48474
مجموع336013

بازدید کنندگان برخط

6
Online

تعدادی از اعضای مجلس خبرگان ائمه جمعه ومسئولان استانهای خوزستان ،  ایلام وکهگیلویه در چهارمین نشست اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در اهواز به بیان دیدگاهها ونیازهای مختلف فرهنگی منطقه پرداختند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهارمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حجت الاسلام والمسلمین کعبی، خوزستان را دروازه ورود تشیع به ایران معرفی کرد وگفت: این منطقه امروز افتخار دارد میزبان چهارمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین وعلمای استانهای لرستان و کهکیلویه و بویراحمد باشد.
این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: سه هزار روحانی خوزستانی در قم و خوزستان مشغول تحصیل هستند که باید در عرصه های مختلف تبلیغی وفرهنگی منطقه حضور بیشتری داشته باشند.
وی تاسیس خانه عالم در استان وبرگزاری کارگاههای آموزشی وپژوهشی برای طلاب و مبلغین را ضروری دانست.
حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان یکی دیگر از نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان توجه ویژه به نسل جوان این منطقه را بسیار ضروری دانست و گفت: براساس آمارهای موجود، استان خوزستان جوانترین استان کشور است واین مسئله برنامه ریزی های مسنجم وکارشناسی شده را می طلبد.
وی به برگزاری طرح اوقات فراغت جوانان ومسابقه کتاب خوانی اشاره کرد وگفت: این طرح فرهنگی از سال گذشته آغاز شده وبا استقبال بسیارچشمگیر جوانان منطقه مواجه شده است.
وی از همه طلاب وروحانیون دعوت کرد در این طرح فرهنگی مشارکت کنند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز در این نشست گفت: 47 شهر در کشور نیاز به برگزاری نماز جمعه دارند و 15 شهر استان خوزستان اینک زمینه بسیارخوبی جهت اقامت نماز جمعه را دارند.
وی گفت: بایداز ظرفیت بسیار بالای حوزه علمیه اهواز وایلام ویاسوج جهت ارتقاء سطح فرهنگی این مناطق بیشترین استفاده را داشته باشیم.
حجه السلام و المسلمین تقوی از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درخواست کرد افراد واجد شرایط اقامه نماز جمعه در این منطقه را به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه معرفی کنند.
درادامه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر آسیب شناسی دقیق فعالیت نهاد روحانیت تاکید کرد و گفت: این مرکز در حال آسیب شناسی دقیق فعالیت نهاد روحانیت در سی سال گذشته است وامیدواریم نتایج این طرح در خدمت رسانی به فرهنگ ودین جامعه تاثیر گذار باشد.
حجه الاسلام و المسلمین ربانی گفت لازم است با تاسیس مراکز تخصصی وعلمی در حوزه های علمیه سطح علمی طلاب را ارتقاء بخشیم.
همچنین دراین نشست تعدادی از نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان، ائمه جمعه شهرهای ایلام، یاسوج و چندتن از علمای این استان ها به بیان دیدگاه ها ونیازهای فرهنگی وعلمی منطقه پرداختند.
گفتنی است در چهارمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین استانداران استانهای خوزستان ،  لرستان و کهکیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این استان ارائه دادند.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom