Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز668
دیروز899
در هفته3473
در ماه14626
مجموع21262900

بازدید کنندگان برخط

2
Online

تعدادی از اعضای مجلس خبرگان ائمه جمعه ومسئولان استانهای خوزستان ،  ایلام وکهگیلویه در چهارمین نشست اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین در اهواز به بیان دیدگاهها ونیازهای مختلف فرهنگی منطقه پرداختند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهارمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حجت الاسلام والمسلمین کعبی، خوزستان را دروازه ورود تشیع به ایران معرفی کرد وگفت: این منطقه امروز افتخار دارد میزبان چهارمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین وعلمای استانهای لرستان و کهکیلویه و بویراحمد باشد.
این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: سه هزار روحانی خوزستانی در قم و خوزستان مشغول تحصیل هستند که باید در عرصه های مختلف تبلیغی وفرهنگی منطقه حضور بیشتری داشته باشند.
وی تاسیس خانه عالم در استان وبرگزاری کارگاههای آموزشی وپژوهشی برای طلاب و مبلغین را ضروری دانست.
حجت الاسلام والمسلمین فلاحیان یکی دیگر از نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان توجه ویژه به نسل جوان این منطقه را بسیار ضروری دانست و گفت: براساس آمارهای موجود، استان خوزستان جوانترین استان کشور است واین مسئله برنامه ریزی های مسنجم وکارشناسی شده را می طلبد.
وی به برگزاری طرح اوقات فراغت جوانان ومسابقه کتاب خوانی اشاره کرد وگفت: این طرح فرهنگی از سال گذشته آغاز شده وبا استقبال بسیارچشمگیر جوانان منطقه مواجه شده است.
وی از همه طلاب وروحانیون دعوت کرد در این طرح فرهنگی مشارکت کنند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز در این نشست گفت: 47 شهر در کشور نیاز به برگزاری نماز جمعه دارند و 15 شهر استان خوزستان اینک زمینه بسیارخوبی جهت اقامت نماز جمعه را دارند.
وی گفت: بایداز ظرفیت بسیار بالای حوزه علمیه اهواز وایلام ویاسوج جهت ارتقاء سطح فرهنگی این مناطق بیشترین استفاده را داشته باشیم.
حجه السلام و المسلمین تقوی از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درخواست کرد افراد واجد شرایط اقامه نماز جمعه در این منطقه را به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه معرفی کنند.
درادامه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر آسیب شناسی دقیق فعالیت نهاد روحانیت تاکید کرد و گفت: این مرکز در حال آسیب شناسی دقیق فعالیت نهاد روحانیت در سی سال گذشته است وامیدواریم نتایج این طرح در خدمت رسانی به فرهنگ ودین جامعه تاثیر گذار باشد.
حجه الاسلام و المسلمین ربانی گفت لازم است با تاسیس مراکز تخصصی وعلمی در حوزه های علمیه سطح علمی طلاب را ارتقاء بخشیم.
همچنین دراین نشست تعدادی از نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان، ائمه جمعه شهرهای ایلام، یاسوج و چندتن از علمای این استان ها به بیان دیدگاه ها ونیازهای فرهنگی وعلمی منطقه پرداختند.
گفتنی است در چهارمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین استانداران استانهای خوزستان ،  لرستان و کهکیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این استان ارائه دادند.

طلیعه

article thumbnailارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom