Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز729
دیروز1553
در هفته7226
در ماه48443
مجموع335982

بازدید کنندگان برخط

2
Online

ستايش پروردگار را كه ديگر بار جامعه مدرسين حوزه علميه قم با همراهي علماء اعلام سه استان خوزستان ، لرستان و كهگيلويه وبويراحمد ميزبان حضور سبز عالمان و فرهيختگان عرصه دين بود و برگ زرين ديگري در دفتر خدمات شايان خويش افزود. جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن سپاس بي‌كران از حضرت پروردگار و تشكر شايان از حضور فرخنده همه سروران ، انديشمندان و عالمان كشور عزيز، توجه همگان را به نكات ذيل جلب مي‌نمايد:

1 – عالمان و فاضلان و فرهيختگان حوزه‌هاي علميه سراسر كشور، ذخيره‌هاي پروردگار، سنگربانان اسلام ناب محمدي(ص) و فرهنگ ياران خجسته اين مرز و بومند؛ همانا كه توانستند با حمايت از كيان تشيع و فرهنگ اسلامي حماسه‌ها را پديد آورند و مانع نفوذ دشمنان و تهاجم فرهنگي آنان شوند، از اينرو بايسته‌ است كه از مقام شامخ آنان تجليل شود و زمينه هجرت عالمان فرزانه؛ استادان و فضلاي حوزه علميه قم به شهرستانها فراهم آيد؛ اين امر موجبات بركات فراوان براي مناطق مختلف كشور اسلامي و باعث برآمدن جوانه‌هاي اميد در دل جوانان تشنه حقايق ديني در جاي جاي ايران اسلامي خواهد بود.
2 – ياد و خاطره علامه فرزانه شهيد مرتضي مطهري ونقش شگرف ايشان در احياي تفكر ديني و هنر آن شهيد والامقام در عرصه روان و جذاب آموزه‌هاي ديني، هماره در دل و جان مردم ايران زنده است. جامعه مدرسين با آرزوي علو درجات براي آن شهيد سعيد همكاري و تعامل نهادهاي فرهنگي و حوزه‌هاي علميه را در ترويج انديشه صحيح اسلامي با توجه به نيازهاي امروز جامعه و آگاهي سازي و مقابله با انديشه‌هاي انحرافي، خرافات ، عرفانهاي كاذب و تهاجم گسترده غرب بر ضد انقلاب اسلامي را امري ضروري مي‌داند .
3 – حوزه‌هاي علميه هماره پاسدار اسلام ناب و ارزشهاي اسلامي و انساني بوده‌‌اند ، تقويت و توسعه حوزه‌هاي علميه در سراسر كشور گام مهمي در پيشبرد اهداف حوزه‌ها و راهي براي حضور بيشتر و بهتر علاقه‌مندان به تحصيل در علوم ديني و جامه عمل پوشاندن به منويات مقام معظم رهبري در اين عرصه است، از اينرو شايسته است مسئولان حوزه‌هاي علميه به ويژه شوراي عالي حوزه علميه قم و مديريت محترم آن به اين امر مهم بيش از گذشته بپردازند.
4 – دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، نمايش شكوه و عظمت يكپارچكي مردم ايران و خنثي كننده دشمنان اسلام و انقلاب بويژه استبكار جهاني و در راس آن، امريكا و اسرائيل جنايتكار و جامه عمل پوشاندن به خواسته رهبر انقلاب در حضور حداكثري مردم خواهد بود، از اينرو روحانيت معظم مي‌كوشد تا ضمن تاكيد بر اهميت انتخابات و تبيين ملاكهاي اصلي و ترويج گفتمان امام و رهبري در اين عرصه، همگام با مردم ايران اسلامي، حماسه‌اي ديگر را بنام انقلاب و اسلام رقم بزند و خواب دشمنان انقلاب را ديگر بار آشفته سازد.
5 – جامعه مدرسين حوزه‌علميه قم با قدراني از اقدام مهم مقام معظم رهبري در نامگذاري سال جاري به سال حركت به سمت اصلاح الگوي مصرف و لزوم توجه ويژه مسئولان به اين مهم به عنوان هدفي راهبردي و اسلامي تاكيد مي‌نمايد و همگان را به نهضتي بزرگ در اين عرصه مهم فرا مي‌خواند.
6- جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن احترام به همه اقوام و طوايف ونقش آنان در نگهباني از انقلاب اسلامي وارزشهاي والاي آن بر حفظ كرامت همه شهروندان ايران اسلامي بويژه اقوام و طوايف و عشاير عزيز اين سه استان تاكيد مي‌ورزد و توجه ويژه مسئولان را به رفع محروميت از اين سه استان و تكريم عشاير و طوايف آن خواستار است.
7 – پيروزيهاي درخشان مردم ايران در عرصه هاي جهاني و سياست خارجي و نيز پيشرفتهاي علمي و تحقيقاتي و صنعتي در گستره‌هاي گوناگون حقيقتي روشن است كه چشم شب پرستان و تاريك سيرتان را خيره كرده است اين پيشرفتها را مرهون امام عزيز، شهيدان انقلاب اسلامي وعالمان  ومجاهدان و رزمندگان دلير خود هستيم به روح پر فتوح امام و شهداء درود مي‌فرستيم و طلوع خورشيد پر فروغ دولت كريمه امام عصر(عج) را از خداوند متعال خواستاريم.

و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته
محمد يزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom