Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز664
دیروز1605
در هفته8898
در ماه7276
مجموع634050

بازدید کنندگان برخط

1
Online

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: ارائه معيار، الگو و ملاك‌هاي دولت اسلامي مهمترين وظيفه روحانيت است.

به گزارش كميته اطلاع رساني چهارمين اجلاسيه منطقه‌اي جامعه مدرسين آيت الله مصباح يزدي صبح امروز در نشست چهارمين اجلاسيه منطقه‌اي جامعه مدرسين حوزه علميه قم در اهواز گفت: در زماني زندگي مي‌كنيم كه از لحاظ امكان فرهنگي جهت تبليغ و نشر دين مبين اسلام و حقانيت تشيع در طول تاريخ اسلام بي نظير است واين توفيق عظيم را خداي متعال به ما عنايت كرده است.
عضو مجلس خبرگان رهبري خاطر نشان كرد: اگر چه زمان ما بهترين زمينه تبليغ دين مبين اسلام را دارد، اما در همين زمان با هجمه بسيار سنگين حملات دشمنان اسلام نيز مواجه هستيم. دشمن تمام توان خود را بسيج كرده است تا با مكتب تشيع و قرائتي كه امام راحل از اسلام ارائه كرد مبارزه كند.
وي تاكيد كرد : از ما انتظار نمي‌رود كه همه مشكلات عالم را حل كنيم، بلكه بايد به اندازه تكليف و توان نسبت به ارائه چهره‌اسلام به جهانيان تلاش كنيم.
آيت‌الله مصباح يزدي با بيان اينكه گاهي آنطور كه بايد و شايد روحانيون انتظارات را برآورده نمي‌كنند، گفت: دلبستگي به امور دنيا و برخي از نارسايي‌ها در مسائل اخلاقي سبب مي‌شود روحانيت نتواند نقش خود را انجام دهد.
وي با بيان اينكه در نظام آموزش و پرورش طلبگي؛ نهادي كه مسئول اخلاق باشد وجود ندارد، بيان داشت: در حوزه‌ها تمام مسائل معطوف به تعليم است و ارگاني كه جهات اخلاقي را تامين كند نياز چشمگيري است كه بايد محقق شود.
اين استاد حوزه با اشاره به اينكه در ابتداي تاسيس حوزه علميه قم 700 طلبه در آن مشغول تحصيل بودند، ادامه داد: در آن زمان كه حوزه با 700 طلبه مشغول فعاليت بود، اساتيد اخلاق همچون ميرزا ملكي تبريزي و شاه‌آبادي در حوزه فعاليت مي‌كردند ولي در حال حاضر با وجود 70 هزار نفر طلبه در قم امثال اين افراد كمتر مشاهده مي‌شود.
آيت‌الله مصباح يزدي با تاكيد بر اينكه چه كسي بايد خلأ معنوي و اخلاقي را در حوزه‌ها پر كند، اظهار داشت: البته اساتيد برجسته در اين زمينه وجود دارند، ولي بيش از اين‌ها نياز به حضور اساتيد اخلاق در حوزه داريم.
عضو مجلس خبرگان رهبري با تاكيد بر اينكه هنوز باور نكرده‌ايم كه احتياج به سازمان‌دهي داريم، خاطرنشان كرد: پراكندگي‌ها باعث مي‌شود نيروها از بين بروند و مسئولين بايد بر اساس ارزش‌هاي اسلامي طرحي براي سازماندهي روحانيت طراحي كنند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم خاطر نشان كرد: طلاب و روحانيون براي پاسخگوئي به شبهات روز بايد به علوم روز، بويژه علوم اساسي مسلط باشند.
وي افزود : براي پاسخ‌گوئي به شبهات نسل جوان و مهم دقيق مشكلات آنها بايد فراتر از معلومات سنتي، خود را به معلومات روز نيز مسلط كنيم.
آيت‌الله مصباح يزدي در بخش ديگري از سخنان خود به نحوه ارتباط روحانيت با مردم اشاره كرد و افزود: روحانيت بايد ضمن تجديدنظر بر نحوه ارتباط خود با مردم، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقويت كند.
آيت الله مصباح يزدي در ادامه به چالش‌هاي فراروي روحانيت اشاره كرد و گفت: روحانيت بايد ارتباط نزديك و صميمي با مردم داشته باشد و اگر روحانيت با اين روحيات فاصله بگيرد قطعا در ادامه راه خود موفق نخواهد شد.
وي ساده زيستي و مردمي بودن را رمز موفق تبليغ ديني عنوان كرد و گفت: حضرت امام خميني بهترين الگو براي اين روش بودند و منش ايشان از طريق شاگردان ايشان به سراسر مردم ايران منتقل شد.
عضو مجلس خبرگان رهبري با تبيين وظيفه روحانيت پس از انقلاب اسلامي گفت: از جمله وظايف روحانيت، ارتباط با مسئولان و حمايت از نيروهاي اصلح نظام است، چرا كه اين كار خدمت به دين و مردم است.
وي افزود: روحانيت در كنار حمايت از نيروهاي اصلح، بايد مراقب باشند مسئولان نظام از راه صحيح خارج نشوند، در اين بين ممكن است در غفلت نهاد روحانيت در حمايت از مسئولان عده‌اي با سوء استفاده ، باعث ايجاد برخي مفاسد شوند.
آيت الله مصباح يزدي با بيان اينكه تشخيص راه صحيح بسيار دشوار است گفت: تشخيص راه صحيح به عهده روحانيت و حوزه‌هاي علميه است و اين نهاد مقدس بايد الگوي دولت اسلامي را ارائه كند.
وي به بيان برخي مصاديق انحراف از مسير اسلام اشاره كرد و گفت: در گذشته الگوي برنامه اقتصادي ما برگرفته‌ از نظريه‌هاي آمريكايي بود اين در حالي است كه همين كشور براي بحران هاي اقتصادي ناتوان خود را نشان داد.
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: يكي از وظايف نهاد روحانيت و حوزه‌هاي علميه ارائه دستورات ديني در همه رشته‌ها از جمله اقتصاد اسلامي است.

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom