Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز663
دیروز899
در هفته3468
در ماه14621
مجموع21262895

بازدید کنندگان برخط

7
Online

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: ارائه معيار، الگو و ملاك‌هاي دولت اسلامي مهمترين وظيفه روحانيت است.

به گزارش كميته اطلاع رساني چهارمين اجلاسيه منطقه‌اي جامعه مدرسين آيت الله مصباح يزدي صبح امروز در نشست چهارمين اجلاسيه منطقه‌اي جامعه مدرسين حوزه علميه قم در اهواز گفت: در زماني زندگي مي‌كنيم كه از لحاظ امكان فرهنگي جهت تبليغ و نشر دين مبين اسلام و حقانيت تشيع در طول تاريخ اسلام بي نظير است واين توفيق عظيم را خداي متعال به ما عنايت كرده است.
عضو مجلس خبرگان رهبري خاطر نشان كرد: اگر چه زمان ما بهترين زمينه تبليغ دين مبين اسلام را دارد، اما در همين زمان با هجمه بسيار سنگين حملات دشمنان اسلام نيز مواجه هستيم. دشمن تمام توان خود را بسيج كرده است تا با مكتب تشيع و قرائتي كه امام راحل از اسلام ارائه كرد مبارزه كند.
وي تاكيد كرد : از ما انتظار نمي‌رود كه همه مشكلات عالم را حل كنيم، بلكه بايد به اندازه تكليف و توان نسبت به ارائه چهره‌اسلام به جهانيان تلاش كنيم.
آيت‌الله مصباح يزدي با بيان اينكه گاهي آنطور كه بايد و شايد روحانيون انتظارات را برآورده نمي‌كنند، گفت: دلبستگي به امور دنيا و برخي از نارسايي‌ها در مسائل اخلاقي سبب مي‌شود روحانيت نتواند نقش خود را انجام دهد.
وي با بيان اينكه در نظام آموزش و پرورش طلبگي؛ نهادي كه مسئول اخلاق باشد وجود ندارد، بيان داشت: در حوزه‌ها تمام مسائل معطوف به تعليم است و ارگاني كه جهات اخلاقي را تامين كند نياز چشمگيري است كه بايد محقق شود.
اين استاد حوزه با اشاره به اينكه در ابتداي تاسيس حوزه علميه قم 700 طلبه در آن مشغول تحصيل بودند، ادامه داد: در آن زمان كه حوزه با 700 طلبه مشغول فعاليت بود، اساتيد اخلاق همچون ميرزا ملكي تبريزي و شاه‌آبادي در حوزه فعاليت مي‌كردند ولي در حال حاضر با وجود 70 هزار نفر طلبه در قم امثال اين افراد كمتر مشاهده مي‌شود.
آيت‌الله مصباح يزدي با تاكيد بر اينكه چه كسي بايد خلأ معنوي و اخلاقي را در حوزه‌ها پر كند، اظهار داشت: البته اساتيد برجسته در اين زمينه وجود دارند، ولي بيش از اين‌ها نياز به حضور اساتيد اخلاق در حوزه داريم.
عضو مجلس خبرگان رهبري با تاكيد بر اينكه هنوز باور نكرده‌ايم كه احتياج به سازمان‌دهي داريم، خاطرنشان كرد: پراكندگي‌ها باعث مي‌شود نيروها از بين بروند و مسئولين بايد بر اساس ارزش‌هاي اسلامي طرحي براي سازماندهي روحانيت طراحي كنند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم خاطر نشان كرد: طلاب و روحانيون براي پاسخگوئي به شبهات روز بايد به علوم روز، بويژه علوم اساسي مسلط باشند.
وي افزود : براي پاسخ‌گوئي به شبهات نسل جوان و مهم دقيق مشكلات آنها بايد فراتر از معلومات سنتي، خود را به معلومات روز نيز مسلط كنيم.
آيت‌الله مصباح يزدي در بخش ديگري از سخنان خود به نحوه ارتباط روحانيت با مردم اشاره كرد و افزود: روحانيت بايد ضمن تجديدنظر بر نحوه ارتباط خود با مردم، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقويت كند.
آيت الله مصباح يزدي در ادامه به چالش‌هاي فراروي روحانيت اشاره كرد و گفت: روحانيت بايد ارتباط نزديك و صميمي با مردم داشته باشد و اگر روحانيت با اين روحيات فاصله بگيرد قطعا در ادامه راه خود موفق نخواهد شد.
وي ساده زيستي و مردمي بودن را رمز موفق تبليغ ديني عنوان كرد و گفت: حضرت امام خميني بهترين الگو براي اين روش بودند و منش ايشان از طريق شاگردان ايشان به سراسر مردم ايران منتقل شد.
عضو مجلس خبرگان رهبري با تبيين وظيفه روحانيت پس از انقلاب اسلامي گفت: از جمله وظايف روحانيت، ارتباط با مسئولان و حمايت از نيروهاي اصلح نظام است، چرا كه اين كار خدمت به دين و مردم است.
وي افزود: روحانيت در كنار حمايت از نيروهاي اصلح، بايد مراقب باشند مسئولان نظام از راه صحيح خارج نشوند، در اين بين ممكن است در غفلت نهاد روحانيت در حمايت از مسئولان عده‌اي با سوء استفاده ، باعث ايجاد برخي مفاسد شوند.
آيت الله مصباح يزدي با بيان اينكه تشخيص راه صحيح بسيار دشوار است گفت: تشخيص راه صحيح به عهده روحانيت و حوزه‌هاي علميه است و اين نهاد مقدس بايد الگوي دولت اسلامي را ارائه كند.
وي به بيان برخي مصاديق انحراف از مسير اسلام اشاره كرد و گفت: در گذشته الگوي برنامه اقتصادي ما برگرفته‌ از نظريه‌هاي آمريكايي بود اين در حالي است كه همين كشور براي بحران هاي اقتصادي ناتوان خود را نشان داد.
عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: يكي از وظايف نهاد روحانيت و حوزه‌هاي علميه ارائه دستورات ديني در همه رشته‌ها از جمله اقتصاد اسلامي است.

طلیعه

article thumbnailارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom