Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، شاخص‌های حکومت علوی یعنی «عدالت، پاک‌دامنی، پارسایی و بامردم بودن» را معیار ارزیابی و سنجش اقدامات مسئولان برشمردند و با بیان نکات مهمی درباره‌ی مسائل اقتصادی، سیاست خارجی و اتحاد و انسجام داخلی، تأکید کردند: در زمینه‌ی اقتصاد باید قوی، پرحجم و باکیفیت کار کرد و مسئولان اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ارزیابی عملکرد یک‌ساله‌ی دولت دوازدهم، خاطرنشان کردند: در این یک‌سال کارهای خوبی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4207
دیروز4959
در هفته24417
در ماه81231
مجموع20747754

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بمناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 03/12/1373

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«من‌ روز قدس‌ را روز اسلام‌ و روز رسول‌ اكرم‌(ص‌) مي‌دانم‌» (امام‌ خميني‌ «قدس‌ سره‌ الشريف‌»)

روز قدس‌، روز اتحاد مسلمين‌، روز اعلان‌ همبستگي‌ مسلمانان‌ جهان‌ با مجاهدان‌ غيور فلسطين‌ فرا مي‌رسد و خيل‌ عظيم‌ مومنان‌ روزه‌دار و پارسا كه‌ جسم‌ و جان‌ خويش‌ را در چشمه‌سار زلال‌ ماه‌ رمضان‌ از ناپاكيها شسته‌اند و از مصاف‌ خصم‌ دروني‌ سربلند و سرافراز بازگشته‌اند، براي‌ صف‌ آرايي‌ در برابر دشمنان‌ بيروني‌ و مبارزة‌ بي‌ امان‌ تا نابودي‌ آنان‌، در جاي‌ جاي‌ سرزمينهاي‌ اسلامي‌ به‌ خيابانها خواهند ريخت‌ و هر چه‌ فرياد دارند بر سر آمريكا و اسرائيل‌ غاصب‌ خواهند كشيد.

حضور يكپارچه‌ امت‌ اسلامي‌ در روز جهاني‌ قدس‌، به‌ سردمداران‌ استكبار جهاني‌ و رژيم‌ اشغالگر قدس‌ نشان‌ خواهد داد كه‌ مسأله‌ فلسطين‌ در صدر مسائل‌ دنياي‌ اسلام‌ قرار دارد و تمامي‌ مسلمانان‌ جهان‌ در سرنوشت‌ آن‌ دخيل‌ هستند و دولتهاي‌ مرعوب‌ عرب‌ حق‌ ندارند با اتكاء به‌ دريافت‌ ضعيف‌ و نادرست‌ خود از شرايط‌ جهاني‌ و نقش‌ آمريكا و اسرائيل‌ در تعيين‌ سياست‌ جهاني‌ و خط‌ مشي‌ كشورها و بدون‌ توجه‌ به‌ قابليتها و توانمنديهاي‌ يك‌ ميليارد مسلمان‌، در هراس‌ از آينده‌، تن‌ به‌ سازشي‌ حقارت‌آور و ذليلانه‌ دهند و يكباره‌ به‌ تمامي‌ آرمانهاي‌ اسلامي‌ و عربي‌ خود پشت‌ پا زده‌ و دست‌ غاصبين‌ را به‌ نشانه‌ دوستي‌ و پايان‌ نبردي‌ بي‌ افتخار بفشارند.

امت‌ انقلابي‌ و شهيد پرور ايران‌! شما كه‌ چشم‌ و چراغ‌ تمامي‌ محرومان‌ و ستمديدگان‌ عالميد، شما كه‌ آغازگر مبارزه‌ بي‌ امان‌ دين‌ باوران‌ بر ضد مشركين‌ و كفار جهاني‌ هستيد، آگاه‌ باشيد كه‌ راهپيمايي‌ روز قدس‌ و اعلام‌ انزجار از طرحهاي‌ سازشكارانه‌ و اعلان‌ برائت‌ از صهيونيستهاي‌ ستمگر و آمريكاي‌ جهانخوار، تنها راه‌ به‌ شكست‌ كشاندن‌ نقشه‌هاي‌ پليد استكبار جهاني‌ است‌. بهوش‌ باشيد كه‌ اسرائيل‌ قصد دارد در گام‌ اول‌ اعراب‌ را به‌ پذيرش‌ صلح‌ و اقرار به‌ شكست‌، و در گام‌ بعدي‌ ايران‌ اسلامي‌ را به‌ سكوت‌ در قبال‌ اين‌ سازش‌ ننگين‌ و ديگر جنايتهاي‌ خود وادار سازد و براي‌ هميشه‌ بر انقلاب‌ جهاني‌ اسلام‌ خط‌ بطلان‌ كشد و مستضعفين‌ عالم‌ را از پيروزي‌ نهايي‌ بر مستكبرين‌ نوميد سازد، غافل‌ از آنكه‌ در روز قدس‌ امت‌ اسلام‌ با فرياد رساي‌ خويش‌ اعلام‌ خواهد نمود كه‌ سرنوشت‌ فلسطين‌ و قدس‌ شريف‌ در جبهه‌هاي‌ جنگ‌ مجاهدين‌ اسلام‌ با اسرائيل‌ و آمريكا رقم‌ خواهد خورد نه‌ در پشت‌ ميزهاي‌ مذاكره‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تجديد ميثاق‌ خود با رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ (مدظله‌ العالي‌) و همه‌ مجاهدان‌ راه‌ آزادي‌ قدس‌ شريف‌، مردم‌ نستوه‌ و شهيد پرور ايران‌ اسلامي‌ را به‌ شركت‌ هر چه‌ گسترده‌تر، در اين‌ راهپيمايي‌ عظيم‌ و مقدس‌ فرا مي‌خواند. باشد كه‌ حضور انبوه‌ و حماسه‌ساز شما انسانهاي‌ مومن‌ و از جان‌ گذشته‌ دشمنان‌ اسلام‌ را از تسلط‌ بر مقدرات‌ جهان‌ اسلام‌ نوميد سازد و نقشه‌هاي‌ شيطاني‌ آنان‌ را خثني‌ نمايد.

در خاتمه‌ از درگاه‌ پروردگار منان‌ متضرعانه‌ مسئلت‌ مي‌نماييم‌ كه‌ در ظهور منجي‌ عالم‌ بشريت‌ قائم‌ آل‌ محمد(عج‌) تعجيل‌ فرمايد تا انشاءالله‌ بزودي‌ شاهد نابودي‌ ستمگران‌ و حكومت‌ عدل‌ جهاني‌ آن‌ حضرت‌ باشيم‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

article thumbnailفرارسیدن ماه محرم و فرصت گرانقدر تبلیغ برای عالمان دین و روحانیت شیعه، عرصه‌ای گسترده و منحصر به فرد است که باید نهایت بهره برداری از آن صورت گیرد. بیان معارف دین و درس‌های مکتب اهل‌بیت(ع) نیاز همیشگی یک جامعه‌ی دینی برای خود سازی و نوسازی بوده است. در زمانه حاضر نیز که فضا مشوش و سرشار از شبهات و دروغ‌هاست، تبلیغ و تبیین عرصه‌های مختلف دین و دینداری، جهادی بزرگ و حیاتی به شمار می‌آید.تبلیغ صادقانه، صمیمانه و مسئولانه می‌تواند محقق کننده اهداف تعیینی باشد. در موضوع تبلیغ سه محور مهم وجود دارد: 1- فرد...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom