Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز29
دیروز750
در هفته779
در ماه23702
مجموع21093745

بازدید کنندگان برخط

6
Online

پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی درگذشت آیت الله حاج شیخ هادی باریک بین (ره)
مورخ 1396/01/19


بسم الله الرحمن الرحیم
(انا لله و انا الیه راجعون)

خبر ارتحال عالم متعهد و روحانی مبارز حضرت آیت‌الله حاج شیخ هادی باریک‌بین عضو سابق مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق قزوین موجب تالم و تأسف فراوان گردید.

این عالم مجاهد سالها در سنگر نماز جمعه ونمایندگی ولی فقیه خدمات ارزشمند انقلابی و جهادی در حوزه‌ی تبلیغ و تربیت دینی و حوزه های علمیه به مردم شریف قزوین ارائه کرد و خدمتگذاری صدیق برای اسلام و انقلاب بود.

مجاهدتها و مبارزات این انقلابی نستوه در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایشان را در زمره یاران وفا دار امام و رهبری قرار داده بود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم فرزانه را به مردم ولایتمدار قزوین و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و اجر الهی مسئلت می‌نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

(20084/1103/ج)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom