Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز567
دیروز705
در هفته567
در ماه12927
مجموع21237181

بازدید کنندگان برخط

5
Online

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کردند: باید یک شیوه خط جدیدی برای نگارش قرآن به وجود آید که از شیوه خط قبلی فاصله زیادی نداشته باشد، ولی اشکالات شیوه خط عثمان طه در آن نباشد.


ایشان در ادامه با تأکید بر اینکه اگر قرآن و حدیث را از اسلام بگیریم، چیزی در این دین باقی نمی‌ماند، افزودند: در مدارس تا جایی که امکان دارد باید دانش آموزان را با قرآن مجید و احادیث رسول اکرم(ص) آشنا کنیم. باید وزارت ارشاد با همکاری وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، کتاب‌های مناسب را در سطوح مختلف در زمینه قرآن و عترت تدوین کند.

ایشان تصریح کردند: در دوره‌ای که نظام جمهوری اسلامی در خدمت مفسران و محدثان است، باید گام‌های بزرگی در زمینه قرآن و حدیث برداشته شود و باید کتاب‌های حدیثی از نظر متن، سند و دلالت مورد بررسی قرار گرفته و بعد از آن در دست چاپ قرار گیرد. (خ-1348)

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom