Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب پاسخ رهبر معظم انقلاب به دو استفتاء درباره کرونا سوال: حکم رفت و آمد خانوادگی و نیز حضور در مراسماتی که در آن احتمال مبتلا شدن به کرونا وجود دارد، چیست؟ جواب: از وارد شدن به محلی که احتمال عقلائی مبتلا شدن وجود دارد، اجتناب شود مگر اینکه با رعایت نکات بهداشتی، این احتمال منتفی و یا غیر قابل توجه باشد. سوال: اگر شخصی به این بیماری مبتلا شده یا برخی از علائم مشکوک به کرونا را دارد، آیا جایز است با کسانی که از وضعیت او اطلاع ندارند رفت و آمد نماید؟ جواب: اگر احتمال عقلائی بدهد که موجب سرایت به دیگران گردد،...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز424
دیروز2975
در هفته6725
در ماه40523
مجموع572341

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آیت‌الله محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حاشیه نهمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، شامگاه سه‌شنبه مورخ 13 آذرماه 1398 با حضور در گردهمایی بسیج اساتید و نخبگان سطوح عالی حوزه‌های علمیه استان اصفهان به ایراد سخن پرداخت.


 آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد، مدیر حوزه علمیه و نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان در ابتدای این نشست که با حضور بیش از 150 نفر از اساتید برجسته حوزه علمیه در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان برگزار شد، حضور حضرت آیت‌الله یزدی در مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان را خیرمقدم گفتند.

در ادامه این نشست آیت‌الله یزدی با اشاره به میزبانی حوزه علمیه اصفهان در نهمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین و علمای بلاد فرمود: میزبانی حوزه علمیه اصفهان از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای محترم بلاد موجب تشکر و قدردانی است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین در ادامه با اشاره به اینکه خود نیز تحصیلات حوزوی‌اش را تا اواخر سطح در حوزه علمیه اصفهان گذرانده است گفت: حوزه علمیه اصفهان، حوزه‌ی بسیار گرم، پرکار و دارای فضلای به نام بوده و اکنون هم ازجمله حوزه‌های رده اول کشور محسوب می‌شود.

آیت‌الله یزدی با اشاره به بیانیه گام دوم و خواسته‌های رهبری از روحانیت در این بیانیه فرمود: رهبری از حوزه‌های علمیه، طلاب و نسل جوان درخواست دارند برای تمدن آتی اسلامی برنامه‌ریزی کنند.

آیت‌الله یزدی با اشاره به لزوم استفاده بهینه از فرصت گران‌سنگ استقرار حکومت اسلامی فرمود: روحانیت و حوزه‌های علمیه باید به مسائل مستحدثه توجه ویژه داشته باشد و جواب متین، دقیق، علمی و صحیح برای آن‌ها پیدا کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به شرایط مطلوب کنونی برای تحصیل و تدریس علوم دینی فرمود: خواندن شرح‌حال بزرگان و علمای خلف بسیار مثمر ثمر است. باید بدانیم علمای و بزرگان گذشته با چه شرایطی زندگی کردند و امروز ما از علوم و کتاب‌های آن‌ها استفاده می‌کنیم.

آیت‌الله یزدی در پایان با اشاره به اینکه طلاب با تلاش و همت به اوج می‌رسند و شرایط شهریه و تمکن مالی اثر بسزایی در طلبه فاخر شدن ندارد فرمودند: شما اساتید محترم سعی کنید طلاب فاضل، مدبر و محقق تربیت کنید و به آن‌ها بیاموزید که در زندگی قناعت کنند و بدانید «ان مع العسر یسری»

لازم به ذکر است حضرت آیت‌الله مهدوی، عضو خبرگان رهبری و آیت‌الله حسینی خراسانی، عضو جامعه مدرسین حوزه و عضو خبرگان رهبری نیز در این گردهمایی حضور داشتند.

طلیعه

تصویر مطلبیکی ازمهم‌ترین اخباری که این روزها در سایتها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی مطرح و تحلیل‌های مختلفی حول آن منتشر می شود برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است . برخی تحلیلگران با کنار هم قرار دادن نظرسنجی‌ها و بررسی آنها درباره نتیجه احتمالی شکست جمهوریخواهان و پیامدها و آثار آن بر رابطه ایران و آمریکا خصوصا درباره بازگشت آمریکا به برجام تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند. در عین حال برخی تحلیلگران هم بر این باورند که با توجه به سیستم انتخاباتی الکترال در آمریکا و همچنین احتمال تصمیم گیری برخی از رای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom