Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با تأکید بر لزوم ایستادگی مسئولان بر اهداف اسلام و جمهوری اسلامی، گفتند: «تقوا» و «اجتناب از گناه، خیانت و دنیاطلبی» که عامل ایستادگی، و برای مسئولان از اوجب واجبات است، در گرو تقویت ارتباط با خدا است.ایشان با یادآوری روحیه‌ی انقلابی و خدمتگزارانه‌ی حاکم بر مدیران کشور در دهه‌ی ۶۰، خطاب به مسئولان خاطرنشان کردند: آیا آن احساسات و رفتارهای تحسین‌برانگیز را به یاد دارید؟ آیا آن بی‌اعتنایی به مال دنیا و...
مطالب بیشتررهنمود  
اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ حمله‌ رژيم‌ بعث‌ به‌ مناطق‌ مسكوني‌
در تاریخ 17/03/1361
بسم الله الرحمن الرحیم

 بار ديگر دست‌ جنايتكار شيطان‌ بزرگ‌ آمريكا پليد از آستين‌ مزدور سرسپرده‌اش‌ صدام‌ تكريتي‌ بدر آمد و فاجعة‌ دلخراش‌ و هولناك‌ ديگري‌ آفريد.

 اينبار نيز مناديان‌ حقوق‌ بشر، صفحه‌ سياه‌ ديگري‌ بر صفحات‌ تاريخ‌ ننگين‌ خود افزودند و لكه‌ ننگ‌ ديگري‌ از خود بجاي‌ گذاشتند.

 هواپيماهاي‌ تجاوزگر عراق‌ به‌ تلافي‌ شكستهاي‌ پي‌ در پي‌ ارتش‌ پوشالي‌ صدام‌ عفلقي‌ در جبهه‌هاي‌ نبرد، اين‌ بار به‌ مردم‌ بيگناه‌ و مظلوم‌ ايلام‌ حمله‌ور شدند و در سالروز 15 خرداد گروهي‌ از زنان‌ و مردان‌ مسلمان‌ وانقلابي‌ را تنها وتنها به‌ جرم‌ حمايت‌ از اسلام‌ و قرآن‌ و جمهوري‌ اسلامي‌ به‌ خاك‌ و خون‌ كشيدند.

 اين‌ جنايتكاران‌ ستم‌ پيشه‌، بر خلاف‌ تمام‌ موازين‌ انساني‌ و اسلامي‌و قوانين‌ بين‌المللي‌، مرد غير نظامي‌را كه‌ در خيابانها مشغول‌ راهپيمايي‌ بودند هدف‌ بمبارانهاي‌ خود قرار دادند و با اين‌ اعمال‌ ننگين‌ خود ثابت‌ كردند كه‌ نه‌ تنها به‌ هيچ‌ يك‌ از قوانين‌ اسلامي‌ و ضوابط‌ بين‌المللي‌ پاي‌ بند نيستند، بلكه‌ از انسانيت‌ نيز هرگز بويي‌ نبرده‌اند.

 اگر در فرهنگ‌ پوياي‌ اسلام‌، مساجد و تكايا، اگر بيمارستانها و مدرسه‌ها، از حرمت‌ و قداستي‌ برخوردارند، امسال‌ بارها اين‌ دشمنان‌ حريت‌ و آزادي‌ و مدعيان‌ دروغين‌ اسلام‌ و عربيت‌، باحمله‌هاي‌ ديوانه‌ وار و يورشهاي‌ ددمنشانه‌ از زمين‌ و هوا، اين‌ اماكن‌ مقدس‌، زن‌ و فرزند، سالخورده‌ و پير همه‌ و همه‌ را با خاك‌ و خون‌ يكسان‌ نمودند و اگر مسجد جامع‌ خونين‌ شهر و شاهدان‌ شهيد آن‌ الگو مي‌شود و اگر بيمارستان‌ آبادان‌ و مجروحين‌ و بيماران‌ كفرستيز آن‌ اسوه‌ مي‌گردد و اگر مدرسة‌ غيرنظامي‌و كودكان‌ معصوم‌ باختران‌ نمونه‌ ميماند و اگر بمباران‌ اجتماع‌ مردم‌ ستم‌ كشيده‌ و محروم‌ ايلام‌ سمبلي‌ مي‌شود ليكن‌ صداميان‌ براي‌ هميشه‌ تاريخ‌ آيندة‌ نكبت‌ و زبوني‌ و خوي‌ ضد بشري‌ را براي‌ خود ثبت‌ نمودند.

 اين‌ اعمال‌ وحشيانه‌ و فاشيستي‌ از يك‌ طرف‌ و سكوت‌ محافل‌ باصطلاح‌ طرفدار حقوق‌ بشر از طرف‌ ديگر، بيش‌ از هر چيز، ماهيت‌ ضدبشري‌ حاميان‌ دروغين‌ حقوق‌ بشر را روشن‌ ساخته‌ و چهرة‌ ضد اسلامي‌صدام‌ كافر و طرفداران‌ جنايت‌ پيشه‌اش‌ را آشكارتر نمود.

 ما اين‌ جنايت‌ هولناك‌ و اين‌ سكوت‌ مرگبار و محافل‌ بين‌المللي‌ را محكوم‌ نموده‌ اميدواريم‌ كه‌ در آينده‌اي‌ نه‌ چندان‌ دور انتقام‌ خونهاي‌ پاك‌ اين‌ عزيزان‌ بخون‌ خفته‌ را از اين‌ جنايتكاران‌ بين‌ المللي‌ بگيريم‌، و آنها را در دادگاه‌ عدل‌ اسلامي‌ به‌ سزاي‌ اعمال‌ ننگينشان‌ برسانيم‌.

 

 والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailانتخاب شعار سال و نامگذاری‌های پی در پی با مبنای اقتصادی بار دیگر روشن ساخت که کشور ما نیازی اساسی به اصلاح و تقویت پایه‌های اقتصادی خود دارد. رهبر معظم انقلاب با شناخت دقیق ضعف‌ها و قوت‌های نظام اسلامی نقطه کانونی تمرکز دشمن برای آسیب رسانی به کشور را شناسایی کرده‌اند و با هدف سوق دادن تلاش‌های مسئولان و مدیران به سمت این اولویت بار دیگر شعار سال را با درون مایه‌ای اقتصادی معین فرمودند. اقتصاد ایران علی رغم برخی مشکلات و ضعف ها، در نگاه کارشناسان و رصد گران یک اقتصاد بحران زده و مرده نیست اما از...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom