Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز754
دیروز1428
در هفته2182
در ماه9782
مجموع392635

بازدید کنندگان برخط

2
Online

افزایش جمعیت سبب قوی شدن ایران اسلامی است

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ابراز نگرانی از کاهش رشد جمعیت در کشور، اظهار داشت: مساله کاهش جمعیت در ایران تبدیل به یک بحران شده است و بنابر آمارهای اعلام شده متاسفانه در سال گذشته میزان رشد جمعیت به کمتر از یک درصد رسیده است که این عدد در سال های گذشته بی سابقه بوده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: برای افزایش جمعیت و رسیدن به وضعیت مطلوب باید فرهنگ سازی شود. همچنین همه دستگاه های فرهنگی باید زنگ خطر کاهش جمعیت را جدی بگیرند. چراکه سال ها بر روی کاهش جمعیت کار تبلیغی و فرهنگی صورت گرفت و اکنون باید با نهادینه سازی فرهنگ فرزندآوری گام رو به جلو برداشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی با تاکید بر نقش مهم مسئولین درخصوص برنامه ریزی و سیاست گذاری برای افزایش جمعیت گفت: رهبر معظم انقلاب بارها خطاب به مسئولین تاکید کردند مسئله‌ی جمعیّت را جدّی بگیرید. بنابراین مسئولین کشور باید زمینه های افزایش جمعیت و فرزند آوری را تسهیل کنند. از طرفی مشکلات معیشتی که در جامعه امروز وجود دارد یکی از موانع جدی در میزان رشد جمعیت است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت کار رسانه ای درباره افزایش جمعیت گفت: رسانه ها و شبکه های اجتماعی امروزه در جامعه تاثیرگزاری زیادی دارند. از این جهت، تغییر ذهنیت جامعه نسبت به فرزندآوری وظیفه رسانه هاست. بنابراین رسانه ها با تولید محتواهای خلاق و مناسب باید این گفتمان را ترویج کنند.

عضو جامعه مدرسین با تاکید بر فرمایش رهبر انقلاب درخصوص اهمیت قوی تر شدن ملت و نظام اسلامی بیان داشت: بی شک نیروی جوان و کارآمد و نیروی انسانی کافی و مناسب، از بزرگترین نقاط قوت هر حکومتی است. جوانان مومن و انقلابی یکی از سرمایه های ارزشمند و گرانمایه کشور بوده و یکی از عنصرهای قوی شدن ملت و کشور به شمار می روند. از این رو سیاست گذاری های رشد افزایش جمعیت در راستای قوی تر شدن ایران اسلامی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه در پایان با بیان دیدگاه اسلام درخصوص افزایش جمعیت تاکید کرد: در آموزه های دینی و اسلامی نسبت به زاد و ولد تاکید و ترغیب زیادی صورت گرفته است و فرزند صالح یکی از نعمت های الهی است. امام صادق(ع) از قول رسول خدا(ص) فرمود: «اکثروا الولد، أکاثر بکم الأمم غداً» فرزندان خود را زیاد کنید تا فردا به واسطه (کثرت) شما بر دیگر امم افتخار نمایم.

 

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom