Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز903
دیروز1538
در هفته8938
در ماه50155
مجموع337694

بازدید کنندگان برخط

7
Online

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدوست: برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان در کشورهای اسلامی به قصد قبح زدایی و امتحان عکس العمل ها صورت می‌گیرد

 به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در یادداشتی مورخ 99/02/30 به مناسبت روز جهانی خانواده تاکید کرد: امروزه نشانه های غیر قابل انکار یک هجوم چند ساحتی (فرهنگی، سیاسی، اجتماعی) علیه نه فقط فرهنگ اسلامی که دینی و انسانی ظاهر شده است.

 

متن کامل این یادداشت، بدین شرح است:

 

باسمه تعالی

 

از پدیده هایی که ضرورت، صلاح و سداد آن بر هیچ کس پوشیده نیست، ازدواج و تشکیل خانواده است.

در شریعت حکیم اسلام نه تنها بر ضرورت این کار تاکید شده، بلکه "امری مقدس" انگاشته شده است. از آیات الهی به شمار رفته، محبوب ترین بنا نزد خداوند قلمداد گردیده است و فقیهان، به استحباب ذاتی آن فتوا داده اند.

در کنار این تاکید و تقدس انگاری، شریعت عفیف بر تولید نسل و تشکیل خانواده هم تاکید کرده است.

واضح است که این دو دستور حکیم تا چه پایه می تواند به رستگاری فرد و جامعه کمک کند، عفاف را نهادینه سازد و دین داری مردمان را بالا برد. سوگمندانه باید گفت از جهات مختلفی، موانعی برای تشکیل این کانون الهی به وجود آمده است :

 

از یک سو امروزه تشکیل خانواده با آمیخت به رسومی غیر منطقی، خرافی و پرخرج در کنار بی کاری و عدم اشتغال مناسب برای بسیاری از خانواده ها به یک آرزو که به شدت دیر دستیاب شده، تبدیل گشته است.

 

از دیگر سو، برخی ناهنجاری های اخلاقی، غیر انسانی و دینی در کنار ازدواج و تشکیل خانواده مطرح گردیده است که موجب نگرانی است و رسالتی بزرگ را بر دوش عالمان، فرهیختگان، رسانه ها حتی هنرمندان و صاحبان تاثیر، می‌گذارد.

 

خوانندگان این نوشتار کم و بیش، از جریان همجنسگرایی اطلاع دارند. امروزه نشانه های غیر قابل انکار یک هجوم چند ساحتی (فرهنگی، سیاسی، اجتماعی) علیه نه فقط فرهنگ اسلامی، که دینی و انسانی ظاهر شده است.

 

به راستی آیا نغمه های شومی که در برخی از کشور های اسلامی (و یا همه) از جمله در افغانستان، تاجیکستان، ترکیه، آذربایجان و عراق در اینباره شنیده شده یک اتفاق ساده است؟!

 

البته ملت های کشور های نامبرده محترم، متین و متشرع اند لکن این متانت و تشرع نمیتواند مانع اثر گذاری برخی اقدامات شوم شود. به راستی چه منطقی پشت برافراشته شدن پرچم ننگین همجنسگرایی توسط سفارت کانادا و انگلستان در عراق است (به حسب اخبار). قاعدتا نمایندگی اتحادیه اروپا میداند که این حرکت عکس العمل مردم نجیب، دولت و مجلس عراق را در پی دارد لکن به قصد قبح زدایی و امتحان عکس العمل ها این حرکات صورت میگیرد. براین اساس :

۱. همه فرهیختگان و صاحبان تاثیر (هرکس به اندازه و شکل کار خود) باید در راستای نهادینه کردن تقدس و ضرورت انگاری تشکیل خانواده و پلشت انگاری همجنسگرایی قدم بردارند. چه خوب است این خواست به همه رهبران دینی به ویژه واتیکان و جناب پاپ هم برسد که حرمت شرق را به عنوان زادگاه انبیا ارج نهند و از ورود برخی سوغات های شوم از غرب به شرق تا آنجا که میتوانند جلوگیری کنند.

 

۲. مطابق اصل دهم از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران : حاکمیت موظف است همه قوانین و برنامه ریزی های خود را در جهت آسان کردن تشکل خانواده، پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی سوق دهد‌.

 

۳. همگان به ویژه مسئولان کشوری در جمهوری اسلامی ایران مواظب باشند که هیچ حرکتی، سهوی یا عمدی، از خود بروز ندهند که حکایت از غفلت از آنچه میگذرد بنماید. این حرکات از هرکس و به هر قصد و در هر حالی که سرزند، آثار وضعی مخرب خود را دارد.

 

۴. در برخی خبرها آمده بود : ۱۵ می روز جهانی خانواده است و سازمان ملل همچنان خانواده را واحد اصلی جامعه میداند. خبر خوبی است لکن سازمان ملل و دیگران باید بدانند که خانواده از دو جنس تشکیل میشود نه یک جنس !

 

خداوند بزرگ همه انسان ها را به آنچه صلاح آنها در آن است هدایت فرماید. پلشتی ها و پلیدی ها را بزداید.

 

حوزه علمیه قم - ابوالقاسم علیدوست

۱۳۹۹/۰۲/۳۰

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom