Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز750
دیروز750
در هفته1500
در ماه24423
مجموع21094466

بازدید کنندگان برخط

4
Online

حضرت آیت‌الله جوادی آملی با بیان این که دستور دین این است که به گونه‌ای رفتار کنیم تا دشمن از اقتدارمان هراسان باشد، گفتند: باید اقتدار کشور را حفظ کنیم تا بیگانگان طمع نکنند.


ایشان با بیان این که اختلاس، احتکار، رشوه و حقوق نجومی گرفتن ناشی از ضعف قوه انگیزه در افراد است، افزودند: بر اساس فرموده امیرمؤمنان(ع) مال حرام پوست انسان را که راه نفس  کشیدن او است متلاشی می‌کند، یعنی اگر مال حرام وارد خانه یا خانواده‌ای شود، راه تنفس آن را بسته و ریشه‌اش را می‌خشکاند.

ایشان پایبندی به شعائر دینی را یکی از عوامل تقویت قوه انگیزه دانستند و مطرح کردند: در این بخش از حوزه و دانشگاه کاری ساخته نیست، بلکه فرد باید در حسینیه‌ها، عزاداری‌ها و محافل اشک بر مصائب اهل بیت(ع) حضور پیدا کند و با انجام اعمالی مانند نماز شب انگیزه خود را برای پایبندی به دستورات دین تقویت کند.  (خ-1364)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom