Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب پاسخ رهبر معظم انقلاب به دو استفتاء درباره کرونا سوال: حکم رفت و آمد خانوادگی و نیز حضور در مراسماتی که در آن احتمال مبتلا شدن به کرونا وجود دارد، چیست؟ جواب: از وارد شدن به محلی که احتمال عقلائی مبتلا شدن وجود دارد، اجتناب شود مگر اینکه با رعایت نکات بهداشتی، این احتمال منتفی و یا غیر قابل توجه باشد. سوال: اگر شخصی به این بیماری مبتلا شده یا برخی از علائم مشکوک به کرونا را دارد، آیا جایز است با کسانی که از وضعیت او اطلاع ندارند رفت و آمد نماید؟ جواب: اگر احتمال عقلائی بدهد که موجب سرایت به دیگران گردد،...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز483
دیروز2975
در هفته6784
در ماه40582
مجموع572400

بازدید کنندگان برخط

3
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،در روز شنبه 12 مهرماه 99 مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استانهای قم و گیلان به همراه معاونین با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.


در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و خوش‌آمد گویی به حضار ابراز داشتند: کمیته امداد یک پناهگاه برای کسانی است که احساس بی‌پناهی می‌کنند مخصوصاً با وجود تکانه‌های سخت اقتصادی که جامعه ما را تهدید می‌کند از جمله بیکاری، کاهش درآمد و همه عوامل تأثیرگذار، اما این مجموعه‌های حمایتی با نگاه خالصانه و خدمتگزارانه در حال ایفای وظیفه هستند که حاکی از نگاه محبت‌آمیز به بندگان خداست و در حد توان به مشکلات توجه می‌کنند.
نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به خدمات کمیته امداد در ایام گسترش کرونا افزودند: یکی از ابعاد مهم اسلام عزیز مباحث اجتماعی است و جای تقدیر دارد وقتی شرایط اقتصادی کشور به دلیل تحریم‌های ظالمانه و شرایط گسترش ویروس منحوس کرونا با مشکلاتی مواجه است و حتی خیرین هم دچار مشکلاتی هستند و انتظار می‌رود حجم کمک‌ها کمتر شود و طبیعی هم هست اما طبق گزارش‌ها باز هم می‌بینم که مردم با آن ذات پاک و نوع‌دوستی که دارند بیشتر از قبل کمک می‌دهند و وقتی خودشان نیز در تنگنا قرار گرفته‌اند حال دیگر نیازمندان را بهتر درک می‌کنند.
امام جمعه شهر مقدس قم در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئولیت مهم مدیران کمیته امداد گفتند: این بار مسئولیت بسیار مهم و باارزش است و باید چند کار مهم را در دستور کار و اولویت اول قرار داد که اولین آن‌ها رسیدگی به معیشت و حداقل‌های زندگی افراد نیازمند است به شکلی که کسی سر گرسنه به بالین نگذارد و سرپرست خانواده ها در تهیه مایحتاج زندگی و نیازهای آموزشی فرزندانشان شرمنده نباشند.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه اولویت مهم بعدی را توجه به مسائل فرهنگی مددجویان عنوان کردند و افزودند: موضوعات فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت، باید کسانی که تحت پوشش هستند در کنار رسیدگی معیشتی، رسیدگی فرهنگی هم بشود چراکه «کاد الفقر أن یکون کفرا» فقر که وارد شود کفر را به همراه می‌آورد؛ این مهم را باید با دقت و ظرافت پیگیری کنید چرا که می‌بینیم برخی جریان‌ها و گروه‌های مخالف نظام اسلامی از این نیاز افراد سوء استفاده می‌کنند و با هزینه‌های گزاف و با وعده‌های فریبنده سعی در جذب این افراد به سمت‌وسوی موردنظر خودشان و معارضه با نظام اسلامی و فرهنگ دینی مردم ما هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری محور مهم سوم را توجه به توانمندسازی مددجویان عنوان کردند و اظهار داشتند: این موضوع برگرفته از سیره معصومین علیهم السلام و از شعارهای انقلاب اسلامی ماست و باید همه توان خود را برای اشتغال و توانمندسازی افراد تحت پوشش به کار بگیرید تا عملکرد نظام اسلامی در حمایت از نیازمندان به عنوان یک الگوی عملی اثرگذار در جهان معرفی و ارائه شود.
آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن اشاره به جلسه هم‌افزایی و همکاری مدیران کل استان‌های قم و گیلان گفتند: این‌گونه جلسات و استفاده از تجربیات یکدیگر بسیار مغتنم و ارزشمند است و باید نقاط ضعف را از این طریق شناسایی و نقاط قوت را تقویت و افزایش دهیم.
ایشان امیدآفرینی و ایجاد فضای امیدواری در کشور را بسیار مهم ارزیابی کردند و با اشاره به رفتار رهبر معظم انقلاب در این رابطه افزودند: دشمنان ما با همه توان و امکانات خود سعی در ناامیدی مردم جامعه ما دارند اما رهبری معظم انقلاب اسلامی با آن نگاه دقیق خود این مسئله را به درستی شناسایی کرده‌اند و در سخنان خود روح امید به آینده را ترویج می‌دهند و بر همین سیره و منش هم هدایت و راهنمایی جامعه را عهده‌دار هستند. و ما هم باید با همه قدرت از همین روش استفاده کنیم و از این عقبه سخت بیرون بیاییم چرا که دشمنان یک جنگ احزاب بزرگ را تدارک کرده‌ اند و با همه روش‌های ممکن درصدد ضربه زدن به این نظام مقدس هستند و ما همگی باید هوشیارانه و با جدیت به مقابله بپردازیم.
شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار، آقای میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم و آقای اهرابی مدیرکل امداد استان گیلان، گزارشی از جلسات و برنامه‌های انجام شده و همچنین فعالیتهای صورت گرفته در حمایت از مددجویان تحت پوشش، طرح مواسات و اقدامات پیش رو را ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلبیکی ازمهم‌ترین اخباری که این روزها در سایتها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی مطرح و تحلیل‌های مختلفی حول آن منتشر می شود برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است . برخی تحلیلگران با کنار هم قرار دادن نظرسنجی‌ها و بررسی آنها درباره نتیجه احتمالی شکست جمهوریخواهان و پیامدها و آثار آن بر رابطه ایران و آمریکا خصوصا درباره بازگشت آمریکا به برجام تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند. در عین حال برخی تحلیلگران هم بر این باورند که با توجه به سیستم انتخاباتی الکترال در آمریکا و همچنین احتمال تصمیم گیری برخی از رای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom