Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز915
دیروز1716
در هفته9458
در ماه25566
مجموع456742

بازدید کنندگان برخط

7
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، حضرت آیت الله حسینی بوشهری نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در این دیدار که در روز دوشنبه 9 تیرماه با حضور مدیرکل بانک رفاه کارگران و هیئت همراه در جامعه مدرسین حوزه علمیه  قم انجام شد؛ آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن خوش آمدگویی و تبریک دهه کرامت ابراز داشت: اصل و هدف همه ما گره‌گشایی از مشکلات مردم است و در این راه هم باید از حضرات معصومین علیهم السلام استمداد طلبید و دست به دامان آنان شد و  تلاش کنیم منش و روش ما با آن ذوات مقدسه هماهنگ باشد و رابطه‌ای مستحکم بین ما و معصومین ایجاد گردد و پیروی ما فقط به زبان نباشد.

نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به گزارش ارائه‌شده در ابتدای جلسه افزود: مسئولیت شما مسئولیت سنگینی است و این فرصت خدمت به بازنشستگان و کارگران که چشم امید آن‌ها به همین مستمری و مساعدت محدود است را باید قدر دانست و از این فرصت اندک برای خدمت رسانی بیشتر به خوبی بهره برد.

امام جمعه شهر مقدس قم در ادامه با اشاره به بحران کرونا و عوارض آن، ضمن تشکر از خدماتی که بانک رفاه در این مدت داشته است؛ امسال را با توجه به نام‌گذاری آن توسط مقام معظم رهبری، بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: باید به تولیدکنندگان خدمات و تسهیلات به نحوی ارائه شود که موانع تولید برطرف گردد و چرخه بین تولید و عرضه و بازار را به درستی شناسایی کرد تا زنجیره تولید تکمیل گردد و محصولات تولیدی به بازارهای داخلی و خارجی برسد. برای این کار باید بخش‌های مختلف با همه امکانات و ظرفیت‌های ممکن برای جهش تولید برنامه‌ریزی و خدمت‌رسانی کنند.

عضو خبرگان رهبری در ادامه افزود: موضوع قاچاق یک مسئله آسیب‌رسان به تولید است و مبارزه با آن هم باید به صورت جدی‌تری در دستور کار باشد تا تولید داخل جان بگیرد و مردم درک کنند که این تولید داخلی وجود دارد و تمایل مردم به خرید آن افزایش پیدا کند، البته تولیدکنندگان داخلی هم باید کیفیت محصولات خود را بالا ببرند و این‌طور نباشد به صورت انحصاری عمل کنند، بلکه در یک رقابت سالم و آزاد با دیگر تولیدکنندگان وارد عرصه شوند. محصولاتی تولید شود که تبدیل به الگو برای جهان اسلام شویم. اگر در عرصه نظامی و تجهیزات آن در سطح بالا تولیداتی داریم و به خودکفایی رسیده ایم در عرصه صنعت هم می‌توانیم با برنامه‌ریزی اصولی و دقیق و به دور از انحصارگرایی محصولات بسیار متنوع و کارآمدی داشته باشیم که در داخل و خارج خریدار داشته باشد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در بخش دیگر‌ی از سخنان خود با اشاره به اهمیت بانکداری و وظایفی که بر عهده دارند گفت: بانک‌ها باید از بنگاه‌داری پرهیز کنند و با تلاش بیشتر به آن وظیفه ذاتی و اصلی خود که خدمات‌رسانی و ایجاد تسهیل در سرمایه‌گذاری است برسند تا شاهد شکوفایی هر چه بیشتر کشور در بخش‌های مختلف باشیم.

ایشان در بخش پایان سخنان خود افزود: بانک رفاه با بخشی از جامعه سروکار دارد که بسیار نیاز به حمایت دارند؛ امیدوارم علی‌رغم میل دشمنان با روحیه مضاعف در خدمت و با تحمل سختی‌ها، بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و به قله رفیع پیروزی برسیم. ان شاءالله.

شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار، جناب آقای دکتر لـله گانی مدیرکل بانک رفاه و معاونین ایشان گزارشی از فعالیت‌ها، خدمات و برنامه‌های پیش رو ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom