Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز432
دیروز1472
در هفته8996
در ماه41918
مجموع523902

بازدید کنندگان برخط

5
Online

روز شنبه 19 بهمن 1398 آقای مونسان، وزیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مسئولین  و استاندار قم با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین حوز علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر با توجه به اهمیت موضوع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یکی از راهکارهای شکستن تحریم دشمنان را توجه به این سه بخش مهم ارزیابی کردند و افزودند: یکی از نقاط امیدواری در عرصه تحریم همین موضوع گردشگری است که می‌تواند با تلاش شما بزرگواران و در تراز انقلاب اسلامی احیاء و گام‌های مثبتی برداشته شود.

نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به این که صنایع‌دستی نسل به نسل به ما رسیده است، بیان داشت: کشورهای مختلفی درخواست صنایع‌ دستی ایرانی را دارند که این مهم می‌طلبد برنامه‌ریزی مدونی جهت بازیابی و احیا این صنایع در حال فراموشی داشته باشیم و در آینده نزدیک بتوانیم به کشورهای مختلف صادرات هم انجام دهیم.

عضو خبرگان رهبری در ادامه این جلسه افزود: دشمنان ما با تبلیغات سنگین رسانه‌ای خود درصدد ایران هراسی هستند که متاسفانه ممکن است گاهی برای برخی افراد، ذهنیتی منفی نسبت به ایران و انقلاب به وجود آورد که باید توجه لازم را به این مسائل داشت و از راههای مختلف این ذهنیت منفی را مخصوصا از طریق رایزنی‌های فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در کشورهای دیگر برطرف کرد تا شاهد حضور گردشگران از اقصی نقاط جهان در کشور عزیزمان باشیم و از این طریق بتوانیم فضای ایران هراسی را از بین ببریم و فرهنگ ناب اسلامی و شیعی را به همگان عرضه کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: با توجه به حساسیت مردم مؤمن و متدین سراسر کشور باید حساسیت‌ها و نگرانی‌های آنها در بحث گردشگری مورد توجه قرار گیرد که موجب برخی گلایه‌ها و مشکلات فرهنگی در جامعه ما نشود.

آیت‌الله حسینی بوشهری همچنین افزود: در سفرهای مختلف و همچنین دیدارهایی که با مسئولین کشورهای دیگر داشته‌ام ضرورت توجه و برنامه‌ریزی نسبت به گردشگری مذهبی را بارها یادآور شده‌اند و امیدوارم در این رابطه نیز سازوکار دقیقی پیش‌بینی شود که گردشگری مذهبی توسعه و تسهیل بیشتری پیدا کند و علاقه‌مندان به ایران اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی بتوانند استفاده داشته باشند.

امام جمعه شهر مقدس قم با اشاره به بافت تاریخی قم اظهار امیدواری کرد که با حمایت مسئولین امر و تأمین بودجه این بخش‌های ارزشمند شهر مقدس قم مرمت و حفاظت شود و قم علاوه بر مرکز علمی و فقهی جهان اسلام به عنوان یک نماد و شاخص جهانی نیز در این عرصه به جهانیان معرفی شود تا علاوه بر استفاده از جلوه‌های معنوی از جلوه‌های ظاهری و معماری این شهر نیز بهره‌مند شوند؛ که این مهم نیازمند همت و تلاش بیشتر مسئولین استانی و کشوری است تا قم در عرصه‌های جهانی نیز بدرخشد.

ایشان در پایان ضمن اشاره به اهمیت 22 بهمن امسال، اظهار امیدواری کردند مردم عزیز و بزرگ ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی بزرگداشت 22 بهمن، علی‌رغم دشمنی‌ها و خباثت‌های دشمنان بتوانند سربلند و پیروز از این مرحله نیز عبور کنند.

شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار جناب آقای مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گزارشی از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات پیش روی وزارتخانه متبوع خود را ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom