Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1096
دیروز1667
در هفته5675
در ماه12965
مجموع242377

بازدید کنندگان برخط

5
Online

روز شنبه 19 بهمن 1398 آقای مونسان، وزیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مسئولین  و استاندار قم با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین حوز علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر با توجه به اهمیت موضوع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یکی از راهکارهای شکستن تحریم دشمنان را توجه به این سه بخش مهم ارزیابی کردند و افزودند: یکی از نقاط امیدواری در عرصه تحریم همین موضوع گردشگری است که می‌تواند با تلاش شما بزرگواران و در تراز انقلاب اسلامی احیاء و گام‌های مثبتی برداشته شود.

نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به این که صنایع‌دستی نسل به نسل به ما رسیده است، بیان داشت: کشورهای مختلفی درخواست صنایع‌ دستی ایرانی را دارند که این مهم می‌طلبد برنامه‌ریزی مدونی جهت بازیابی و احیا این صنایع در حال فراموشی داشته باشیم و در آینده نزدیک بتوانیم به کشورهای مختلف صادرات هم انجام دهیم.

عضو خبرگان رهبری در ادامه این جلسه افزود: دشمنان ما با تبلیغات سنگین رسانه‌ای خود درصدد ایران هراسی هستند که متاسفانه ممکن است گاهی برای برخی افراد، ذهنیتی منفی نسبت به ایران و انقلاب به وجود آورد که باید توجه لازم را به این مسائل داشت و از راههای مختلف این ذهنیت منفی را مخصوصا از طریق رایزنی‌های فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در کشورهای دیگر برطرف کرد تا شاهد حضور گردشگران از اقصی نقاط جهان در کشور عزیزمان باشیم و از این طریق بتوانیم فضای ایران هراسی را از بین ببریم و فرهنگ ناب اسلامی و شیعی را به همگان عرضه کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: با توجه به حساسیت مردم مؤمن و متدین سراسر کشور باید حساسیت‌ها و نگرانی‌های آنها در بحث گردشگری مورد توجه قرار گیرد که موجب برخی گلایه‌ها و مشکلات فرهنگی در جامعه ما نشود.

آیت‌الله حسینی بوشهری همچنین افزود: در سفرهای مختلف و همچنین دیدارهایی که با مسئولین کشورهای دیگر داشته‌ام ضرورت توجه و برنامه‌ریزی نسبت به گردشگری مذهبی را بارها یادآور شده‌اند و امیدوارم در این رابطه نیز سازوکار دقیقی پیش‌بینی شود که گردشگری مذهبی توسعه و تسهیل بیشتری پیدا کند و علاقه‌مندان به ایران اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی بتوانند استفاده داشته باشند.

امام جمعه شهر مقدس قم با اشاره به بافت تاریخی قم اظهار امیدواری کرد که با حمایت مسئولین امر و تأمین بودجه این بخش‌های ارزشمند شهر مقدس قم مرمت و حفاظت شود و قم علاوه بر مرکز علمی و فقهی جهان اسلام به عنوان یک نماد و شاخص جهانی نیز در این عرصه به جهانیان معرفی شود تا علاوه بر استفاده از جلوه‌های معنوی از جلوه‌های ظاهری و معماری این شهر نیز بهره‌مند شوند؛ که این مهم نیازمند همت و تلاش بیشتر مسئولین استانی و کشوری است تا قم در عرصه‌های جهانی نیز بدرخشد.

ایشان در پایان ضمن اشاره به اهمیت 22 بهمن امسال، اظهار امیدواری کردند مردم عزیز و بزرگ ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی بزرگداشت 22 بهمن، علی‌رغم دشمنی‌ها و خباثت‌های دشمنان بتوانند سربلند و پیروز از این مرحله نیز عبور کنند.

شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار جناب آقای مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گزارشی از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات پیش روی وزارتخانه متبوع خود را ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom