Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار با بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت ده‌ها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم‌کننده‌ی تصویری امیدبخش و واقعی از کشور خواندند و با اشاره به نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه‌ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و جلو بردن مرزهای دانش بشری، «تعامل متقابل، دوجانبه و جدی‌تر نخبگان و نظام، مراقبت هوشمندانه و استفاده‌ی صحیح از گنجینه‌ی نیروی انسانیِ نخبه، و تقویت هویت ملی و آرمان‌خواهی در مجموعه‌ی نخبگان کشور» را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز418
دیروز1182
در هفته2520
در ماه13479
مجموع20961575

بازدید کنندگان برخط

6
Online

عضو جامعه مدرسین با بیان این که انقلابی بودن حوزه این نیست که دائما شعار دهیم، گفت: آنچه از یک طلبه فاضل برمی‌آید این است که مشکلات علمی، فنی و فقهی که بر سر راه مسؤولان و نظام هست را بررسی کرده و برای آن‌ها راه حل پیدا کند.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین عندلیب همدانی با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب در زمینه تحول و انقلابی ماندن حوزه خاطرنشان کرد: ابتدا باید دید که انقلاب چیست تا بتوانیم حوزه انقلابی را تعریف کنیم، انقلاب اسلامی از متن حوزه برخاسته، از سوی فقها هدایت شده و حوزویان نقش اساسی در این انقلاب داشتند.

وی اضافه کرد: البته هیچ شکی نیست که مردم و دانشگاه هم در صحنه بودند و اثر داشتند اما اساس حرکت از حوزه شروع شده است، همان چیزی که در حوزه‌ها علت حدوث انقلاب شد علت بقا است؛ اگر حوزه همانگونه که در شروع نهضت و انقلاب با انقلاب و مردم بود امروز نیز همچنان با انقلاب و مردم باشد، درد مردم را بداند، درد مردم را به مسؤولان برساند، بتواند طرح و برنامه فقهی علمی برای رفع مشکلات مردم ارائه دهد سبب تضمین انقلاب می‌شود.

وی افزود: حوزه انقلابی یعنی حوزه علمیه خودش را از مردم جدا نکند و مطالبات صحیح مردم را به مسؤولان نظام و دولت‌ها ارائه دهد، در عین حالی که از نظام و ارزش‌های آن دفاع می‌کند؛ این اساس چیزی است که به عنوان حوزه انقلابی نامیده می‌شود. (خ-1299)

طلیعه

article thumbnailپیاده روی میلیونی و با شکوه اربعین شهادت امام حسین(ع)، رویداد مهمی است که همگان را به شگفتی واداشته است. در روزهای منتهی به اربعین سالار شهیدان میلیون‌ها انسان، عاشقانه، مخلصانه و بی پروا از تهدیدات تروریستی موجود و با پای پیاده، ده‌ها و برخی صدها کیلومتر را طی مسیر می‌کنند تا به سرزمین کربلا برسند. ابعاد کمی و کیفی این رویداد به قدری گسترده است که آن را تبدیل به یک رویداد منحصر به فرد بین‌المللی کرده است که البته توسط رسانه‌های اسلام ستیز غربی تلاشی معنی دار برای نادیده گرفتن و سانسور آن...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom