Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز748
دیروز750
در هفته1498
در ماه24421
مجموع21094464

بازدید کنندگان برخط

5
Online

حجت الاسلام والمسلمین کعبی، با اشاره به تلاش آمریکا برای نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام تأکید کرد که جهاد حقیقی حرکت در مسیر نفی ظلم و هژمونی مستکبران است.


عضو جامعه مدرسین افزود: «امروز قتل و کشتار‌ها و زندان‌هایی که از حقوق بشر غربی گرفته شده ربطی به فرهنگ اصیل اسلامی ندارند، همچنانکه می‌بینید دولت به ظاهر مسلمان سعودی، چگونه زنان و کودکان یمنی را به خاک و خون می‌کشد و مردم سراسر جهان مسلمانان را به این فرهنگ وحشی بشناسند.»

 وی با بیان این که دولت‌های عربی امارات و بحرین و عربستان سعودی با امت واحده اسلامی فاصله زیادی دارند، گفت: تجزیه و تفرقه امت اسلامی سیاست استعمارگران از دوران بریتانیا تاکنون بوده است از این رو جای تأسف است که هنوز هم برخی دولت‌های عربی مایل به ارتباط با آل سعود هستند. (خ-1369)

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom