Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به عزت سپاه در داخل و خارج، گفتند: آمریکایی‌ها با چهره‌ی خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چراکه دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند. رهبر معظم انقلاب در تبیین نکات مهم و برجسته‌ی دستور جاودانه‌ی پروردگار درباره‌ی آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز645
دیروز899
در هفته3450
در ماه14603
مجموع21262877

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آیت الله مرتضی مقتدایی روز چهارشنبه 1398/06/27 مصادف با 18 محرم الحرام 1441 در چهارمین جلسه درس خارج فقه (بحث زکات) خود به بیان جایگاه و اقتدار حکومت اسلامی پرداخت و نظام اسلامی را از الطاف الهی دانست.


قائم مقام جامعه مدرسین ضمن تشریح وضعیت قبل از انقلاب و شان و جایگاه روحانیت گفت : باید شکر گذار باشیم که در زمانه حکومت اسلامی قرار گرفته ایم.

ایشان حکومت اسلامی را از الطاف الهی دانست و با اشاره به قیام حضرت امام خمینی (ره ) و حضور در صحنه امت گفت: بعد از دعوت حضرت امام خمینی امت مقاوم در صحنه حضور پیدا کردند و خداوند هم در مقابل تفضل فرمود و یک حکومت اسلامی که بعد از حکومت پیامبر گرامی در مدینه و حکومت حضرت علی (ع) در کوفه نظیر ندارد تشکیل شد.

آیت الله مقتدایی تشکیل حکومت اسلامی را در این زمانه بی نظیر دانست و خاطرنشان کرد : حتی ائمه اطهار علیهم السلام  هم بخاطر فشارها و تهدیدات دشمنان، نتوانستند حکومت تشکیل دهند. در زمان غیبت هم علما یا نتوانستند و یا به فکر تشکیل حکومت نبودند. امام خمینی تنها عالمی بود که به این فکر افتاد و آن را با جدیت دنبال کرد و مردم مسلمان ایران هم واقعا با ایثار و فداکاری در راه اسلام ایستادند و یک رژیم 2500 ساله را ساقط کردند.

 وی در ادامه افزود : با اینکه آمریکا و شوروی از رژیم شاه حمایت می کردند ولی آن رژیم ساقط شد و جای آن یک حکومت اسلامی تشکیل شد البته آنچه که می خواستیم کاملا محقق نشده ولی امیدواریم در مسیری که هستیم به همه اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی برسیم.

آیت الله مقتدایی  با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر "جایگاه عظیم و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران" و اینکه در هیچ سطحی و در هیچ موضوعی با امریکا مذاکره نخواهیم کرد خاطر نشان کرد: اینکه انسان مقتدرانه این سخنان را بگوید نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی مورد تایید خداوند است و همانطور که خداوند از ابتدای انقلاب از نظام حمایت نموده همچنان حمایت می نماید تا بتوانیم بیرق این نظام را به دست صاحب اصلی آن بسپاریم.

طلیعه

article thumbnailارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر و پس از چند روز نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد متحد آمریکا را آغاز کرد. در این باره نکاتی قابل ذکر است:1- دولت ترکیه هدف از آغاز این حملات را سرکوب مخالفین خود و دفاع از امنیت ترکیه اعلام کرده و در نامه‌ای که وزیر خارجه ترکیه به سازمان ملل فرستاده همین توجیه را برای آغاز حملات ذکر کرده است. نفوذ تا عمق 30 کیلومتری خاک سوریه و ایجاد منطقه...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom