Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز782
دیروز1573
در هفته2355
در ماه24310
مجموع166311

بازدید کنندگان برخط

20
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین، آیت‌الله مقتدایی روز یکشنبه مورخ 1398/06/24 مصادف با 15 محرم‌الحرام 1441 در ابتدای اولین جلسه‌ی درس خارج فقه خود که با موضوع (بحث زکات) در سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه برگزار گردید، بابیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله) درباره‌ی «جایگاه داعیان الی الله»، به شرح این حدیث پرداختند.


آیت‌الله مرتضی مقتدائي در درس خارج فقه خود با اشاره به  حدیثی در خصوص اهمیت تبلیغ و مقام مبلغ گفت: از پیامبر گرامی اسلام (ص) نقل‌شده است که در قیامت گروه‌هایی هستند که جزء پیامبران و شهدا نیستند اما انبیاء و شهدا که خود از شفعای روز قیامت هستند حسرت مقام این‌ها را می‌خورند. به خاطر جایگاهی که خداوند به آنان داده است. این افراد در روز قیامت بر منبرهایی از نور نشسته‌اند. اینان کسانی هستند که در دنیا دو کار می‌کردند یکی اینکه کاری می‌کردند که مردم، خدا را دوست بدارند؛ دوم اینکه کاری می‌کنند که خدا هم مردم را دوست بدارد. یعنی عباد را نزد خداوند محبوب می‌کنند و نتیجه این دو کار این‌ها این می‌شود که در قیامت خداوند چنین جایگاهی به اینان می‌دهد که حتی انبیاء و شهدا حسرت مقام این‌ها را می‌خورند.

قائم‌مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تقدیر از مبلغانی که در ماه محرم به اقصی نقاط کشور اعزام‌شده بودند گفت: امیدواریم که شما عزیزان در طول این ایام، در منابر و سخنرانی‌های خود، این دو جهت را در ضمن تبلیغاتتان پیاده کرده و مصداق حدیث پیامر گرامی اسلام (ص) باشید. بنابراین قدر این جایگاه را بدانید و شکرگزار خداوند متعال باشید.

وی با توصیه به روحانیون و مبلغان  برای جدیت در امر تحصیل و تفقه در دین تأکید کرد: به شکرانه این نعمت که خداوند متعال به شما ارزانی داشته است، سعی کنید که با جدیت بیشتر به تحصیل و تفقه ادامه بدهید تا انشاء الله جزء سربازان حضرت بقیه‌الله الاعظم باشید.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom