Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1650
دیروز1819
در هفته10766
در ماه14381
مجموع445557

بازدید کنندگان برخط

5
Online

حضرت آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار  دست‌اندرکاران کنگره حضرت آمنه (س) ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) گفتند: روایات متعددی در کتب شیعه و اهل سنت وجود دارد که به مرتبه‌ای از خلقت پیامبر(ص) و ائمه(ع) به غیر از خلقت جسمانی ایشان بر روی زمین اشاره شده است. اهل سنت هم تعدادی روایات درباره مقام خلقت اولیه پیامبر(ص) و حضرت امیر(ع) دارند که قابل نفی کردن نیست.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین، رئیس شورایعالی جامعه مدرسین با اشاره به حدیث نبوی  «کنت نبیا و آدم بین الماء و الطین» من نبی بودم آنگاه که آدم بین آب و خاک بود،گفتند: عقیدة شیعه این است همة 14 معصوم(ع) دارای چنین مقامی هستند چون همگی نور واحدند و پیامبر(ص) اصل این نور است. از این روست که حضرت خود را اولین مخلوق نامید. آفرینش پیامبر (ص)  قبل از همه پیامبران بوده است در حالی که  ایشان آخرین پیامبری بودند که مبعوث شدند.
عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینکه اگر کسی توان فهم این احادیث را ندارد نباید آن ها را انکار کند گفت: روایاتی وجود دارد که مربوط به امور غیبی است و درک آن برای مردم عادی مشکل است، باید احتمال بدهد این احادیث نکته‌ای دارند که برای او قابل درک نیست.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقام بالای حضرت آمنه بیان داشتند: از آن جا که با فضلیت‌ترین انبیاء و حجت‌های الهی، حضرت رسول (ص) است، مادر ایشان والاتر و کاملتر از مادر سایر انبیاء و اولیاء حق می‌باشد چرا که شخصیتی چون حضرت آمنه، مادر پیامبر(ص) است که حضرت حق در شأن او فرمود: «لولاک لما خلقت الأفلاک».
گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام  فلاحی مشاور فرهنگی تولیت گزارشی از فعالیت های فرهنگی آستان مقدسه حضرت معصومه (س) خدمت حضرت آیت‌الله یزدی ارائه دادند.
حجت‌الاسلام فلاحی در ادامه ابراز نمودند پس از  انقلاب این اقدام را منشاء اثرات و خدمات دانست و گفت: در سال 1395 به تولیت حرم حضرت معصومه (س) پیشنهاد شد که کنگره ای با نام بانوان هاشمی برگزار شود که از جمله این بانوان، حضرت آمنه(س) مادر حضرت رسول(ص) بودند. بنابراین نویسندگان مختلفی با آستان مقدسه همکاری داشتند و آثاری هم تولید شد.
حجت‌الاسلام  آقای عباسی ریس اداره پژوهش آستان مقدسه حضرت معصومه (س) در پایان، معرفی چهره‌های تأثیرگذار در تاریخ اسلام مثل حضرت معصومه(س)، علما و دیگر بزرگان را از جمله خدمات فرهنگی، علمی و پژوهشی صورت گرفته برشمردند و افزودند: سال 1385 نیز کنگره حضرت معصومه(س) برگزار و از آثار بیش از 50 نفر از نویسندگان مختلف رونمایی شد.

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom