Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز720
دیروز1573
در هفته2293
در ماه24248
مجموع166249

بازدید کنندگان برخط

9
Online

روز پنج شنبه مورخ 1398/06/28 رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به همراه جمعی از معاونان با حضور در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضرت آیت الله محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین دیدار و گفتگو کردند.


حضرت آیت الله یزدی در این دیدار با تجلیل از فعالیت ها، برنامه ها و ابتکار عمل مدیریت کمیته امداد امام خمینی(ره) فرمودند: بین نهادهای فعالی که در نظام جمهوری اسلامی ایران براساس قانون اساسی، دستور مقام معظم رهبری و یا حضرت امام خمینی(ره) تشکیل و مشغول کار شدند، بهترین نمونه، مثال و مصداق برای اجرایی شدن کلام به عمل کار برآید به سخنرانی نیست، مسأله‌ی کمیته امداد است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه با اشاره به تاریخچه تاسیس و شکل گیری کمیته امداد افزود: اگر چه کمیته امداد در هیچ کجای قانون اساسی وجود نداشت و نه قانون اساسی تکلیفی در این موضوع ایجاد کرده بود و نه نهادی دیگر، اما از اولین روزی که حضرت امام خمینی(ره) دستور تشکیل کمیته امداد را صادر نمودند،  کار شروع شد و به دلیل حسن کار زمان زیادی نگذشت که گفتند در برنامه‌ی بودجه دولت ردیف برایش بگذارید و ردیف بودجه برایش تعیین گردید. یعنی فاصله‌ی زمانی دستور حضرت امام(ره) تا تخصیص ردیف بودجه ای و رسمیت یافتن این نهاد مقدس، زمان زیادی طول نکشید و این به جهت درجه و میزان کاری است که کمیته امداد انجام داد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اعتماد و توجه مردم و دولت ها به کمیته امداد تصریح کرد: برخی نهادها که در قانون اساسی هم خیلی روی آن تاکید شده و خیلی هم روی آن تبلیغ کرده اند و در طول 40 سال از فعالیت‌های آنها می گذرد و در طول این سالها قانون هم از آنها حمایت کرده اما هنوز آن اعتمادی که باید جامعه و مردم به آنها داشته باشند وجود ندارند، اما در مقابل با گذشت سال ها درجه اعتماد مردم به کمیته امداد صدها برابر اضافه شده که به نظر این بهترین افتخار است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به توجه، نظارت و حمایت مردم از فعالیت های کارگاران نظام فرمود: مردم وقتی ببینند یک کاری واقعا انجام می‌گیرد و تبلیغات نیست حمایت می‌کنند و خوشبختانه اعتمادی که من گمان می‌کنم الان این درجه از اعتمادی که به کمیته امداد هست شاید در هیچ یک از دستگاه‌های دیگر وجود ندارد.

آیت الله یزدی با اشاره به سابقه شکل گیری طرح های خود اشتغالی در کمیته امداد خاطر نشان کرد: در زمان آقای عسگراولادی طرحی مطرح شد که بعد کم‌کم به مرحله عمل رسید. در این طرح در تعداد زیادی از شهرها و مراکزی که فرش‌شان معروف است مثل کرمان و قم، کمیته امداد به مددجویان خود سرمایه و وسائل داد و نتیجه آن این شد که کم‌کم افراد مدد جو به جایی رسیدند که مددجویان کارآفرین‌‌های مستقل و متکی به خود شدند و این سرمایه اولیه آنها را بی نیاز به کمیته امداد کرد.

ایشان با تاکید بر سرمایه گذاری برای اشتغال حقیقی و پایدار مددجویان فرمودند: در بخش اشتغال اگر مددجو تکیه‌ و وابستگی اش پس از اشتغال هنوز به کمکهای کمیته امداد باشد این اشتغال نیست بلکه این در حقیقت اتکای به کمک و اتکای به دیگران است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین افزودند: اشتغال وقتی اشتغال صدق می‌کند که به سمتی برود که اتکای به خودش و کارش برای اداره زندگی‌اش مؤثر باشد و امیدواریم که در تکمیل برنامه‌هایی که دیگران در اشتغال زایی داشتند شما هم ابتکارات جدیدی داشته باشید.

آیت الله یزدی با تاکید بر توجه به بازار، مشاغل و فناوری های جدید عنوان داشت: برخی مشاغل مانند جریانات دیجیتال و الکترونیکی و مسائل تلفن همراه و وسائل مرتبط با آن متناسب با روز است که در سابق نبوده.  اینها رشته‌های فنی، دقیق، عملی و مورد نیاز دنیای روز است و به نسل جوان مددجو بیشتر باید آموزش داد، جوانان تحصیل‌کرده‌ای که استعداد دارند و می‌توانند این کار را انجام بدهند تا در آینده به خودشان متکی باشد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به تغییر ساختار چاپ، کتاب و روزنامه و جایگزینی انتشارات دیجیتال خاطر نشان کرد: در گذشته به کتاب و چاپ روزنامه و مجله و مقاله خیلی توجه می‌شد، اما الان تقریبا از رده خارج شده و در بخش انتشارات دیجیتال و رشته خاص کامپیوتر، تکیه بر زبان کامپیوتر است و زبان کامپیوتر زبانی است که در آینده جانشین نوشتن با قلم و کاغذ و انتشارات و جزوه و کاغذ و اینها خواهد شد.

ایشان با تاکید بر نیاز امروز دنیا به رشته کامپیوتر تصریح کرد: برای جوان‌های تحصیل‌کرده که از خانواده‌های فقیر هستند و خودشان سرمایه ندارند و اگر سرمایه‌ به آنها بدهید می‌توانند به این وسیله به جاهایی برسند توجه ویژه شود. امروز وسایل و کارهای جدیدتری پیدا شده که اگر ابزار برایشان فراهم کنید مددجو می‌تواند صاحب دفتر فعالیت‌‌های انتشاراتی باشد.

آیت الله یزدی در پایان با اشاره به عزاداری های مردمی در ایام محرم ابراز داشت: مردم با عشق، علاقه و ارادتی که به اهل بیت عصمت و طهارت و علی الخصوص سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام دارند امسال نیز با توجه به وضعیت خاص اقتصادی، مراسم عزاداری و جلسات مذهبی را به خوبی برگزار و شاید هم بهتر از سال های گذشته اداره، پذیرایی و اطعام کردند. این عشق و ارادت، یک امر باطنی و درونی است که اگر به آن توجه شود، مردم نیز توجه بیشتری به این امر خواهند نمود، این کار نیز بخشی از کارهای کمیته امداد است. اگر کمیته امداد در میدان وارد شود و از کمک‌های مردمی استفاده کند کارهای مفید زیادی می تواند به انجام برساند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به فرصت اربعین حسینی ادامه داد: برنامه اربعین در پیش است و کمیته امداد می تواند بهترین استفاده را از این فرصت داشته باشد.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom