Ayeh

رهنمود

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار آقای رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و هیأت همراه، با تأکید بر لزوم افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور، توافق و همکاری ایران و ترکیه در مسائل مهم دنیای اسلام را بسیار مهم و اثرگذار خواندند و با اشاره به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی از برگزاری همه‌پرسی در منطقه کردستان عراق، خاطرنشان کردند: آمریکا و قدرت‌های خارجی، غیرقابل اعتماد و به‌دنبال ایجاد یک «اسرائیل جدید» در منطقه هستند. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با اشاره به مشکلات جدی در جهان اسلام از شرق...

مطالب بیشتررهنمود  

آخرین مطالب

اعضای کنونی

شوراي نگهبان به هيچ عنوان مصلحت انديشي نمي‌كند

آیت الله یزدی با گرامیداشت سالروز تأسیس شوراي نگهبان تأكيد كرد: بدون ترديد اين شورا به هيچ عنوان حق اينكه مصلحت انديشي كند ندارد و بايد طبق مقررات ثابت عمل كند.


رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با تبيين وظايف اين شورا، گفت: شوراي نگهبان در بررسي طرح‌ها و لوايح بايد مقررات را رعايت كند تا مصوبات مخالف شرع و قانون اساسي نباشد.

وي افزود: برخي ارجاعات نيز از طريق ديوان عالي كشور يا ديوان عدالت اداري به شوراي نگهبان مي‌آيد كه بايد با شرع و قانون اساسي تطبيق داده شود كه مخالف آن نباشد. (خ-1330)

طلیعه

  این روزها به‌واسطه اظهارات ضد برجامی مقامات آمریکایی و دور جدید اتهام زنی‌های آنها علیه ایران، برخی گمانه زنی‌ها حکایت از اقدام احتمالی رییس جمهور آمریکا در تایید نکردن پایبندی ایران به روح برجام در راستای اجرای قانون کورکر- کاردین دارد .حدود دو سال و نیم قبل یعنی در فروردین سال 94 و درست سه ماه قبل از توافق وین، کنگره آمریکا قانونی را تصویب کرد که براساس نام طراحان اصلی آن، به قانون کورکر- کاردین موسوم است. بر اساس این قانون، رییس جمهور آمریکا ملزم شده که هر نود روز گزارشی از پایبندی ایران...

مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom