Ayeh

رهنمود

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، وابستگی سیاسی را بسیار خطرناک و مایه‌ی توسری‌خوری ملت‌ها دانستند و با اشاره به قطع کامل وابستگی ایران به آمریکا خاطرنشان کردند: دشمن با رصد تحولات و فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران، از تبدیل ایران از «کشوری عقب‌افتاده و وابسته» به کشوری «اثرگذار، متنفذ و برخوردار از اقتدار روزافزون سیاسی، دفاعی و علمی»، کاملاً عصبانی و به شدت نگران است.

مطالب بیشتررهنمود  

اعضای کنونی

حوزه علمیه باید به تمامی عرصه‌ها ورود پیدا کند

آیت الله یزدی در اجلاسیه «هجرت مبارک» اظهار داشت: تفقه در دین فقط به معنای اصول و فقه نیست بلکه تفقه در دین اعم از اصول، فروع و تمامی مسائل دینی است.


رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: دین عبارت است از مجموعه‌ای اعتقادی و عملی که باید به تمامی مسائل دینی توجه شود؛ مأموریت حوزه علمیه فقط تربیت مرجع نیست بلکه حوزه علمیه باید در همه بخش‌ها برای ارشاد جامعه آمادگی داشته باشد گرچه اصول و فقه در درجه اول قرار دارد.

وی ادامه داد: در مرحله نخست باید برای بیان آموزه‌های دینی به مردم آموزش داد زیرا مردم امروز با مردم دیروز متفاوت هستند و امروز مردم تحصیل کرده هستند و با بسیاری از مطبوعات و اصول آشنا هستند به همین علت بایستی برای رفتن میان آنها آموزه‌هایی که نجات دهنده است را فرا گرفت. (خ-1324)

طلیعه

  دور جدید گزافه گویی‌های آمریکا و نقض عهد این رژیم غیر قابل اعتماد این روزها در بحث برجام بالا گرفته است. جریان شناسی رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ایران نشان می‌دهد که تمام طرح‌ها و برنامه‌های مرتبط با ایران با هدف مهار قدرت تاثیر گذاری ایران طراحی و اجرایی شده‌اند. چالش‌های پیش آمده برای رژیم مستکبر امریکا در منطقه و جهان و رشد قدرت نرم ایران در تحولات جهانی، استکبار جهانی به ویژه امریکا را به طراحی پروسه مهار ایران از طریق پروژه برجام واداشته است .

مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom