Ayeh

رهنمود

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج امسال، حج را یک ظرفیت بی نظیر معنوی و اجتماعی و بهترین موقعیت برای ابراز عقیده و بیان موضع امت اسلامی دانستند و با تأکید بر اینکه ما حوادث فاجعه بار حج ۹۴ را هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد، گفتند: مطالبه ی جدی و همیشگی جمهوری اسلامی، حفظ امنیت و عزت و رفاه و آسایش همة حجاج به ویژه حجاج ایرانی است و امنیت حج نیز بر عهدة آن کشوری است که حرمین شریفین در اختیار او قرار دارد.رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از...

مطالب بیشتررهنمود  

اعضای کنونی

حوزه علمیه باید به تمامی عرصه‌ها ورود پیدا کند

آیت الله یزدی در اجلاسیه «هجرت مبارک» اظهار داشت: تفقه در دین فقط به معنای اصول و فقه نیست بلکه تفقه در دین اعم از اصول، فروع و تمامی مسائل دینی است.


رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: دین عبارت است از مجموعه‌ای اعتقادی و عملی که باید به تمامی مسائل دینی توجه شود؛ مأموریت حوزه علمیه فقط تربیت مرجع نیست بلکه حوزه علمیه باید در همه بخش‌ها برای ارشاد جامعه آمادگی داشته باشد گرچه اصول و فقه در درجه اول قرار دارد.

وی ادامه داد: در مرحله نخست باید برای بیان آموزه‌های دینی به مردم آموزش داد زیرا مردم امروز با مردم دیروز متفاوت هستند و امروز مردم تحصیل کرده هستند و با بسیاری از مطبوعات و اصول آشنا هستند به همین علت بایستی برای رفتن میان آنها آموزه‌هایی که نجات دهنده است را فرا گرفت. (خ-1324)

طلیعه

  ماه گذشته سه جوان فلسطینی با انجام عملیات استشهادی در صحن‌های مسجدالاقصی و به هلاکت رساندن دو سرباز صهیونیست، بار دیگر توجه‌ها را به مسجدالاقصی بازگرداندند. صهیونیست‌ها در واکنش به این عملیات، اقدام به نصب گیت‌های الکترونیکی در مسجدالاقصی کردند و با اتخاذ تدابیری امنیتی به محاصره مسجد الاقصی و تشدید فشار بر نمازگزاران پرداختند.این اقدام نظامیان صهیونیست و ممانعت از حضور جوانان در نماز جمعه، موجی از اعتراضات مردم فلسطین و سایر مسلمانان جهان را بر انگیخت و با افزایش فشارهای امنیتی، موج جدیدی از...

مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom