Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آنِ ملت‌های مؤمن و مجاهد خواندند و با تأکید بر لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تجلیل از آقای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، افزودند: سوریه امروز در خط مقدم قرار دارد، بنابراین وظیفه ما حمایت از ایستادگی سوریه است، البته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز37
دیروز5258
در هفته13865
در ماه95136
مجموع20771112

بازدید کنندگان برخط

4
Online

لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَي الْخَيْرِ وَ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ: بايد از ميان شما گروهى باشند كه به خير دعوت كنند و امر به معروف و نهى از منكر كنند. اينان رستگارانند.


دهه اول ماه محرم الحرام به عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است. این دو فریضه الهی که در آیات و روایات مختلف مورد تاکید قرار گرفته اند اهمیتشان چنان است که همه واجبات الهي در جامعه، در پرتو امر به معروف و نهي از منكر احيا می‌شود.

در اصل هشتم قانون اساسی تصریح گشته است: «در جمهوري‏ اسلامي‏ ايران‏ دعوت‏ به‏ خير، امر به‏ معروف‏ و نهي‏ از منكر وظيفه‏ اي‏ است‏ همگاني‏ و متقابل‏ بر عهده‏ مردم‏ نسبت‏ به‏ يكديگر، دولت‏ نسبت‏ به‏ مردم‏ و مردم‏ نسبت‏ به‏ دولت‏. شرايط و حدود و كيفيت‏ آن‏ را قانون‏ معين‏ می‌كند. "والمؤمنون‏ و المؤمنات‏ بعضهم‏ اولياء بعض‏ يأمرون‏ بالمعروف‏ و ينهون‏ عن‏ المنكر"».

از سویی سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در بخشى از وصیتنامه خود که هنگام حرکت از مدینه خطاب به برادرشان محمد حنیفه نوشته اند فلسفه قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر ذکر کرده‌اند: «و اني لَم أَخرُج أَشِراً وَ لابَطراً وَ لامُفسِداً وَ لاظالِماً و اِنَّما خَرَجتُ لِطَلَبِ الإصلاحِ فِي امّة جدّي أُرِيدُ أَن آمُر بِالمَعرُوفِ وَ أَنهي عَنِ المُنكَرِ وَ أَسيرَ بِسيرَةِ جَدّي وَ أبي علي بن ابي‏طالب».

من نه از روي خودخواهي و يا براي خوشگذراني و نه براي فساد و ستمگري از شهر خود بيرون آمدم، بلكه هدف من از اين سفر، امر به معروف و نهي از منكر و خواسته‏ام از اين حركت، اصلاح مفاسد امت و احياي سنت و قانون جدم، رسول خدا(ص) و راه و رسم پدرم، علي بن ابي طالب عليه السلام است.»

بنابراین مساله امر به معروف و نهى از منکر بعنوان یکى از مهمترین برنامه‌هاى شریعت وزیربناى نظام اسلامى و عامل اجرایى قوانین این آیین مقدس به شمار مى‌آید. لذا روحانیون و مبلغین که نقش مهم و اساسی در اشاعه ارزش‌های دینی و توسعه فرهنگ حسینی در جامعه دارند باید از ظرفیت این ایام که بهترین فرصت برای ترویج این دو فریضه در جامعه است بیشترین بهره را ببرند. باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب در زمینه احیای درست این دو فریضه فراموش شده در جامعه تلاش شود. باید در کنار عزاداری برای سید و سالار شهیدان، به ترویج این دو فریضه که تأمین کننده امنیت و آرامش اجتماعی و زمینه‌ساز تعالی انسان و جامعه اسلامی هستند اهتمام ورزید. باید مفاسد جامعه را بشناسیم و راه صلاح و فساد را برای مردم تبیین کنیم. ان شا الله تعالی.(خ-1304)

طلیعه

article thumbnailجریانات مشکوک اخیر به نام دختران خیابان انقلاب که با کشف حجاب و به چوب کردن روسری‌ها آغاز شد خط جدیدی از تلاش دشمنان دین و شریعت در پوشش آزادی خواهی و حقوق اجتماعی است که پیش از این تحت عناوینی چون آزادی‌های یواشکی و چهارشنبه‌های سفید به مبارزه با حجاب و پوشش اسلامی پرداخته بود. این فتنه فرهنگی که در سطح بسیار کوچکی نمایش خود را آغاز کرده است متاسفانه دریک بازی سازی رسانه‌ای و پرداخت بیش از حد و پوشش گسترده آن توسط رسانه‌های وابسته به جریانات خاص به یک موضوع کلان بدل گشته است و برخی نمایندگان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom