Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

janati.jpg

رهنمود

تصویر مطلب پاسخ رهبر معظم انقلاب به دو استفتاء درباره کرونا سوال: حکم رفت و آمد خانوادگی و نیز حضور در مراسماتی که در آن احتمال مبتلا شدن به کرونا وجود دارد، چیست؟ جواب: از وارد شدن به محلی که احتمال عقلائی مبتلا شدن وجود دارد، اجتناب شود مگر اینکه با رعایت نکات بهداشتی، این احتمال منتفی و یا غیر قابل توجه باشد. سوال: اگر شخصی به این بیماری مبتلا شده یا برخی از علائم مشکوک به کرونا را دارد، آیا جایز است با کسانی که از وضعیت او اطلاع ندارند رفت و آمد نماید؟ جواب: اگر احتمال عقلائی بدهد که موجب سرایت به دیگران گردد،...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز577
دیروز2975
در هفته6878
در ماه40676
مجموع572494

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ سالگرد شهادت‌ آيت‌ الله‌ مطهري‌
در تاریخ 11/02/1361
بسم الله الرحمن الرحیم

 مطهري‌ فرزندي‌ عزيزي‌ براي‌ من‌ و پشتوانه‌اي‌ محكم‌ براي‌ حوزه‌هاي‌ ديني‌ و علمي‌ و خدمتگزاري‌ سودمند براي‌ ملت‌ و كشور بود. (امام‌ خميني‌)

 آواي‌ گرم‌ و دلنشين‌ او را از حنجرة‌ دردمندش‌ هنوز گوش‌ مي‌داريم‌ و پيام‌ و آرمانش‌ را در خطوط‌ نوشته‌هايش‌ مي‌خوانيم‌، انديشة‌ بلند او را در ژرفاي‌ كلامش‌ مي‌يابيم‌ و فكر والايش‌ را در سطور كتابهايش‌ مي‌بينيم‌ او كه‌ باغبان‌ گلستان‌ انديشه‌هاي‌ اسلامي‌بود و آبيار گلبوته‌هاي‌ بستان‌ تفكر قرآني‌، او كه‌ دژ تسخيرناپذير ايدئولوژي‌ اسلام‌ بود و سنگر مستحكم‌ و پولادين‌ جهان‌ بيني‌ قرآن‌، او بعنوان‌ يك‌ دانشمند متفكر اسلامي‌به‌ وضوح‌ مي‌ديد كه‌ چگونه‌ انسانيت‌ انسان‌ در مسلخ‌ سوسياليسم‌ شرق‌ و در قربانگاه‌ كاپيتاليسم‌ غرب‌ نابود شده‌ است‌ و اصالت‌ انسان‌ در لابلاي‌ چرخ‌ ابزار و توليد و در سلطه‌ سرمايه‌ له‌ گشته‌ است‌.

 مطهري‌ چونان‌ غواصي‌ تيزبين‌، عقل‌ و ژرفاي‌ مكتبهاي‌ شرق‌ و غرب‌ را كاويد و دريافت‌ كه‌ پيكر پاك‌ انسانيت‌ به‌ دار آويخته‌ شده‌ است‌ و انسان‌ از اوج‌ قلة‌ كرامت‌ و ارزش‌ به‌ حضيض‌ ذلت‌ و حيوانيت‌ سقوط‌ كرده‌ است‌، او برخاست‌ و كوله‌ بار علم‌ وآگاهي‌ اسلاميش‌ را بر دوش‌ گرفت‌ و به‌ ميان‌ نسل‌ سرگردان‌ جامعه‌ آمد تا كه‌ در سياهي‌ و ظلمت‌ انديشه‌هاي‌ الحادي‌ با مشعل‌ فرهنگ‌ اسلامي‌ كوره‌ راههاي‌ نسل‌ جوان‌ جامعه‌ را فروغ‌ بخشد و گودالهاي‌ مخوف‌ و خطرناك‌ راه‌ را نشان‌ دهد.

 مطهري‌ روحاني‌ دردمندي‌ كه‌ سالهاي‌ سال‌ در حوزه‌هاي‌ علميه‌ انديشة‌ خويش‌ را با تفكر اسلامي‌ صيقل‌ داد و عقايد خود را با معارف‌ قرآني‌ آبديده‌ نمود و سپس‌ به‌ ميان‌ امت‌ شتافت‌ تا در راستاي‌ تحقق‌ لااله‌ الاا... در برابر تمامي‌ مكتبهاي‌ الحادي‌ «لا» بگويد و انديشة‌ مستحكم‌ و راستين‌ اسلامي‌ و فرهنگ‌ پوياي‌ قرآني‌ را حاكميت‌ بخشيد.

 آري‌ مطهري‌ عبايش‌ را بر دوش‌ كشيد و قدم‌ به‌ صحنة‌ دانشگاه‌ گذاشت‌ تا پيوندي‌ راستين‌ و مستحكم‌ بين‌ دو پايگاه‌ فكر و انديشه‌ برقرار سازد و توطئة‌ جدايي‌ حوزه‌ و دانشگاه‌ را در هم‌ شكند.

 مطهري‌ معلمي‌ كه‌ همه‌ جا برايش‌ كلاس‌ درس‌ بود گاه‌ بر منبر سخن‌ مي‌گفت‌ و زماني‌ بر كرسي‌ دانشگاه‌ تدريس‌ مي‌نمود و گاهي‌ به‌ درون‌ حوزه‌ مي‌رفت‌ و با طلاب‌ سخن‌ مي‌گفت‌ ، آري‌ مطهري‌ به‌ حق‌ معلمي‌ دردمند و درد آشنا بود كه‌ شهادتش‌ سنبل‌ معلم‌ و معلمي‌ گشت‌ تا معلمين‌ تاريخ‌ را نمونه‌ و الگو و اسوه‌اي‌ پاك‌ باشد.

 مطهري‌ سنبل‌ بود و اينك‌ نيز هست‌، او سنبل‌ روحانيت‌ راستين‌ تشيع‌ و نمونة‌ يك‌ انسان‌ متعهد و رسالت‌ بر دوش‌ و اسوة‌ يك‌ مسلمان‌ آگاه‌ و مسؤول‌ و بالاخره‌ او سمبل‌ يك‌ مرد خدايي‌ بود و اكنون‌ نيز هست‌.

 برماست‌ كه‌ انديشه‌هايش‌ را بكاريم‌ و آرمانش‌ را بيابيم‌ و راهش‌ را بياييم‌ و قدم‌ در راه‌ او نهيم‌ كه‌ در رود جاري‌ طاهر و مطهر انديشه‌هاي‌ مطهري‌ تفكر خود و جامعه‌مان‌ را از كژي‌ها تطهير كنيم‌ و طهارت‌ و تقوايش‌ را الگوي‌ خويش‌ گيريم‌ و رهپوي‌ راه‌ مطهري‌ باشيم‌.

 آري‌، روز معلم‌ و كارگر كه‌ بحق‌ 2 روز درخشان‌ امت‌ ماست‌، تجلي‌ بوسة‌ گرم‌ پيامبر بزرگ‌ اسلام‌ بر دست‌ پر توان‌ و با صلابت‌ كارگر و عظمت‌ و ستايش‌ و تمجيد آن‌ رهبر عظيم‌الشأن‌ قرآن‌ از مقام‌ والاي‌ معلم‌ است‌.

 فرخنده‌ باد اين‌ دو روز پرشكوه‌ و جاويدان‌.

 
 جامعة‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

یاران قدیم

AZARE_qome.jpg

طلیعه

تصویر مطلبیکی ازمهم‌ترین اخباری که این روزها در سایتها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی مطرح و تحلیل‌های مختلفی حول آن منتشر می شود برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است . برخی تحلیلگران با کنار هم قرار دادن نظرسنجی‌ها و بررسی آنها درباره نتیجه احتمالی شکست جمهوریخواهان و پیامدها و آثار آن بر رابطه ایران و آمریکا خصوصا درباره بازگشت آمریکا به برجام تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند. در عین حال برخی تحلیلگران هم بر این باورند که با توجه به سیستم انتخاباتی الکترال در آمریکا و همچنین احتمال تصمیم گیری برخی از رای...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom